Op. Dr. Ömer Yonga

Ortopedi ve Travmatoloji - İstanbul
4.9

Kalça Protezi, Trombositten Zengin Plazma - PRP, Spor Ortopedisi ve Artroskopi ( Omuz - Diz - Ayak Bileği - Kalça )

“Birkaç ay önce annemin diz ameliyatını yaptı Ömer Hoca. Yaşına rağmen erkenden ayağa kalktı şimdi d...” Devamı

Op. Dr. Ömer Yonga

Op. Dr. Ömer Yonga, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı'nda tamamlayarak Ortopedi Ve Travmatoloji Uzmanı olmuştur.

2017-2019 T.C Sağlık Bakanlığı Erciş Devlet Hastanesi'nde, 2019-2020 yılları arasında T.C Sağlık Bakanlığı Kartal Dr Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ve 2020 yılında T.C Sağlık Bakanlığı Maltepe Devlet Hastanesi'nde görev almıştır.

Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği, TOTEK, TOTBİD Ortopedik Travma Şubesi, Türk Tabipler Birliği'ne üyeliği bulunan Op. Dr. Ömer Yonga mesleki çalışmalarına Tuzla Devlet Hastanesi'nde devam etmektedir.

Ataşehir florance Nightingale hastanesi
Küçükbakkalköy Mahallesi, Işıklar Cd. 35/A, 34750 Ataşehir/İstanbul, Türkiye Ataşehir/İstanbul
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
ACL Yırtığı Aproskopik topuk dikeni cerrahisi Arthroplasty - Protez Ameliyatı Artroskopik cerrahi Ayak - Ayak Bileği Artroskopik ve Açık Cerrahisi Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Op. Dr. Ömer Yonga, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı'nda tamamlayarak Ortopedi Ve Travmatoloji Uzmanı olmuştur. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık Aldığı Kurum

KOCAELI ÜNIVERSITESI

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 05.2009
Deneyim: 13 Yıl

Yabancı Dil

Almanca, İngilizce

İlgi Alanları

Kalça Protezi Trombositten Zengin Plazma - PRP Spor Ortopedisi ve Artroskopi ( Omuz - Diz - Ayak Bileği - Kalça ) Diz Protezi Üst Extremite Cerrahisi - Travma Cerrahisi Devamı

Deneyimler

İstanbul Tuzla Devlet Hastanesi (2020 - 2022)
T.C Sağlık Bakanlığı Maltepe Devlet Hastanesi (2020 - 2020)
T.C Sağlık Bakanlığı Kartal Dr Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi (2019 - 2020)
T.C Sağlık Bakanlığı Erciş Devlet Hastanesi (2017 - 2019)
Şırnak İl Sağlık Müdürlüğü (2011 - 2011)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 474 61 43

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

4.9

Zamanlama

5.0

İlgi

4.9

Ortam

4.9
AA
Asi*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
15 gün önce

Birkaç ay önce annemin diz ameliyatını yaptı Ömer Hoca. Yaşına rağmen erkenden ayağa kalktı şimdi dizi gayet iyi. Kendileri çok başarılı ve çok iyi bir doktor, bizlerle çok ilgilendi, kendilerine çok teşekkür ediyoruz.

İC
İbr*** C***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 ay önce

Halı sahada sol diz ön çapraz bağım koptu 1 Aralık 2021 tarihinde ön çapraz bağ ameliyatımı ömer hocama oldum. Ameliyat öncesinde psikolojim hiç iyi değildi. Hocam ameliyatımı yaptı hastanede benimde çok iyi ilgilendi sadece ameliyat edip geçip gitmiyor hasta psikolojisini çok iyi yönlendiriyor. Takibimi yaptı özel olarak ilgilendi. Normal hayatıma ve mesleğime(EGM) 45 gün içinde döndüm. Fizik tedavi için futbolcuların tedavi gördüğü bir salona gittim fizyoterapist durumumum çok iyi olduğunu söyledi. Özellikle diz acısı konusunda hiç bir şekilde zorlama yapılmadan tam düz ve katlanma acısına geldi fizyoterapist hocada çok beğendi. Kısacası ömer hocamdan Allah razı olsun. Normal hayatıma bu kadar kısa sürede dönebileceğimi hiç düşünmemiştim. Artık önümüzdeki maçlara bakıyoruz :)

NK
Neş*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 ay önce
Kalça kırığı ameliyatları
Tuzla Devlet Hastanesi

Oğlum bir gun Fen dersinde soz almak icin aniden ayaga kalkmıs bacagina bir ağrı saplanmıs ,anne bacagim ağriyor ,dedi fakat ben çocuktur yakinda gecer diye pek ciddiye almadim .Ağrı 1 ay oldu gecmedi bir sürü doktora götürdüm ne olduğunu anlayamadılar.Sonunda Ömer Bey i bir arkadaşımın esinin mesai arkadasi olması münasebetiyle tanıdık.Kendisiyle ilgili pek çok olumlu referans aldık.Farklı yaş grubuna ait farklı sorunları olan pek çok hastayı kısa zamanda iyilestirdigini öğrendik. Sorunumuz Femur Boyun Kırığı imiş .Erkek çocuklarda (bilhassa kilolu çocuklarda) nadiren gorulen ve genellikle gozden kaçan acil ameliyat gerektiren tedavi edilmedigi taktirde engelli bir birey olmanin kaçınilmaz olduğu bir durumla karşı karşıya kaldık.Başka doktorların en az 2 ameliyat yaparsam duzelir dedigi rahatsizligi Ömer Hocam tek seferde çözdü .Ameliyatın 2 .gunu odamiza gelip oglumu yatağindan kaldırıp onun walkırla tek ayak ustunde nasil yuruyecegini bile gosterip bize uygulattı.Ameliyat sonrasında da bizimle titizlikle ilgilendi.Onu tanımak bizim icin gercekten Allah ın bir lütfu gibiydi .Diger hastaneler ameliyat icin 1 yıla kadar randevu verirken o bizi Persembe gunu muayene edip pazar gunu yatıs yaptırıp salı gunu ameliyat etti .Yani sorumuzu 3 gunde çözdü .Ameliyathaneden çıkışını bir gormeliydiniz zafer kazanmıs bir komutan edası ile yürüyordu.Kendi kendime bu is tamamdır ,oğlum artik iyilesecek dedim.Yavrum artık hızla iyileşiyor ,cok mutluyum .Rabbim hastalarına şifa veren ellerini kıyamet gunu ışıl ışıl diriltsin.Onu cehennem ateşinden kabir azabından muhafaza eylesin.Ömrü de boyu gibi uzun olsun.O bizi çok buyuk bir dertten kurtardı Yuce Rabbim de onun ayağına taş degdirmesin .Not :Bunları yazarken yine ağlıyorum.

AB
Adn*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 ay önce
Kalça Cerrahisi
Tuzla Devlet Hastanesi

ALLAH razı olsun Ömer Hocamdan. Bir kaza sonucu sol kalça femur kemiğimde tümöre rastlandı kötü huylu dediler. Çok korktuk. Bir kaç dr a gösterdik ama güvenemedik. ALLAH büyük işte karşımıza internette kemik tümörü ve ortopedi alanında Türkiyenin en iyileri arasında olan Dr. Ömer YONGA çıktı. Aradık hemen gelin dedi bizi hastaneye çağırdı. Yanına gittik içten sıcak bir hoşgeldin diyerek karşıladı saygılı samimi. Bir konuştu korkularımızı yok etti evelallah bu ameliyatı yaparız ALLAH 'ın izniyle ayağa kalkar iyileşirsin dedi. Şükürler olsun 17.02.2022 deki ameliyatım başarılı geçti. Ameliyat sonrası gelip kontol etti ve inanın bir abi bir kardeş dost gibi yaklaştı bu bile moralimizi düzeltti. Gelemediğinde sağolsun telefonla aradı sordu mesaj attı. Şimdi tedavim bitti evime geldim. Giderken çak bi beşlik dedi ☺️ hocam ALLAH senden razı olsun ayağına taş değmesin eline emeğine ilgine alakana sağlık. Kontrollerde görüşmek üzere.

AY
Ahm*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 ay önce
Ön Çapraz Bağ Tamiri ve Rekonstrüksiyonu
Tuzla Devlet Hastanesi

Üç hafta önce çapraz bağ ameliyatımı Ömer hoca yaptı. Ameliyatım çok iyi geçti ve henüz üç hafta olmasına rağmen koltuk değneksiz yürüyorum ameliyattan altı gün sonra değnekleri bıraktım. Ameliyat öncesinde ve de sonrasında benimle çok ilgilendi. Sporcu bir insanım çok tedirgindim ameliyattan önce ve pek çok doktora gittim. Ömer hoca tamamen şanstır benim için. Ayrıca insanlığı da muazzam. Çok titiz ve dikkatli bir şekilde ilgilendi benimle, elinize sağlık böyle doktorlarımız iyi ki var.

HA
Hıl*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
7 ay önce

Ömer Hocayı tesadüfen internetten Dr araştirirken buldum. Annem onkoloji hastasi kalça kemiği kırıldı operasyonu kimse yapmak istemedi. Omer beye goturduk. Annemın yaslı ve Baska hastalıklarının da oldugunu ama ameliyatı yapacağını belirti. Ameliyatı yaptı, bızımle cok ıyı ılgılendı. Doktorlugu kadar ınsanı yaklaşımı da cok ıyı bırısı. Guler tuzlu ve ılgılı. Annem saglıgına kavustu. Doktar beye cok tesekur ediyorum. Meslek hayatında basarılar diliyorum.

HD
Hal*** D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
7 ay önce

Arkadaşımın annesi uzun zamandır Kalça kırığından dolayı sıkıntı yaşıyordu. Birçok doktora gittiler ama anne yaşlı olduğu için doktorlar ameliyata yanaşmadı. İnternet üzerinden karşılaştığım yorumlarda Ömer Yonga'yi farkettim ve arkadasimi yönlendirdim. Hastaneye giriş, ameliyat ve sonrasında muazzam bir ilgi göstermiş. Bircok doktorun ameliyatından kaçtığı teyzemiz sağlığına kavuştu. Çok bararili bir doktor olduğunu bizzat gördük. Ömer beye bu yaklaşımı dolayısıyla çok teşekkür ediyorum. Mesleki yaşamında başarılar diliyorum

Ner*** Ö***
Zamanlama
İlgi
Ortam
7 ay önce

Dr. Ömer bey’i hiç tanımıyordum öylesine randevu aldım.randevu günüm gelene kadar çok tedirginlik yaşadım nasıl bir Dr.’la karşılaşacağım diye sürekli düşündüm. Ama muayeneye gidince anladım. Çok şefkatli , saygılı ve insancıl davrandı. Diz protezine karar verdi. Bu dizimden 3 kere ameliyat oldum hiçbiri beni tedavi edemedi, en son ameliyatımda 9 ay boyunca rapor kullanmak zorunda kaldım , çünkü walker olmadan yürüyemedim, işimden oluyordum az kalsın, 10 sene süründüm bacaklarım parantez gibi oldu iyice yamuldu, Dr. Ömer Yonga hem diz’ime protez taktı hemde bacağımın yamukluğunu düzeltti.1 haftada beni yürüttü 10 günde taburcu etti.işini bu kadar güzel yapan, hastasını motive eden naif bir Dr.’la karşılaştığım için kendimi çok şanslı hissettim. Kendilerine binlerce kez teşekkür ederim👏🙏

mY
Mev*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
8 ay önce

Ömer bey işinde gerçekten çok uzman bir hekim. Ayak bileği bağ yırtılması sorunumu operasyona gerek kalmadan tedavi etti.kendisine çok teşekkür ediyorum.

YK
Yun*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
9 ay önce

Biz yaklaşık olarak bir ay önce kızım kolu kırıldığı zaman kendisi ile görüştük. Ameliyat anında ve sonrasında bizimle ve kızımla çok ilgilendi. Psikolojik olarak kızma çok destek verdi. Geçen bir ay içerisinde yaptığımız kontrollerde ilgisini esirgemedi . Biz Cok memnun kaldık. Kendisine ailecek çok teşekkür ederiz. İyi ki varsın Ömer Bey

Sık Sorulan Sorular

Op. Dr. Ömer Yonga ile nasıl iletişime geçerim?

Op. Dr. Ömer Yonga için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Op. Dr. Ömer Yonga için nasıl randevu alabilirim?

Op. Dr. Ömer Yonga ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504746143

Op. Dr. Ömer Yonga nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Op. Dr. Ömer Yonga Ataşehir florance Nightingale hastanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Op. Dr. Ömer Yonga hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Op. Dr. Ömer Yonga Ortopedi ve Travmatoloji uzmanıdır. Kalça Protezi, Trombositten Zengin Plazma - PRP, Spor Ortopedisi ve Artroskopi ( Omuz - Diz - Ayak Bileği - Kalça ) alanlarında hizmet veriyor ve ACL Yırtığı, Aproskopik topuk dikeni cerrahisi, Arthroplasty - Protez Ameliyatı hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Facebook Twitter Instagram Youtube