Prof. Dr. Akif Şirikçi

Radyoloji, Girişimsel Radyoloji - Gaziantep - Şehitkamil

Beyin Anevrizma, İntrakranial Stenoz, Anevrizma Embolizasyonu

Randevu Al 0 (850) 811 73 06

Bu uzman Covid-19 önlemlerine önem vermektedir!

Gelen misafirlerimizin hastane girişinde ateş ölçümü ve maske kontrolü yapılmaktadır .

Maskesiz hasta muayene edilmemektedir.

Her hastadan sonra oda havalandırılmakta ve hastanın dokunduğu yerler dezenfekte edilmektedir.

Doktorun Adresi

Mücahitler, 52063. Sok. No: 2  Şehitkamil, Gaziantep
Özel Medıcalpark Gaziantep Hastanesi

En yakın müsaitlik:

Takvimi Göster

Akif Şirikçi Hakkında

Akif Şirikçi Kimdir?

1993 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 1997 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde  Radyoloji Uzmanlığını almıştır. Bu süre içerisinde 1 yıl süre ile Girişimsel Radyoloji ve Nöroradyoloji alanlarında  İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde eğitim almıştır.  

Akademik kariyerine 1998 yılında Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi' nde Yrd. Doç. Dr. olarak başlamış, 4 yıl sonra  2002 yılında Doçent olmuştur. Prof. Dr.  Akif Şirikçi, 2007 yılında aynı Üniversitede profesör ünvanını almıştır.  Bu yönüyle Dr. Şirikçi ülkemizde alanında profesör unvanını en genç kazanan bilim adamlarındandır.

Girişimsel radyoloji eğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nin yanı sıra,  Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Girişimsel Radyoloji ve University of Iowa Hospitals and Clinics Interventional Radiology bölümlerinde yapmıştır. Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde  18 yıl süreyle Girişimsel Radyoloji ve Nöroradyoloji alanlarında çalışmış, sayısız öğrenci ve uzman yetiştirlmesine katkıda bulunmuştur. Son 5 yıldır kariyerine  Gaziantep Medical Park Hastanesi' nde aynı alanda çalışarak devam etmektedir.

Prof Dr Akif Şirikçi'nin 64'ü uluslararası saygın dergilerde, diğerleri ulusal dergilerde yayınlanmış 100'ün üzerinde bilimsel çalışması bulunmaktadır. Bu eserlere, uluslararası dergilerde  1740 atıf yapılmıştır (başka çalışmalarda kaynak gösterilmiş). Bilimsel çalışmalarının değerini gösteren  en önemli uluslararası  kriter kabul edilen h-indeksi 22 olup, bu yönüyle Dr Şirikçi alanında ülkemizdeki en yüksek değerle ulaşan hekimlerdendir. 

Türk Radyoloji Derneği, Cardiovascular and Interventional Radiological Society of Europe (CIRCE), Türk Girişimsel Radyoloji Derneği, Türk Nöroradyoloji Derneği üyesi olup İngilizce bilmektedir.

Diploma aldığı kurum
 • HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • MARMARA ÜNIVERSITESI
Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 07 1993

Tecrübe: 28 yıl 5 ay

Yabancı Diller
 • İngilizce
Deneyimler
 • Sağlık Bakanlığı,Ankara Hastanesi
  07 1993 - 11 1993
 • Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi
  11 1993 - 10 1997
 • Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi
  01 1998 - 01 2016
 • Gaziantep Medicalpark Hastanesi
  01 2016 - Şu Anda
İlgilendiği Hastalıklar
 • Beyin Anevrizma
 • İntrakranial Stenoz
 • Anevrizma Embolizasyonu
 • Vasküler (damardan zengin) tümör embolizasyonu (tedavisi)
 • Stentleme (stent yerleştirme)
Tedaviler
 • Karaciğer kanserleri
 • Serebral anevrizma embolizasyonu (Beyin baloncuğu tedavisi kapatılması)
 • İnme(Stroke) tedavisi:Akut beyin damarı tıkanıklığı tedavisi
 • Karotid arter(Şah damarı) darlıklarında stentleme veya stent ile tedavisi
 • Embolizasyon (tıkama)
Diplomalar ve Sertifikalar
Fotoğraflar
Ücret Bilgisi
Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 811 73 06

Akif Şirikçi Değerlendirmeleri

Değerlendir
42 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

u..çlü
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hastaları ile ilgisi ve konuşmaları son derece iyi. 16-09-2021

met..kan
Zamanlama
İlgi
Ortam

Allah razı olsun Allah böyle hocalarımızı başımız dan eksik etmesin benim yüzde99 kapanmış şah damarı mı Allah ın izniyle başarılı bir şekilde kasıktan girip stent yerleştirmiştir ellerin dert görmesin Akif hocam. 06-09-2021

us..an
Zamanlama
İlgi
Ortam

Ben daha önce 4 defa sol elimden amalyat oldum tümörden dolayı son zamanlarda elimde dayanılmaz agrılar başladı hangi hastaneye gittiysem parmagın amalyata kesilir dediler. ALLAH tarafından karşımıza AKİF hoca çıktıda parmagım kesilmekten kurtuldu. ALLAH kendisinden hastayı güler yüzüyle karşılaması dünyalara deger ALLAH razı olsun hocadan. HELE birde asistanı HATİCE ve HEMŞİRESİ AYŞE var güler yüzleriyle hastalar çabuk iyleşiyor ben o anı yaşadım ALLAH yüzbin defa razı olsun hepsinden medikalpark hastanesine son teşekürler 06-08-2021

tafa ..eniz
Zamanlama
İlgi
Ortam

Çok başarılı bir doktor hastalarına önem veren deger ver bir insan Allahım sizleri başımızdan eksik etmesin Ben akdeniz ailesinin bir ferdi olarak çok çok Teşekür ediyorum allahım seninle olsun 17-07-2021

an ..eniz
Zamanlama
İlgi
Ortam

Tek kelime ile akif hoca bir dahi 17-07-2021

hat ..eniz
Zamanlama
İlgi
Ortam

Başarı Ve Kalite Asla Tesadüf Değildir Üstün Başarılarından Dolayı Prof.Dr. Akif Şirikçi Hocamıza Sonsuz Teşekkürlerimizi Sunar Emeklerinden Dolayı Başta Hatice Hanım Olmak Üzere Tüm Çalışanlarımıza Teşekkür Ederiz 17-07-2021

en..maz
Zamanlama
İlgi
Ortam

Akif hocamın ellerine sağlık.cok hızlı bir şekilde böbrek kistime müdahale etti ve sağlığıma kavuştum. 15-07-2021

us Emre ..AOĞLU
Zamanlama
İlgi
Ortam

Amcamın rahatsızlığı İçin gitmiştik. Şunu fark ettik ki bu zamana kadar başka hastanelerde, doktorlarda zaman kaybetmişiz. İlgi alaka mükemmel. Detaylara aşırı derecede titiz biriyimdir. Gerek muayene sırasında gerekse tedavi sonrası ilgi ve alaka için teşekkür ederiz. 13-07-2021

hin..freze
Zamanlama
İlgi
Ortam

Kızımın geçirdiği Gastirik baypass ameliyatı sonrası gelişen komplikasyon nedeniyle lenf sistemimde oluşan zedelenme sonucu yaşadığımız sıkıntıda Akif hocamız ile tanıştık. tıbbi yaklaşımı ve gösterdiği manevi desteği ile bize çok yardımcı oldu. Ameliyat sonrası sık rastlanmayan şilöz akıntı konusunda bizi aydınlatması ve gerekli müdahalede bulunması, sonrasında her zaman yanımızda olduğunu hissettirdiğinden dolayı kendisine ve ekibine teşekkür ederiz. 22-06-2021

�e Bengü ..pak
Zamanlama
İlgi
Ortam

Prof. Dr. Akif hocamız tek kelime ile mükemmel hastasına gösterdiği güler yüzü yeter ilgi alaka mütevazi olması yeter Annem emin ellerde artık çok teşekkür ederiz Akif hocamıza🙏🙏 14-06-2021

42 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Akif Şirikçi tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Akif Şirikçi ile nasıl iletişime geçerim?
Prof. Dr. Akif Şirikçi ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ayarabilirsiniz: 0 (850) 811 73 06

Prof. Dr. Akif Şirikçi için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. Akif Şirikçi için online veya telefonla randevu alabilirsiniz. Prof. Dr. Akif Şirikçi için randevu takvimini ve en erken randevu gün/saatini doktorsitesi.com profilinde bulabilir ve online randevu oluşturabilirsiniz.

Prof. Dr. Akif Şirikçi nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Akif Şirikçi Özel Medıcalpark Gaziantep Hastanesi Bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret edebilirsiniz.

Prof. Dr. Akif Şirikçi hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Akif Şirikçi Radyoloji, ,Girişimsel Radyoloji uzmanıdır. Karaciğer kanserleri, Serebral anevrizma embolizasyonu (Beyin baloncuğu tedavisi kapatılması), İnme(Stroke) tedavisi:Akut beyin damarı tıkanıklığı tedavisi, Karotid arter(Şah damarı) darlıklarında stentleme veya stent ile tedavisi, Embolizasyon (tıkama), Kist drenaj ve tedavisi, Vasküler (damardan zengin) tümör embolizasyonu (tedavisi), Uterin fibroid embolizasyonu (UFE, Myom embolizasyonu), Safra yolları (bilyer) drenajı, Kemoembolizasyon (Karaciğer tümör tedavisi) alanlarında hizmet veriyor ve Beyin Anevrizma, İntrakranial Stenoz, Anevrizma Embolizasyonu, Vasküler (damardan zengin) tümör embolizasyonu (tedavisi), Stentleme (stent yerleştirme) hastalıkları uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Prof. Dr. Akif Şirikçi için muayene ücreti nedir?
Prof. Dr. Akif Şirikçi muayene ücreti sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Akif Şirikçi muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.
Prof. Dr. Akif Şirikçi hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. Akif Şirikçi hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Doktordan Randevu Al

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza / uzmanınıza başvurunuz.


.