Op. Dr. Yusuf Orhan Uçal

Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB - İstanbul

Geniz Eti Problemi, Sinüs Hastalıkları, Burun Estetiği

Op. Dr. Yusuf Orhan Uçal

Op. Dr. Yusuf Orhan Uçal, tıp eğitimini Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde, Kulak, Burun, Boğaz Hastalıkları ihtisasını ise İstanbul Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tamamladı. Tıbbi eğitimini yurtdışında da sürdüren Dr. Uçal, Avusturya'nın Graz şehrinde Medical University of Graz'da Ear,Nose, Throat, Department of Phoniatrics, Speech and Swallowing üzerine çalışmalar gerçekleştirdi. Dr. Uçal, ses bozukluklarını daha yakından gözlemlemek cerrahi ve terapi tekniklerini geliştirmek amacıyla 2013 yılında dünyada Ses Alanının önde gelen isimlerinden Prof. Dr. Gerhard Friedrich ve PD Dr. Markus Gugatschka ile Graz/Avusturya'da birlikte çalışma imkanı buldu.

Dr. Uçal, 2009 yılında Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden Hipotez Poster Yarışması'nda  İkincilik Ödülü  (Use of Memantine in the Treatment of Sudden Hearing Loss), 2013 yılında i  2013 yılı En İyi Klinik Araştırma Nobel Tıp Kitabevi Özel Ödülü (Tedaviye Dirençli Alerjik Rinitte Psikiyatrik Analiz ve Antidepresan Kullanımının Semptomlar Üzerine Etkisinin Değerlendirilmesi; Yusuf Orhan Uçal, Uslu Coşkun B, Yıldırım Ö,Bakım B, Sözen E, Tansuker HD, Talayhan G) aldı.

Dr. Uçal'ın mesleki ilgi alanları arasında, Rinoplasti (Burun Estetiği), Laringoloji ve Foniatri (Ses Hastalıkları Tanı ve Tedavisi), Pediatrik KBB (Çocuklarda Geniz Eti, Bademcik, Uyku Apnesi ve Horlama), Erişkin Uyku Apnesi ve Horlama Tanı-Tedavisi yer almaktadır.

Şuanda yurtiçi ve yurtdışında katıldığı 30'dan fazla kurs/toplantı ve uluslararası/ulusal hakemli dergilerde yayınlanan 20'ye yakın makalesi bulunmaktadır.

Dr. Uçal, Yüz Plastik Cerrahi Derneği, İstanbul Tabip Odası,Türk Kulak Burun Boğaz Baş ve Boyun Cerrahisi Derneği, Sürekli Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Derneği, Ses, Konuşma ve Yutma Bozukluları Derneği üyesidir. Özel ilgi alanları arasında Medikal İllüstrasyon, Adobe Photoshop, Adobe Premiere, Cyberlink Powerdirector 10.0, Wordpress, Web Tasarımı, Profesyonel Video Düzenleme ve Montaj, Fotoğrafçılık ve Medikal Fotoğrafçılık yer almaktadır.

Kulağımda pamuk kaldı

Kolay gelsin Yusuf bey.Kulağımı temizlerken pamuk kaldı kulağımda tokanıklık yok ama nasıl alabilirim? Dipte çok :(

Op. Dr. Yusuf Orhan Uçal

Op. Dr. Yusuf Orhan Uçal tarafından cevaplandı

Siz cikaramazsiniz en yakin KBB uzamanina gitmeniz gerekiyor Cevabı görmek için tıkla.

12 Ağustos 2016 tarihinde cevaplandı.

Hocam size ihtiyavım var

Hocam güzel insan teşekkür ederim Hocam çok özür dilerim bizim kimimiz kimsemiz yok yani doktor ne derse ona uyuyoruz soru dahi soramıyoruz.Hocam yalvarım bana cevap verin evliliğime yansıyor artık bu sorunum.dişim için kanal tedavisi görüyordum o ara grip geçirdim ve elime çene altında bezeler geldi hemen doktora gittim ultroson yapıldı her iki yanda jugular fossada çapları 7mm yi her iki subundibullar regionda uzun capları 12 mmyi aşmayan oval yada yuvarlak şekilli düzgün sınırlı yağ ekolarını...

Daha Fazla
Op. Dr. Yusuf Orhan Uçal

Op. Dr. Yusuf Orhan Uçal tarafından cevaplandı

Merhaba lenf bezlerini vucudumuzun savasci hucrelerini ureten askeri uslere benzetebiliriz vucutta h... Cevabı görmek için tıkla.

7 Kasım 2015 tarihinde cevaplandı.

lenf nodülü

yaklaşık 1,5 aydır boyunda tek taraflı yutkunmayla gelen ağrım var,tam kan sayımı, sedimentasyon, crp testleri yapıldı normal çıktı. antibiyotik (cipro) ve antihistaminik (crebros) kullandım fakat sonuç değişmedi ve boyun usg si çekildi. sonucunda; sol üst juguler zincirde 5,5x20,5mm, sağ üst jugüler zincirde 5x26,6 mm boyutunda yağlı hilüsları seçilebilen, düzgün konturlu, ovaid konfigürasyonlu sonografik olarak reaktif karakterde lenf nodları izlendi. bu sonuçlardan kanser olmadığı sonucunu ...

Daha Fazla
Op. Dr. Yusuf Orhan Uçal

Op. Dr. Yusuf Orhan Uçal tarafından cevaplandı

Merhaba. Tabi tam olarak muayene etmeden ve ayrintili degerlendirmeden yorum yapmak zor ancak yazdik... Cevabı görmek için tıkla.

6 Kasım 2015 tarihinde cevaplandı.

Op.Dr. Yusuf Orhan Uçal Muayenehanesi
Küçükbakkalköy Mh. Dudullu Cd. No:23-25B Brandium Residence R2 Blok Kat:2 Daire:24 Ataşehir/İstanbul
Hizmetler
Septum perforasyon onarımı Radyofrekans uygulamaları Kulak tüpü takılması Laringoskopi Timpanotomi Somnoplasti Horlama cerrahisi Kulak estetiği Orta kulak ameliyatı Otoplasti Devamı

İlgi Alanları

Geniz Eti Problemi Sinüs Hastalıkları Burun Estetiği Botoks Bademcik Ve Genizeti Fonksiyonel Endoskopik Sinüs Cerrahisi Nazal Valv Yetmezliği SeptoRinoplasti Rinoplasti

Görüşler

Bu uzman ile ilgili herhangi bir <br /> değerlendirme yapılmamış.
Bu uzman ile ilgili herhangi bir
değerlendirme yapılmamış.

Bu uzmanı tanıyor ya da hastalığınla ilgili ziyaret ettiysen görüşünü veya şikayetini yaz.

Görüş Ekle

Sık Sorulan Sorular

Op. Dr. Yusuf Orhan Uçal ile nasıl iletişime geçerim?

Op. Dr. Yusuf Orhan Uçal için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Op. Dr. Yusuf Orhan Uçal nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Op. Dr. Yusuf Orhan Uçal Op.Dr. Yusuf Orhan Uçal Muayenehanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Op. Dr. Yusuf Orhan Uçal hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Op. Dr. Yusuf Orhan Uçal Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB uzmanıdır. Geniz Eti Problemi, Sinüs Hastalıkları, Burun Estetiği alanlarında hizmet veriyor ve Septum perforasyon onarımı, Radyofrekans uygulamaları, Kulak tüpü takılması hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Hata
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Facebook Twitter Instagram Youtube