Prof. Dr. Abdullah Sağlam

Genel Cerrahi - İstanbul
5.0

Cerrahi İnfeksiyonlar, Yara Iyileşmesi Ve Bakımı, Cerrahi Hastalarda Beslenme

“” Devamı

Prof. Dr. Abdullah Sağlam

Prof. Dr. Abdullah SAĞLAM, 1954 yılında Konya'nın Seydişehir ilçesinde doğmuştur. Lisans öncesi eğitimlerinin ardından Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1978 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. 1983 yılında ise Genel Cerrahi Uzmanı olmuştur.

1988 yılında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Öğretim Üyesi olarak görev yapmaya başlamıştır. 1991 yılında Doçent Doktor, 1997 yılında ise Profesör Doktor olmuştur. 1990 yılında İngiltere Nottingham City Hospital'da, 1993 yılında Amerika Birleşik Devletleri Philadelphia'da Albert Einstein Hospital'da ve Pittsburg'da University of Pittsburg'da çalışmıştır.

Prof. Dr. Abdullah SAĞLAM, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yönetim kurulu üyeliği, acil servis başkanlığı, deneysel ve kilinik araştırma başkan yardımcılığı gibi idari görevlerde de bulunmuştur. Ayrıca "Deneysel ve Klinik Araştırma Derneği'ni kurmuş ve derneğin başkanlığını yürütmüştür.

1999 yılında üniversitedeki görevinden ayrılarak Sağlık Bakanlığı Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Baştabiplik yapmaya başlamış olan Prof. Dr. Abdullah SAĞLAM, mesleki çalışmalarına özel muayenehanesi'nde devam etmektedir.

Karaciğer sağ lob

Merhaba. 30 yaşında erkek hastayım . Yapılan karaciğer ultrasyon sonucum şu şekilde : Karaciğer boyutları normal sınırda konturu düzgündür.Karaciğer sağ lob inferiorda 9mm boyutta hemanjioma ait olabilecek hiperekoik nodüler lezyon izlenmiştir. Portal ve hepatik venöz sistem, intra ve ekstrahepatik safra yolları normal genişliktedir. Safra kesesi boyutları ve duvar kalınlığı normaldir. Koledok normal genişlikte olup lümeni içerisinde patoloji saptanmadı.Dalak boyutları normaldir. Hocam internett...

Daha Fazla
Prof. Dr. Abdullah Sağlam

Prof. Dr. Abdullah Sağlam tarafından cevaplandı

Karaciğerde hemanjioma çok sık gördüğümüz bir durum. Hastalık değil. Sadece bir farklılık. Karaciğer... Cevabı görmek için tıkla.

11 Mayıs 2020 tarihinde cevaplandı.

Troid biyopsi sonucu

Hocam biyopsi sonucum ; troid sağ lob ince iğne aspirasyon biyopsisi ; yayma Önemi belirsiz follikuler lezyon: hiperselluler nitelikli yaymalarda birkaç alanda nükleer groove varlığı mevcuttur. Bu sonuc ne demektir teşekkür ler

Prof. Dr. Abdullah Sağlam

Prof. Dr. Abdullah Sağlam tarafından cevaplandı

Yaşınız ve biyopsi alınan nodüllerin büyüklüğü ve yapısı hakkında herhangi bir bilgi vermemişsiniz. ... Cevabı görmek için tıkla.

11 Mayıs 2020 tarihinde cevaplandı.

Anal fissür

Hocam merhaba iyi günler. Kronik anal fissür tedavisinde cerrahi yöntem olarak hangi yöntemi kullanıyorsunuz? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Prof. Dr. Abdullah Sağlam

Prof. Dr. Abdullah Sağlam tarafından cevaplandı

Anal fissür ciddi bir hastalık. Hayati bir risk taşımamasına rağmen kişinin hayat kalitesini çok köt... Cevabı görmek için tıkla.

11 Mayıs 2020 tarihinde cevaplandı.

Prof. Dr. Abdullah SAĞLAM Muayenehanesi
Caddebostan Mah. Kavaklı Sok. Aliyehanım Apt. No:2 Kat:3 D:6, Çiftehavuzlar Kadıköy/İstanbul
Tedaviler
Guatr(Tiroid), paratiroid ve diğer endokrinolojik cerrahi hastalıkları, Sinir monitörizasyonu Safra kesesi taşı tedavisi Abdominal ultrasonografi Paratiroidektomi Tiroid cerrahisi Meme koruyucu cerrahi Laparoskopik fıtık tedavisi Apendektomi Gaita testleri dışkı testleri Pankreas cerrahisi İleal interpozisyon Devamı
İmkanlar
Wi-fi Devamı
Ödeme Yöntemleri
Kredi kartı ile ödeme Nakit Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Prof. Dr. Abdullah SAĞLAM, 1954 yılında Konya'nın Seydişehir ilçesinde doğmuştur. Lisans öncesi eğitimlerinin ardından Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1978 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. 1983 yılında ise Genel Cerrahi Uzmanı olmuştur. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

Yabancı Dil

İngilizce

İlgi Alanları

Cerrahi İnfeksiyonlar Yara Iyileşmesi Ve Bakımı Cerrahi Hastalarda Beslenme Organ Nakli Ameliyat Sonrası Komplikasyonlar Laparoskopik (kapalı) Cerrahi Karaciğer Safra Kesesi Ve Yolu Hastalıkları Dalak Hastalıkları Pankreas Hastalıkları Fıtıklar Sindirim Yolu Cerrahisi Acil Cerrahi Divertikül Fistül
Devamı

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 811 34 79

Görüşler

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
dh
Dln H***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 yıl önce

Da
Dil*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 yıl önce

Gerçek anlamda tanrı nin insanları koruması misyonunu yüklediği ve buna göre beceriler ile donattigi bir değerli hoca olduğunu düşünüyorum , hem bilimsel hem duygusal anlamda çok değerli bir hekim

SE
Sel*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 yıl önce

Memnunum

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Abdullah Sağlam ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Abdullah Sağlam için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Abdullah Sağlam için nasıl randevu alabilirim?

Prof. Dr. Abdullah Sağlam ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908508113479

Prof. Dr. Abdullah Sağlam nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Abdullah Sağlam Prof. Dr. Abdullah SAĞLAM Muayenehanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Abdullah Sağlam hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Abdullah Sağlam Genel Cerrahi uzmanıdır. Cerrahi İnfeksiyonlar, Yara Iyileşmesi Ve Bakımı, Cerrahi Hastalarda Beslenme alanlarında hizmet veriyor ve Guatr(Tiroid), paratiroid ve diğer endokrinolojik cerrahi hastalıkları, Sinir monitörizasyonu, Safra kesesi taşı tedavisi, Abdominal ultrasonografi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.
Çağrı Merkezi 0 (850) 811 34 79

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Hata
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Facebook Twitter Instagram Youtube