Op. Dr. Cihan Ünlüçerçi, İstanbul, Göz Hastalıkları

Op. Dr. Cihan Ünlüçerçi

Göz Hastalıkları - İstanbul

Glokom, Astigmatizma, Presbiyopi

Takvim talep etDeğerlendir

Doktorun Adresi

Abide-i Hürriyet Cad. No: 99/2  Şişli, İstanbul
Op. Dr. Cihan ÜNLÜÇERÇİ Muayenehanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Cihan Ünlüçerçi Hakkında

Cihan Ünlüçerçi Kimdir?

Op. Dr. Cihan ÜNLÜÇERÇİ, 1961 yılında Bandırma'da Göz doktoru bir baba ve ev hanımı bir annenin ilk çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Lisans öncesi eğitimini Özel Alman Lisesinde tamamladıktan sonra 1980 yılında Ege Üniversitesi İşletme Fakültesi Uluslararası Pazarlama bölümünde lisans eğitimine başlamıştır. 1 yıl burada eğitim aldıktan sonra babasının da mesleği olan tıp doktorluğuna duyduğu ilgi nedeniyle 1981 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'ni kazanmış ve tıp eğitimine başlamıştır. 1988 yılında tıp eğitimini tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. Lisans eğitimi boyunca özel dersler vermiş, kongre turizmi alanında bölüm yöneticiliği yapmıştır. İstanbul Tıp Fakültesi Fotoğraf Kulübünün kurucuları arasında yer almıştır. Ayrıca kendisi İstanbul Üniversitesi Dağcılık Kulübü üyesi ve lisanslı kayakçısı olarak spor faaliyetlerinde bulunmuştur. 1986 yılında Nişantaşı Leo Kulübü Derneği'nin kurucu sekreterliğini yapmıştır.

Mezuniyetinin ardından 1988 yılında Ankara Çubuk`ta askerlik hizmetini yerine getirmiştir. 1989 yılında Avusturya Graz`da Karl Fransenz Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Kliniği'nde Göz Hastalıkları uzmanlık eğitimine başlamıştır. 1994 yılında ihtisasını tamamlamış ve Göz Hastalıkları Uzmanı olmuştur. İhtisas eğitimi sırasında 1991 yılında Graz Türk Öğrenci Ve Akademisyenler Derneği'ni kurmuştur. Derneğin yönetmeliği 1991 yılında Steiermark eyaletindeki en kapsamlı dernek yönetmeliği seçilmiştir. Daha sonra Türkiye'ye dönen Op. Dr. Cihan ÜNLÜÇERÇİ, 6 ay süreyle Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göz Kliniği'nde volanter olarak çalışmıştır. 

1996 yılında İstanbul Ekol Lions Kulübü kurucu üyeleri arasında yer almıştır. Mecburi hizmet yükümlülüğünü 1996-1997 yıları arasında Bartın Devlet Hastanesi'nde yerine getirmiştir. 1997 yılında İstanbul'a geri dönmüştür ve Göz Nurunu Koruma Vakfı İdealtepe Göz Merkezi'nin başhekimi olarak görev yapmıştır. 2005 yılında Göz Nurunu Koruma Vakfından ayrılan Op. Dr. Cihan ÜNLÜÇERÇİ, Esenler Hayat Hastanesi Göz Bölümünün sorumluluğunu almıştır. 2006 yılı itibariyle mesleğini serbest olarak icra etmektedir. Şişli'de bulunan özel muayenehanesinde mesleki çalışmalarına devam etmekte ve hastalarını kabul etmektedir.

Op. Dr. Cihan ÜNLÜÇERÇİ, Türk Oftalmoloji Derneği, Avrupa Katarakt ve Refraktif Cerrahlar Derneği, Alman Göz İçi İmplantasyon Derneği, Amerikan Refraktif Cerrahi Derneği gibi mesleki kuruluşlara üyedir. Mesleki kuruluşların yanı sıra, Marina Dragos Yelken İhtisas Kulübü üyesi ve lisanslı yelkencisidir. 3 Yıldız seviyesinde dalgıç brövesi sahibidir. DASK Doğa Araştırmaları ve Sporları Kulübü üyesidir. Halen Fenerbahçe Lions Kulübünün geçen dönem başkanı ve Lions 118 Y Yönetim Çevresi Göz Nurunu Koruma Komitesi başkanıdır. Göz Sağlığını Koruma ve Görme Engellilere Hizmet Derneği üyesi ve Danışmanıdır.

Diploma aldığı kurum
 • İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • ISTANBUL ÜNIVERSITESI
İlgilendiği Hastalıklar
 • Glokom
 • Astigmatizma
 • Presbiyopi
 • Arpacık
 • Göz Çevresi Estetiği (Oküloplasti)
Tedaviler
 • Erg(elektroretinografi)
 • Katarakt cerrahisi
 • Keratektomi
 • Kornea topografisi
 • Retina laser fotokoagulasyonu
Diplomalar ve Sertifikalar

Hakkında Değerlendirme Yapın

Değerlendir

Hakkında değerlendirme yapın

Op. Dr. Cihan Ünlüçerçi tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

 • Şaşılık ameliyati

  Merhaba hocam sol gözümde içe kayma vardı 3 hafta önce ameliyat oldum doktorum ameliyatın iyi geçtiğini söyledi fakat 3hafta geçmesine rağmen içe kayma devam ediyor 1 hafta önceki kontrolde doktor 1 kaç ay daha bekleyelim dedi. hocam size sormak istediğim 1 kaç aya kadar düzelme olması mümkünmü b... devamı

  Doktor Cevabı:

  Op. Dr. Cihan Ünlüçerçi

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Göz yaşı kanal tıkanıklıgı

  Doktor bey merhaba, kızım 2 bucuk aylık sag gözunde göz yaşı kanal tıkanıklığı var akıyor, capklanıyor damlayla bırlıkte masaj da yapıyorum. sol gözunde akma olmadı ama sabah cok az sulanma olmus daha sonra bıdaha olmadı o gozude mı tıkalı acaba sıze danısmak ıstedım ?

  Doktor Cevabı:

  Op. Dr. Cihan Ünlüçerçi

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.
Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.