Prof. Dr. Alp Gürkan

Genel Cerrahi - İstanbul
5.0

Anal Fissür (Makat Çatlağı), Anal Yetmezliğin tedavisinde Dermis-Fat Grefti, Anorektal Hastalıklar

“” Devamı

Prof. Dr. Alp Gürkan

Prof. Dr. Alp GÜRKAN, 1981 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tıp eğitimini tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise Ege Universitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı'nda yapmış ve 1989 yılında Genel Cerrahi Uzmanı olmuştur.

Daha sonra Manisa SSK Hastanesi'nde mecburi hizmet yükümlüğünü ve Amasya 100 Yataklı Askeri Hastane'de askerlik vaziyetini yerine getirmiş olan Prof. Dr. Alp GÜRKAN, mesleki hayatı boyunca Türkiye'nin önde gelen pek çok kurumunda görev yapmıştır. SSK Tepecik Eğitim Hastanesi, Özel Gaziosmanpaşa Hastanesi, Florance Nightingale Hastanesi ve İstanbul Bilim Üniversitesi, Göztepe MedicalPark Hastanesi, Çamlıca Üniversal Hastanesi ve Şişli Hospitalium Hastanesi görev yapmış olduğu kurumlardan bazılarıdır.

1997 yılında Doçentlik, 2010 yılında ise Profesörlük unvanı almış olan Dr. GÜRKAN, Türk Tabipler Birliği, Ulusal Cerrahi Derneği, Ege Bölgesi Cerrahi Derneği, İzmir Meme Hastalıkları Derneği, Organ Nakli Kuruluşları Koordinasyon Derneği, Avrupa Diyaliz ve Transplantasyon Birliği (Europian Dialysis and Transplantation Association), New York Bilimler Akademisi ve American Collage of Surgeons gibi ulusal ve uluslarası mesleki derneklere üyedir.

6 kitap bölüm yazarlığı, 2 kitap tercüme editörlüğü ve 6 bölüm çevirisi, 57 adet yurtiçi yayın, 30 adet yurtdışı yayını, 173 adet yurtiçi ve yurtdışı bildirisi bulunan Prof. Dr. Alp GÜRKAN, şu anda Tuzla'da bulunan Okan Üniversitesi Hastanesi'nde mesleki çalışmalarına devam etmektedir.

Şiddetli Karın ağrısı

Merhaba alp hocam ben 23 yaşımdayım hikayenizi dinledim öyle tanıdıma sizi ben size hiç muayene gelmedim sormak istediklerim var ben 3 yıldır şiddetli kasık ve karın ağrısı çekiyorum bir çok doktora çıktım kan tahlilleri yapıldı ulturosan çekildi kolonoskopi yapıldı ama bir sonuç alamadım ağrılarım daha çok sıklaşmaya başladı bütün hayatım sıkıntılı işimi hayatımın düzenini yapamıyorum ne yapmam lazım yardımcı olurmusun

Prof. Dr. Alp Gürkan

Prof. Dr. Alp Gürkan tarafından cevaplandı

Çok geçmiş olsun. Tüm batın tomografisi çektirin Cevabı görmek için tıkla.

27 Kasım 2021 tarihinde cevaplandı.

TİROİD USD'DE SONUÇ

Hocam merhaba iyi çalışmalar diliyorum öncelikle. Sizden bir ricam olacak. 63 yaşındaki kayınvalidemin ultrason sonucunu açıklayabilir misiniz? Tiroid usd'de; TİROİD GLAND BOYUTLARI ARTMIŞTIR. TİROİD GLAND PARANKİMİ HETEROJENDİR. EN BÜYÜĞÜ SOL LOB ALT ZONDA 14×9 MM BOYUTLU BİRKAÇ ADET HİPOEKOİK SOLİD NODÜL İZLENDİ. BİLATERAL BOYUN JUGULER LENFATİK ZİNCİRDE PATOLOJİK GÖRÜNÜMLÜ LAP SAPTANMADI. Kanser riski var mı hocam, durum ne olabilir? Çok teşekkür ederim.

Prof. Dr. Alp Gürkan

Prof. Dr. Alp Gürkan tarafından cevaplandı

Yok Cevabı görmek için tıkla.

23 Kasım 2021 tarihinde cevaplandı.

Hemoroid ağrısı

Hocam iyi günler, 2 yıl önce gaitada gizli kan çıktığı için kolonoskopi olmuştum iç basur tanısı konmuştu. Ama 2 yıl hiç sıkıntı vermedi ,bir hafta kadar önce başlayan kabızlık sonucunda hemoroidlerim çıktı. Anestol suruyorum bir faydası olmadı, birkaç gündür gaz sancısı da eklendi, kasıklarımda ara ara ağrı, kalçamda, belimde baskı hissediyorum. Günde bir kez tuvalete çıkıyorum ama ağrı ve gazda değişiklik olmuyor. Ne yapmalıyım? Cevabınız için çok teşekkür ederim.

Prof. Dr. Alp Gürkan

Prof. Dr. Alp Gürkan tarafından cevaplandı

Geçmiş olsun. Tedaviye rağmen yakinmalariniz gelmediyse ameliyat olmanızda yarar var. Dilerseniz ha... Cevabı görmek için tıkla.

23 Kasım 2021 tarihinde cevaplandı.

Okan Üniversitesi Hastanesi
İçmeler Mahallesi, Aydınlı Yolu Cad., Aydemir Sk. No:2, 34947 Tuzla/İstanbul
En Yakın Uygunluk
Tedaviler
Laparoskopik cerrahi Lazer ile Perianal Bölge Benign Hastalıkları Lazer ile hemeroit tedavisi Lazer ile anal fissür tedavisi Laparoskopik ve açık inguinal ve insizyonel Laparoskopik reflü cerrahisi Laparoskopik reflü ameliyatı Laparoskopik kolon ve rektum hastalığı cerrahisi Laparoskopik Kolon ve Rektum Cerrahisi Laparoskopik kolesistektomi Laparoskopik fıtık tedavisi Mide - Bağırsak Hastalıkları Cerrahisi Laparoskopik apendektomi Laparoskopik (kapalı) ameliyatlar Komplet mezokolik eksizyon Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Prof. Dr. Alp GÜRKAN, 1981 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tıp eğitimini tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise Ege Universitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı'nda yapmış ve 1989 yılında Genel Cerrahi Uzmanı olmuştur. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

EGE ÜNİVERSİTESİ

Yabancı Dil

İngilizce

İlgi Alanları

Anal Fissür (Makat Çatlağı) Anal Yetmezliğin tedavisinde Dermis-Fat Grefti Anorektal Hastalıklar Anorektal Hastalıklar ( Hemoroid, Anal Fissür, Fistül ) Apandisit Apendiks kanseri Bağırsak Delinmesi Bağırsak Düğümlenmesi Bağırsak Tıkanması Böbrek Nakli (Transplantasyonu) Condyloma Akümunata Divertikül Divertikülit Fıtık (İnguinal Herni) Fıtık Cerrahi
Devamı

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 474 36 85

Görüşler

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
GA
G A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
9 ay önce

HD
Hül*** D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
9 ay önce

Elleriniz dert görmesin Alp Gürkan gerçekten beni büyük bir dertten kurtardı. Çok büyük bir operasyon geçirmedim ama çok titiz bir çalışma gösterdi Alp bey. Benim korktuğumun farkında olduğu için motive etmek destek olmak için oda ekibi de elinden geleni yaptı. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Herkese öneririm.

BH
Bor*** H***
Zamanlama
İlgi
Ortam
9 ay önce

Merhabalar. Doktor Alp Gürkan ile iki yıl yaşadığım bir sağlık problemimden ötürü tanıştık. Güler yüzlü ve kibar bir doktor kendisi. İşine önem verdiğini her hareketinden anlayabiliyorsunuz. Hastasını dinliyor tatmin edici açıklamalar yapıyor tedavi süreci sonrası önce her konu hakkında fikriniz olmasını sağlıyor. Tedavi sonrası kontrollerim için gitmeye devam ediyorum her şey yolunda sayesinde.

cb
Can*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
9 ay önce

Bugüne kadar tanıdığım doktorlar içerisinde elbette iyi ve güzel insanlar vardı ama alp bey bir başka.. alçak gönüllü biri her şeyden önce.. hastalarına yani bizlere çok değer veriyor. Sorularımızı önemsiyor ve üşenmeden sıkılmadan cevaplıyor.

kc
Kor*** C***
Zamanlama
İlgi
Ortam
9 ay önce

Bir numaralı doktor ve bir numaralı insan alp bey.. Allahın izni ve alp beyin başarısı ile anneciğimiz sağlığına kavuştu. Alp beyi hiç düşünmeden gidin ve sağlığınıza kavuşun. Deneyimi ve başarılı tedavisi ile sizlere de öneririm

rh
Ren*** H***
Zamanlama
İlgi
Ortam
9 ay önce

Gülümsemesi, beyefendiliği alçak gönüllüğü yani insan olarak çok önemli özelliklere sahip alp bey. Tartışılmaz uzmanlığı ve deneyimi de bu insanlığı ile birleşince mükemmel bir doktor ortaya çıkıyor. Alp beyle tavsiye üzerine tanıştım ve çok memnun kaldım

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Alp Gürkan ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Alp Gürkan için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Alp Gürkan için nasıl randevu alabilirim?

Prof. Dr. Alp Gürkan ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504743685

Prof. Dr. Alp Gürkan nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Alp Gürkan Okan Üniversitesi Hastanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Alp Gürkan hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Alp Gürkan Genel Cerrahi uzmanıdır. Anal Fissür (Makat Çatlağı), Anal Yetmezliğin tedavisinde Dermis-Fat Grefti, Anorektal Hastalıklar alanlarında hizmet veriyor ve Laparoskopik cerrahi, Lazer ile Perianal Bölge Benign Hastalıkları, Lazer ile hemeroit tedavisi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Facebook Twitter Instagram Youtube