Op. Dr. Hilmi Çuhadaroğlu

Göz Hastalıkları - Ankara
5.0

Kapak ve kirpiklerde dışa veya içe dönme (ektropiyon/entropiyon), Akıllı mercek uygulamaları, Arpacık

5.0

“Ankara'da ünlü bir özel göz hastanesinde yapılan muayenede iki gözüme de Keratokonus teşhisi konuldu...” Devamı

Op. Dr. Hilmi Çuhadaroğlu

Op. Dr. Hilmi ÇUHADAROĞLU, 9 Ekim 1960 tarihinde doğmuştur.  Lisans öncesi öğrenimini Antalya Lisesi’nde bitirmiştir. Aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini 1984 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. 1984-1985 yılları arasında Erzincan’ın Armudan Bucağı Sağlık Ocağı’nda, 1985-1986 yılları arasında ise Ankara Numune Hastanesi Hızır Acil Servis’inde hekimlik yapmasının ardından 1987 yılında Hacettepe Üniversitesi Göz hastalıkları Anabilim Dalı’nda ihtisas eğitimine başlamıştır. 1991 yılında Göz Hastalıkları Uzmanı olmuştur.

1990-1991 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri Massachusetts’te Tufts Üniversitesi Göz Kliniği’nde çalışmalar yapmıştır. 1992-1995 yılları arasında SSK Ankara Hastanesi Göz Kliniği Uzman Hekim olarak görev yapmış olan Op. Dr. Hilmi ÇUHADAROĞLU, 1992 yılından beri mesleki çalışmalarını Ankara'da bulunan özel muayenehanesinde göz hastalıklarının tıbbi cerrahi ve lazer tedavilerini yaparak sürdürmektedir.

1996 yılında Hüfam Sağlık İşletmeciliği Sertifika Programını, 2003 yılında NLP Practioner Sertifika programını ve 2004 yılında NLP Master Sertifika Programını tamamlamış olan Op. Dr. Hilmi ÇUHADAROĞLU, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Göz arpacıgı

Hocam merhaba, 3 gün önce sol alt göz kapağımın içinde arpaçık çıktı. Bugün ise göz kapağımın altında morarmalar başladı. Bu morluklar neden oluşuyor hocam cevap verirseniz çok sevinirim

Op. Dr. Hilmi Çuhadaroğlu

Op. Dr. Hilmi Çuhadaroğlu tarafından cevaplandı

Cevabım geciktiği için özür dilerim arpacığı sıkmaya çalıştıysanız kanamış ve kanamalar cilt altında... Cevabı görmek için tıkla.

24 Ağustos 2020 tarihinde cevaplandı.

Gözlük numarası şaşılık için uygunmudur?

Merhabalar hocam Cok küçükken sol gözümde dışa doğru kayma mevcuttu ve hep gözlük taka taka düzelmişti.ve gözlüğü ve tedaviyi bırakmıştım 15 yıl gayet iyi kullandım o şekilde.lakin 2 yıl önce hamilelik sonrası tekrarladı ve aynı şekilde sol gözümde dışa kayma mevcut oldu.göz doktoruna gittim bana şaşılık bölümüne gitmemi söyledi ve 0.50 gözlük verdi şaşılık bölümüne de gittim açıkçası ilğilenmediler egzersiz yap deyip geçiştirdiler.gözlük filan da yazmadılar. Egzersizide yapıyorum hiç bir düzel...

Daha Fazla
Op. Dr. Hilmi Çuhadaroğlu

Op. Dr. Hilmi Çuhadaroğlu tarafından cevaplandı

Damlalı ve damlasız ölçüm sonuçlarınızı bilmek, uzakta ve yakında kaymanın nasıl değiştiğine bakmak ... Cevabı görmek için tıkla.

24 Ağustos 2020 tarihinde cevaplandı.

Şaşılık tedavisi

Hocam merhaba bende şaşılık var sol göz dışa doğru önceden 18.5 prizmaydı çok doktor gezdim en son gittiğim doktor gözlük numaramı değiştirdi astigmat seviyesini 1 derece arttırdı her iki gözde de gözüm düzelmişti hocam 3 ay sonra kontrole gitmiştim kontrolden 3.4 gün sonra tekrar gözüm kaymaya başladı hani toparlıyorum ama tekrar kayıyor 10 prizmaya düşmüş şaşılık tekrar kaymaya başlamasının sebebi gözlük camları olabilir mi hocam çünkü doktorum hiç değiştirmedi tedavi için verdiği camları kull...

Daha Fazla
Op. Dr. Hilmi Çuhadaroğlu

Op. Dr. Hilmi Çuhadaroğlu tarafından cevaplandı

Merhaba, Şaşılığın sadece gözlükle düzelebilen tipleri de var, şaşılığın tipini gözlük numarası il... Cevabı görmek için tıkla.

28 Temmuz 2020 tarihinde cevaplandı.

Op. Dr. Hilmi ÇUHADAROĞLU Muayenehanesi
Kavaklıdere, Tunalı Hilmi Cd. No:96 D:10, Çankaya/Ankara
Hizmetler
Katarakt ameliyatı Katarakt cerrahisi Excimer lazer Şaşılık tedavisi Glokom muayenesi Devamı

İlgi Alanları

Kapak ve kirpiklerde dışa veya içe dönme (ektropiyon/entropiyon) Akıllı mercek uygulamaları Arpacık Az görme Blefaroplasti (Göz Kapağı Estetiği) Devamı

Deneyimler

Ulucanlar SSK Göz Hastanesi (1995 - 1994)
Özel Muayenehane (1992 - Devam ediyor)
AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Tuft's Harvard Üniversiteleri Göz kliniklerinde TÜBİTAK bursiyeri olarak katarakt , göz tansiyonu ve göz kusurlarının cerrahi ve lazer tedavileri üzerinde çalışmalar (1992 - 1990)

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
AC
A..*** C***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 ay önce

Ankara'da ünlü bir özel göz hastanesinde yapılan muayenede iki gözüme de Keratokonus teşhisi konuldu. Keratokonus hastalığı nedeniyle sol gözümde %70, sağ gözümde ise %30 görme kaybının bulunduğu, hastalığımın ilerlemeye devam edeceği ve derhal iki gözüme de Cross Linking tedavisi uygulanması gerektiği aksi halde kornea nakline kadar gideceği belirtildi. Moralim çok bozuldu. Daha sonra Hilmi Bey'e ulaştım. Hilmi Bey muayeneden sonra sol gözümde %70 değil %50 görme kaybının bulunduğunu, Crosslinking tedavisinin ise şimdilik sol göze yapılmasının yeterli olacağını, yaşım nedeniyle sağ gözün atak yapacağını düşünmediğini, sağ göze yapılacak operasyonun gereksiz olduğunu, sağ gözü takip etmeye devam edeceğimizi söyledi. Hilmi Bey'in olumlu tutumu beni psikolojik anlamda rahatlattı. Sol gözüme uygulanan Crosslinking tedavisinden sonra iyileşme süreci 7 ayı buldu. Şu an tedavi öncesinden daha iyi durumdayım. Görme oranım belirgin olarak arttı. Sayın Hilmi Çuhadaroğlu'na çok teşekkür ederim.

Ata*** İ***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Göz ile alakalı herhangi bir sağlık durumu söz konusu olunca Dr. Hilmi Çuhadaroğlu dışında hiç kimseye veya herhangi göz hastanesine kesinlikle güvenmiyorum. Farklı bir yorumda da uzun uzun bahsetmiştim, özel bir göz hastanesinde anneme göz tansiyonu teşhisi konularak yanlış tedavi uygulanmıştı bu olumsuz durumdan sayın Hilmi Çuhadaroğlu' na muayene olarak kurtulduk. Ve yine kendim göz muayenesine gittiğimde gayet bilinçleneceğim şekilde Hilmi beyin ilgisi ve muayenesi ile daha iyi görmekteyim. Sayın Dr. Hilmi Çuhadaroğlu nun gerek muayene esnasındaki titiz üslubu, gerek gerçekten alanında başarılı bir doktor olduğunu kolaylıkla anlamanızı sağlayan naif üslubu, gerekse muayenede veya sonrasında uyguladığı tedavileri ve kendinden emin adımları ile size verdiği güven, göz sağlığı problemleri ile karşılaştığınız zaman Dr. Hilmi Çuhadaroğlu dışında hiçbir göz doktoruna gitmek size güven ve huzur vermeyecektir. Sayın Dr. Hilmi Çuhadaroğlu ile tanıştıktan sonra benim için durum bu şekilde olmuştur. Hastalarının gözlerine kendi gözü gibi bakan Dr. Hilmi Çuhadaroğlu 'na büyük minnet ve saygılarımla Teşekkür ediyorum ve göz sağlığı söz konusu olduğu zaman şiddetle tavsiye ediyorum.

EO
Emi*** O***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Konusunda uzman, tecrübeli, titiz, güvenilir ve bilgili bir hekim. Kesinlikle tavsiye ediyorum, hastaları ile iletişimi mükemmel. Bence göz hastalıkları konusunda Ankara'da gidilecek tek isim.

EO
Emi*** O***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Konusunda uzman, tecrübeli, titiz ve sabırlı... Hastaları ile iletişimi mükemmel... Ankara'da göz hastalıkları konusunda gidilecek tek isim

NA
Nil*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Op. Dr. Hilmi Çuhadaroğlu son derece ilgili ve iyi bir doktor. Yıllardır göz konusunda ailemizi takip eden güvenilir bir isim. Hastalarıyla iletişimi mükemmel. Her türlü göz rahatsızlığı için kendisini sonuna kadar güvenerek tavsiye ederim.

AK
Ayş*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Hilmi beye annemi götürürken çok endişeliydim o kadar çok doktora gittik yine mi aynısı olacak diye ama hilmi bey göz tansiyonu hakkında beni ve annemi aydınlattı Bu gerçekten çok önemliydi benim ve annem için.. detaylı bir şekilde göz yapısını inceledi ve yapılması gerekenleri söyledi bu zamana gittiğimiz doktorlar bizi bu denli aydınlatmamıştı. Doğru teşhis ve hastalarını bilgilendirici üslubu ve kişiliği ile Op.Dr. Hilmi ÇUHADAROĞLU'na teşekkür ederiz

FK
FEY*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Kendisi Ankara daki sayılı iyi göz doktorlarından olup, şimdiye kadarki göz doktoru arayışlarımızın hepsi kendisine çıktı. Ailece yıllardır güvenle gidiyoruz.Tüm göz problemlerimize titizlikle yaklaşıp çözüm buluyor.Çok teşekkür ederiz. Feyza Kaya

Fat*** Ş***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Sayın Op.Dr.Hilmi Çuhadaroğlu Gözlerimdeki rahatsızlığım nedeni ile Ankara da pek çok profesöre giderek göz sağlığıma kavuşamadım. Bir yakınımın tavsiyesi üzerine tarafınıza başvurmam ile yaptığınız operasyon neticesinde göz sağlığıma kavuşmuş bulunmaktayım. Size minnet ve şükranlarımı sunar, başarılarınızın devamını dilerim. Saygılarımla Ayşe ŞEREFHAN.

*
***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Bizim hikayemiz oğlum 4 aylıkken başladı. 1 yaşına kadar çok düzenli şekilde doktor kontrollerimiz ve gözlük numarasını değiştirerek takip edildik ve düzelmesini ümit ettik. Ne yazık ki şaşılığı artık geçmeyip bir de üzerine sağ gözü yukarıya doğru gitmesi başladı. 3 doktora götürdüm. Hepsi de gözlerinin ikisinden de ameliyat olmadı gerektiği konusunds fikir beyan etti. Bir tanıdık vasıtasıyla son olarak Hilmi Hoca’ ya gösterdik. Hilmi hoca diğerlerinin aksine birini ameliyat etmenin yeteceğini söylediğinde bir anne olarak içimi çok rahatlattı. Oğlumun ameliyat için çok küçük olduğunu düşündüğüm için çok korkuyordum. Hilmi hoca hem tıbbi açıdan hem de bir annenin soru işaretleri konusunda beni çok rahatlattı. Hilmi hoca karar verip tek gözünü ameliyat etti ve ameliyat çok başarılı geçti. Şu anda ameliyattan sonra 2 hafta geçti ve gözlerinde belirgin şekilde değişimi görüyoruz. Çok şükür oğlum da daha iyi ve diğer gözüyle uyum sağladı. İyi ki bu hocamızı bulduk, tek gözle durumu kurtardık. Herşey için teşekkürler. Artık göz için güveneceğim tek doktordur. Herkese tavsiye ederim.

Ata*** İ***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Dört ay önce , özel ....... göz hastanelerinden birine göz kontrolü için gittiğimizde Annemin göz tansiyonu olduğu gerekçesi ile her iki ayda bir muayene olması ve ömür boyu olmak üzere göz damlası kullanması gerektiği söylendi. Göz damlasını kullandığı süre içerisinde göz çevrelerinde kararma ve görsel olarak değişimler meydana gelmesi sonucunda daha önceden tanıyor olduğumuz ve göz sağlığı konusunda kesinlikle güvenebileceğimiz Op.Dr. Hilmi ÇUHADAROĞLU 'na muayene olduk. Kendisi bazı insanların kornea'larının kalın olabileceğini, göz tansiyonu teşhisi koyan özel hastanenin kornea testi yaptırıp yaptırmadığını sordu (kornea testi kesinlikle yapılmadı) bunun sonucunda göz tansiyonu ölçümünde kalın korneası bulunan insanların göz tansiyonlarının yüksek çıkabileceğini dile getirerek kornea kalınlıkları ölçümü ardından ve belirli periyotlarla daha sağlıklı veriler alabileceğimiz mavi ışık ile göz tansiyonu ölçümleri sonucu annemin göz tansiyonu'nun olmadığını ve bilinçsizce yanlış tedavi uygulandığını öğrenmiş olduk. Göz doktorumuz Hilmi beyin dile getirdiği önemli bir uyarı ise; Göz tansiyonu bulunan veya öyle olduğunu sanmakta olan insanların KORNEA KALINLIKLARI ÖLÇÜMÜ'nün yapılıp yapılmadığını bilmeleri gerektiği önemli bir nokta ! Doğru teşhis ve aydınlatıcı bilgileri ile yanlış tedavi uygulamasına son veren ayrıca hastalarını bilgilendirici üslubu ve kişiliği ile hayranlık uyandırıcı olan, Op.Dr. Hilmi ÇUHADAROĞLU'na büyük MİNNET DUYMAKLA birlikte teşekkür ediyoruz ve hastalarının gözlerine kendi gözü gibi bakan bir doktor arayışı içindeyseniz Op.Dr. Hilmi ÇUHADAROĞLU ile kesinlikle tanışmamışsınız demektir. Bir hasta olarak yaşadığımız yanlış tedaviye maruz kalmamanız adına, doktorunuzu seçerken sağlıklı bir fikire sahip olabilmeniz için bu durumu paylaşmak istedim.

Sık Sorulan Sorular

Op. Dr. Hilmi Çuhadaroğlu ile nasıl iletişime geçerim?

Op. Dr. Hilmi Çuhadaroğlu için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Op. Dr. Hilmi Çuhadaroğlu nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Op. Dr. Hilmi Çuhadaroğlu Op. Dr. Hilmi ÇUHADAROĞLU Muayenehanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Op. Dr. Hilmi Çuhadaroğlu hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Op. Dr. Hilmi Çuhadaroğlu Göz Hastalıkları uzmanıdır. Kapak ve kirpiklerde dışa veya içe dönme (ektropiyon/entropiyon), Akıllı mercek uygulamaları, Arpacık alanlarında hizmet veriyor ve Katarakt ameliyatı, Katarakt cerrahisi, Excimer lazer hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Hata
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir
Facebook Twitter Instagram Youtube