Prof. Dr. Akif Şirikçi

Radyoloji, Girişimsel Radyoloji - Gaziantep
5.0

Biyopsi (Akciğer), Karotis Stenozu, Vertebral arter darlığı tedavisi (balon veya stent anjioplasti)

“Karaciğer kisthidatik hastalığım vardı.Gaziantep’te birçok hastane onlarca doktor gezdim Özelinden d...” Devamı

Prof. Dr. Akif Şirikçi

1993 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 1997 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde  Radyoloji Uzmanlığını almıştır. Bu süre içerisinde 1 yıl süre ile Girişimsel Radyoloji ve Nöroradyoloji alanlarında  İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde eğitim almıştır.  

Akademik kariyerine 1998 yılında Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi' nde Yrd. Doç. Dr. olarak başlamış, 4 yıl sonra  2002 yılında Doçent olmuştur. Prof. Dr.  Akif Şirikçi, 2007 yılında aynı Üniversitede profesör ünvanını almıştır.  Bu yönüyle Dr. Şirikçi ülkemizde alanında profesör unvanını en genç kazanan bilim adamlarındandır.

Girişimsel radyoloji eğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nin yanı sıra,  Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Girişimsel Radyoloji ve University of Iowa Hospitals and Clinics Interventional Radiology bölümlerinde yapmıştır. Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde  18 yıl süreyle Girişimsel Radyoloji ve Nöroradyoloji alanlarında çalışmış, sayısız öğrenci ve uzman yetiştirlmesine katkıda bulunmuştur. Son 5 yıldır kariyerine  Gaziantep Medical Park Hastanesi' nde aynı alanda çalışarak devam etmektedir.

Prof Dr Akif Şirikçi'nin 64'ü uluslararası saygın dergilerde, diğerleri ulusal dergilerde yayınlanmış 100'ün üzerinde bilimsel çalışması bulunmaktadır. Bu eserlere, uluslararası dergilerde  1740 atıf yapılmıştır (başka çalışmalarda kaynak gösterilmiş). Bilimsel çalışmalarının değerini gösteren  en önemli uluslararası  kriter kabul edilen h-indeksi 22 olup, bu yönüyle Dr Şirikçi alanında ülkemizdeki en yüksek değerle ulaşan hekimlerdendir. 

Türk Radyoloji Derneği, Cardiovascular and Interventional Radiological Society of Europe (CIRCE), Türk Girişimsel Radyoloji Derneği, Türk Nöroradyoloji Derneği üyesi olup İngilizce bilmektedir.

Özel Medıcalpark Gaziantep Hastanesi
Mücahitler, 52063. Sok. No: 2 Şehitkamil/Gaziantep
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
Radyoembolizasyon Böbrek damar darlığında stentleme Periferik anevrizma, arteriovenöz fistül ve malformasyonlarda embolizasyon (damar tıkama) Kalıcı veya geçici kateter yerleştirilmesi (Tunelli veya tunelsiz kateter) Kemoembolizasyon (Karaciğer tümör tedavisi) Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

1993 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 1997 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde  Radyoloji Uzmanlığını almıştır. Bu süre içerisinde 1 yıl süre ile Girişimsel Radyoloji ve Nöroradyoloji alanlarında  İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde eğitim almıştır.   Devamı

Sertifikalar

Diploma Aldığı Kurum

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 11.1990
Deneyim: 32 Yıl

Yabancı Dil

İngilizce

İlgi Alanları

Biyopsi (Akciğer) Karotis Stenozu Vertebral arter darlığı tedavisi (balon veya stent anjioplasti) Bacak Damar Tıkanıklığı (Aralıklı Topallama) Biyopsi Devamı

Deneyimler

Gaziantep Medicalpark Hastanesi (2016 - Devam ediyor)
Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi (1998 - 2016)
Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi (1993 - 1997)
Sağlık Bakanlığı,Ankara Hastanesi (1993 - 1993)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 811 73 06

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
EE
Eyy*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 ay önce
Özel Medıcalpark Gaziantep Hastanesi

Karaciğer kisthidatik hastalığım vardı.Gaziantep’te birçok hastane onlarca doktor gezdim Özelinden devletine karaciğerindeki kistimin çok zor biryerde olduğunu söylediler ve tedavisi açık ameliyat diye belirttiler , açık ameliyat olmak istemiyordum sporla uğraşıyorum ve vicudumda iz olması büyük problem olacaktı ayrıca uzun bir süre normal hayata dönemeyip yatmam gerekecekti . Artık bu şehirden umudumu kesmiştim İstanbul’a doğru yola çıkıyordum Akif hocayı söylediler bana ilk başta çok inanamadım çünkü inancımı yitirmiştim ama gidip görüşmek istedim Akif hocayla konuştuktan sonra bana o güveni verdi ve rahat olmamı istedi bu hastalıktan beraber kurtulacağız demişti , güvendim ve 45 dakikalık bir operasyondan sonraki gün ağrısız sızısız normal hayatıma döndüm açık ameliyata gerek kalmadan tomografi eşliğinde karaciğerimdeki kisti iğneler yoluyla boşalttılar çok şükür bu gün 3. Kontrolümü yaptırdım mükemmel gidiyordu tedavim amaç para kazanmak değildi iyi insan mücadelesini arttırmaya çalışmaktı Akif hocam hemşiresi Ayşe ve ekibi işinin gerçekten sonuna kadar hakkını veren insanlardı. Teşekkürler.

NA
Nih*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 ay önce

Bugün kardeşim hayattaysa önce Allahın taktiri sonra sayın hocamın tecrübesi ve üstün gayreti sayesinde , bunu açık yüreklilikle söyleyebilirim , ilgi alaka insan ilişkisi hasta hakkında yakınlarına bilgi verme güler yüzlü oluşu konusuna hiç girmiyorum bile kısacası on üzerinden onbir hocama puanım . . .

RK
Rah*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 ay önce

Her yönuyle başarılı ve hoşgörülü.

RK
Rah*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 ay önce

İlk gidişim, çok memnun oldum. Gayet hoşgörülü, açık sözlü ve başarılı bir hocamızdır. Başarılar diliyorum.

HC
Hat*** C***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 ay önce

Ben hocamıza sol kalçamda kemik arasında oluşan 1 cm. çapında, adına osteotid osteoma denilen bir kitle için başvurdum. Ağrılarım dayanılmazdı. Cerrahi operasyon önerilmiyordu. Çünkü ulaşılması zor olan bir yerdeydi. Radyo frekans ablasyon yapılması gerekti. Bu konuda Akif Hocamızı önerdiler. Ben yaparım dedi. Ankara'dan teknik ekip ve cihaz getirtti. Bir saat sürecek işlemin iki buçuk saat sürmesi ne kadar zorlu bir işlem olduğunu açıklıyor. "Bizi çok uğraştırdı ama çok temiz bir iş çıkardık" dedi. Kitleden kurtuldum. İncecik bir iğneyle işi bitirdi Velhasıl şimdi ağrım bitti. Üç günde ayağa kalktım. Akif Şirikçi hocam hastasıyla yakından ilgilenen, kibar, naif ve başarılı bir doktordur. Kendisine, nazik asistanı Hatice hanıma, hemşiresi Ayşe hanıma, Ankara'dan gelen destek ekibine ve anestezi doktoruna çok ama çok teşekkür ederim.

AG
Arz*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
9 ay önce

Hastaları ile ilgisi ve konuşmaları son derece iyi.

MK
Meh*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
9 ay önce

Allah razı olsun Allah böyle hocalarımızı başımız dan eksik etmesin benim yüzde99 kapanmış şah damarı mı Allah ın izniyle başarılı bir şekilde kasıktan girip stent yerleştirmiştir ellerin dert görmesin Akif hocam.

YD
Yun*** D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
10 ay önce

Ben daha önce 4 defa sol elimden amalyat oldum tümörden dolayı son zamanlarda elimde dayanılmaz agrılar başladı hangi hastaneye gittiysem parmagın amalyata kesilir dediler. ALLAH tarafından karşımıza AKİF hoca çıktıda parmagım kesilmekten kurtuldu. ALLAH kendisinden hastayı güler yüzüyle karşılaması dünyalara deger ALLAH razı olsun hocadan. HELE birde asistanı HATİCE ve HEMŞİRESİ AYŞE var güler yüzleriyle hastalar çabuk iyleşiyor ben o anı yaşadım ALLAH yüzbin defa razı olsun hepsinden medikalpark hastanesine son teşekürler

MA
Mus*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
11 ay önce

Çok başarılı bir doktor hastalarına önem veren deger ver bir insan Allahım sizleri başımızdan eksik etmesin Ben akdeniz ailesinin bir ferdi olarak çok çok Teşekür ediyorum allahım seninle olsun

HA
Has*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
11 ay önce

Tek kelime ile akif hoca bir dahi

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Akif Şirikçi ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Akif Şirikçi için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Akif Şirikçi için nasıl randevu alabilirim?

Prof. Dr. Akif Şirikçi ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908508117306

Prof. Dr. Akif Şirikçi nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Akif Şirikçi Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Akif Şirikçi hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Akif Şirikçi Radyoloji, Girişimsel Radyoloji uzmanıdır. Biyopsi (Akciğer), Karotis Stenozu, Vertebral arter darlığı tedavisi (balon veya stent anjioplasti) alanlarında hizmet veriyor ve Radyoembolizasyon, Böbrek damar darlığında stentleme, Periferik anevrizma, arteriovenöz fistül ve malformasyonlarda embolizasyon (damar tıkama) hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Facebook Twitter Instagram Youtube