Op. Dr. Levent Gürkan

Üroloji - İstanbul

Üriner Tıkanıklık, Vezikoüretral Reflü, Üriner Enfeksiyon (Idrar Yolları Ernfeksiyonu)

Op. Dr. Levent Gürkan

Op. Dr. Levent Gürkan, 1974 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Lise eğitimini Özel Alman Lisesi'nde tamamlamasının ardından üniversite sınavında tek tercihi olan Tıp branşında ilk tercihi olan İstanbul Tıp Fakültesi' ni kazandı. Kendisi üniversite hayatının yalnızca kitap okumaktan ibaret olmaması gerektiğine inananlardandır.

Op. Dr. Levent Gürkan, 1993 ile 1999 yılları süresince, İstanbul Tıp Fakültesi'nde bilimsel öğrenci kongreleri organizasyonu, dalış kulübü başkanlığı, Deneysel Tıp Araştırma Merkezi'nde araştırmalar, Kaçkar dağlarında zirveye tırmanış, sağlık taramaları organizasyonu, Çanakkale’nin yeniden ağaçlandırılması gibi pek çok faaliyete katılarak verimli ve mutlu bir öğrencilik hayatı geçirdi.

Op. Dr. Levent Gürkan, meslek hayatındaki dönüm noktasını Prof.Dr. Ateş Kadıoğlu ile tanışması olarak belirtmektedir. Prof.Dr. Ateş Kadıoğlu'nu tanımasıyla birlikte tıp fakültesi 2. sınıftayken androloji alanı ile tanışır ve androloji daha o zaman mesleki tutku haline gelir.  Yine aynı yıl yaz tatilinin bir bölümünü geçirmek için Prof.Dr. Klaus Peter Jünemann yönetimindeki Almanya Mannheim Kliniğine başvurur ve nöroüroloji laboratuarında çalışma fırsatı bulur. Burada özellikle tavşanlar üzerinde ereksiyon mekanizmaları ile ilgilenir ve ilk bilimsel yayınını oluşturur.

Op. Dr. Levent Gürkan, tıp fakültesinden mezun olduktan sonra o dönemin en iyi teknolojik imkanlarına sahip kliniklerinden biri olan Vakıf Gureba Hastanesi Üroloji Kliniğinde Prof.Dr. Güven Sevin liderliğinde üroloji ihtisasına başladı ve hastanenin SSK kurumu ile anlaşması sonucu olarak idrar yolu taşları ve mesane kanseri konularında çok yoğun olarak hasta değerlendirme ve tedavi etme şansını elde etti. 2000-2005 yıllarını kapsayan Üroloji ihtisasını takiben İstanbul Tıp Fakültesi Üroloji Kliniği Androloji Bilim Dalında 6 ay gözlemci statüsünde çalıştı. Dr. Gürkan askerlik hizmetini 2006 yılında Ağrı Asker Hastanesi'nde tamamladı.  2007-2008 yılında Prof.Dr. Wayne Hellstrom yönetimindeki Tulane Üniversitesi Üroloji Kliniğinde araştırma görevlisi statüsünde çalışmak üzere New Orleans / ABD’ye gitti ve burada bulunduğu süreç içerisinde klinik çalışmalarına ve operasyonlara katılmanın yanısıra ereksiyon mekanizmaları üzerinde, özellikle de kök hücre, sinir hasarları ve elektron mikroskopi ile kolojen doku hasarları üzerine hayvan çalışmaları planlama ve yürütme fırsatı elde etti.

Op. Dr. Levent Gürkan, ABD'den döndüğü 2008 yılında akademik hayatına Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi'nde Yardımcı Doçent olarak devam etti. Kendisi için kısa, sevimsiz ve verimsiz olarak nitelendirdiği bir sürecin ardından 2008 yılının Mayıs ayında Alman hastaneler grubunda çalışmaya başladı. Mayıs 2008 ile Eylül 2009 tarihleri arasında Alman Hastanesi’nde çalıştı. Eylül 2009 ve Aralık 2009 tarihleri arasında ürolojik laparoskopi eğitimi için Almanya Heilbronn SLK Klinikum’da Prof. Dr. Jens Rassweiler gözetiminde çalıştı. Kendisi 2010 yılının Ocak ayından itibaren Kadıköy Şifa Sağlık Grubunda hastalarını kabul etmektedir.

Op. Dr. Levent Gürkan, insan sağlığının bir bütün olduğunu düşünmekte ve insanın ruhu huzur ve mutluluk bulmadan fiziksel olarak da sağlıklı kalamayacağına inanmaktadır. Bunun ise ancak çok özel olan hekim hasta ilişkisinin sağlıklı kurulması ile gerçekleşebileceğini belirtmektedir. Bu ilişkinin kurulması da zaman alır. Kendisi bu nedenle mesleğini hastalarına vakit ayırabilecek, onları tanıyabilecek ve bir bütün olarak tedavi edebilecek konforlu ve huzurlu yerlerde yerine getirmeye çalışmaktadır.

Kadıköy Şifa Ataşehir Hastanesi
Işıklar Cad. No: 35/A 34750 Ataşehir/İstanbul
Hizmetler
Kan elektrolit testi Keratinin kan testi Böbrek ultrasonu Erkeklerde cinsel isteksizlik Perkütan böbrek cerrahisi Devamı

İlgi Alanları

Üriner Tıkanıklık Vezikoüretral Reflü Üriner Enfeksiyon (Idrar Yolları Ernfeksiyonu) Prostat Infeksiyonu Idrar Yolları Iltihabı Devamı

Görüşler

Bu uzman ile ilgili herhangi bir <br /> değerlendirme yapılmamış.
Bu uzman ile ilgili herhangi bir
değerlendirme yapılmamış.

Bu uzmanı tanıyor ya da hastalığınla ilgili ziyaret ettiysen görüşünü veya şikayetini yaz.

Görüş Ekle
Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

Sık Sorulan Sorular

Op. Dr. Levent Gürkan ile nasıl iletişime geçerim?

Op. Dr. Levent Gürkan için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Op. Dr. Levent Gürkan nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Op. Dr. Levent Gürkan Kadıköy Şifa Ataşehir Hastanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Op. Dr. Levent Gürkan hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Op. Dr. Levent Gürkan Üroloji uzmanıdır. Üriner Tıkanıklık, Vezikoüretral Reflü, Üriner Enfeksiyon (Idrar Yolları Ernfeksiyonu) alanlarında hizmet veriyor ve Kan elektrolit testi, Keratinin kan testi, Böbrek ultrasonu hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Hata
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir
Facebook Twitter Instagram Youtube