Prof. Dr. Ahmet Turan Aydın, Antalya, Ortopedi ve Travmatoloji

Prof. Dr. Ahmet Turan Aydın

Ortopedi ve Travmatoloji - Antalya

Takvim talep et

Adres

Zafer Mah. Yıldırım Beyazıt Cad. No: 91  Kepez, Antalya
Memorial Antalya Hastanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Randevu takvimi talep edin

Hakkında

Ahmet Turan Aydın Kimdir?

Prof. Dr. Ahmet Turan AYDIN, 1952 yılında Sivas’ta doğmuştur. 1969 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başlamış olduğu tıp eğitimini 1976 tamamlamıştır. 1976-1980 Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’ndan uzmanlığını almıştır. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1985 yılında Doç. Dr. ve 1995 yılında ise Prof. Dr. unvanı almıştır.

1983-1995 yılları arasında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olarak, 1995-1997 yılları arasında ise Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Bölüm Başkanı olarak görev yapmıştır. 1997 yılından günümüze Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olarak ve 2010 yılından günümüze Memorial Antalya Hastanesi’nde Ortopedi ve Travmatoloji Bölüm Başkanı olarak hastalarına hizmet vermektedir.

Institute of Rizzoli, (Bologna, İtalya  1980-1981,1991, 2008) The Nuffield Orthopaedic Center (Oxford, İngiltere 1988), Krankenhaus für Sporverletz (Almanya 1989) katıldığı mesleki eğitim, kurs ve konferanslardan bazılarıdır.

Prof. Dr. Ahmet Turan AYDIN’ın, Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği, Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu, European Society of Surgical Oncology (ESSO), SICOT, Turkish Society of Sports Traumatology, Arthroscopy and Knee Surgery ve Asia Pacific Orthopaeitic Association gibi ulusal ve uluslararası mesleki derneklere üyeliği bulunmaktadır.

Ayrıca iyi derecede İngilizce, İtalyanca dillerini bilmektedir.

Diploma aldığı kurum

  • EGE ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

  • EGE ÜNIVERSITESI

İlgilendiği Hastalıklar

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.