Psk. Dan. Ökkeş Gümüşoluk

Psikoloji - Kahramanmaraş

2-3 Yaş Sendromu Ebeveyn Danışmanlığı, Alt Islatma- Kaka Kaçırma, Altını Islatma Problemi

Psk. Dan. Ökkeş Gümüşoluk

Merhaba, ben Psikolojik Danışman Ökkeş GÜMÜŞOLUK. 2019 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden mezun oldum. Üniversite öğrencilik yıllarımda sempozyum ve konferanslarda aktif görev alarak mesleğimi sevmeye başladım. Mezun olduktan sonra meslek hayatımın ilk yıllarında Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı Deniz Kuvvetlerinde bir yıl boyunca yedek subay statüsünde psikolojik danışman olarak görev yaptım. Görevim süresince askeri personellerin psikolojik boyutları konusunda çalışmalar yaptım. Çeşitli psikopatolojik durumlar karşısında psikolojik danışma süreçlerini yürüttüm. Askeriye içerisinde çeşitli çalışmalar başlatarak ve yürüterek takdir belgesini almaya hak kazandım. Etkili ve güzel konuşma diksiyon eğitimlerine katılarak sunum yapma becerilerimi geliştirdim.

2020

2020 yılında sosyoekonomik geliri düşük olan kişilerle sembolik ücretle danışan kabul ettim. Covid-19 salgınından dolayı çalışmalarımı online (çevrimiçi) olarak devam ettirdim. Çevremdeki psikolojik danışmanlarla tanışıp 2020 yılında Marjinal Psikososyal Danışmanlık Derneğini kurarak yönetim kurulunda dernek başkalığı yaptım. Yetkinliğine güvendiğim psikolojik danışman ve odak noktası insan olan meslek sahibi olan kişilere ulaşarak danışanlarıma multidisipliner çalışmalarda bulundum.

2021

2021 yılında aldığım girişimcilik eğitimlerim doğrultusunda yol arkadaşlarımla beraber K.Maraş Marjinal Psikoloji kurumunu kurdum. Beş kişilik ekip olarak şehrimde yüz yüze danışan kabul etmeye başladım. Mesleğimin getirdiği etik ilkeler kapsamında görüşmeler yapmaya devam etmekteyim.

2022

2022 yılında anaokulları ve kreşlerle işbirliği kapsamında mesleki çalışmalarımın zeminlerini oluşturdum. Kurum içerisinde grupla psikolojik danışmalar yaparak kitlesel çalışmalarımın önünü açtım. Yerel belediye kurumları ve yerel derneklerle görüşerek insanların ihtiyacın olduğu psikolojik sağlığı kapsamında seminerler, konferanslar, sunum çalışmalarını gerçekleştirdim.

Yetkin olduğum alanlar;

Çalışma hayatımda ilgi duyduğum alanlara yönlendirerek çalışma performansımın yüksek olmasına gayret ettim. Stes yönetimi, Depresyon, Kaygı bozuklukları, Panik atak, Özgül Fobiler, Çocuklarda Davranım Bozuklukları, Obsesif kompulsif bozukluklar gibi konular üzerinden eğitimler aldım. Böylelikle de çalışmalarımda çocuk ve yetişkinler üzerinde psikolojik danışmalar gerçekleştirdim.

2022 yılında arkadaşlarımla beraber İstanbul Marjinal Psikoloji kurulmasında görev alarak ekip olarak çalışma sahamızı genişlettim. Şuan Türkiye’ de iki şube ile insanların psikolojik destek görmesini yaygınlaştırdık.

Mesleğim gereğince danışanlarımın gizliliğine önem veririm. Gizlilik kapsamında danışan görerek psikolojik danışmalarımı yürütmekteyim. Danışanlar kimseye anlatamadıkları hatta kendilerine dahi anlatamadıkları konuları danışma odasında anlatmaktadır. Psikolojik danışman olarak danışanlarımı erkin şekilde dinleyerek, onları yargılamadan, eleştirmeden danışma becerilerimi kullanarak yaklaşımlarımı sergilerim.

Çocuk oyun terapilerinde kullandığım metod daha çok çocuk merkezli ve oyun merkezli oyun terapi seçenekleridir. Oyun terapi odasında çocukların bilişlerini ve duyuşsal yönlerini etkileyen, geliştiren kişileri ile de görüşme sağlarım. Oyun terapi de ilk seansta ile görüşmesi yaparak, çocuğun yaşadığı sorunları, aile tutumları, ebeveyn tutumları ve özgeçmişlerini alırım. Bu bilgiler ışında oyun odasında çocukla oyun oynayarak çocuğun yaşadığı sorunları ortaya çıkarmasına yardımcı olurum. Çocuğun psikolojik kökenli sorunlarını yönlendirmelerle davranış ve sorunlarını ortaya çıkarılmasına yardımcı olurum.

Aile görüşmeleri ile ebeveynlere çocuklarını daha iyi anlaması için psikoeğitim oturumları düzenlerim. Çünkü çocuklarını sorunlarını ve gelişimsel özelliklerini bilen anne baba çocuklarına daha bilinçli olduklarında oyun terapi daha kısa sürmektedir. Bu da kısa sürede verimi gerçekleştirmektedir.

Kurumsal danışmanlıklar yaparak rehberlik ve psikolojik danışmanlık konusunda kurumlara yardımcı olmaktayım. Rehberlik uzmanı bulunmaya kurum ve okullarda çalışmalarımla personeller ile birlikte idari kısımda yüklerini hafifletmeye yardımcı olmaktayım. Kurum içerisinde ortaya çıkan kaos veya krizlere erken müdahaleler de bulunarak olumsuz sonuçların doğmasına izin vermemekteyim. Öğrencilerle rehberlik çalışması, akademik olarak danışmanlar yaparak öğrencilerin farkındalıklarını kazanmasına yardımcı olmaktayım.

Kişisel etik ilkelerim ile mesleğimin etik ilkeleri örtüştürerek mesleğimin bayrağını daha ön saflara ulaştırma çabası içindeyim. Yetkinlik sınırlarımı aşmayarak diğer meslek dallarını etkilerini sınırlandırmıyorum. Yetkin olmadığım konularda danışanlarımı refere ederek onların sağlığının sürdürülebilir olmasını sağlamaktayım.

Diğer meslek dalları ile işbirliğinde olarak yaptığım çalışmaları daha kapsamlı olmasını hedeflemekteyim. Şuanda web tasarım ve kodlama okuyarak psikoloji ile teknoloji ilkelerini birleştirmeye çalışmaktayım. Güncel konuları, gündemi takip ederek danışmalarımda etkin ve faydalı olacak şekilde sürekli kendimi geliştirmeye çalışmaktayım.

Marjinal psikoloji danışmanlık merkezinde ve diğer çalıştığım kurumlar içerisinde bu şekilde çalışarak, gelişime açık, geliştirmeye ve faydalı olmayı hedeflemekteyim.

Herkese sağlıklı ve iyi günler dilerim

                                                                                                                                                                                                     Psikolojik Danışman Ökkeş Gümüşoluk

 

 

Necip Fazıl Mah. 5045.Sok No:5 Elit Rezidans Giriş Kat D:6 Merkez/Kahramanmaraş
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
6-16 yaş wisc-r zeka testi Agte gelişim tarama envanteri Bağımlılık sorunları Bilişsel-davranışçı terapi (bdt) Birey merkezli terapi Devamı
İmkanlar
Wi-fi Otopark (Ücretsiz) İkram Oyun Odası Servis Oyun Bahçesi Devamı
Ödeme Yöntemleri
Nakit Havale/EFT Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Merhaba, ben Psikolojik Danışman Ökkeş GÜMÜŞOLUK. 2019 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden mezun oldum. Üniversite öğrencilik yıllarımda sempozyum ve konferanslarda aktif görev alarak mesleğimi sevmeye başladım. Mezun olduktan sonra meslek hayatımın ilk yıllarında Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı Deniz Kuvvetlerinde bir yıl boyunca yedek subay statüsünde psikolojik danışman olarak görev yaptım. Görevim süresince askeri personellerin psikolojik boyutları konusunda çalışmalar yaptım. Çeşitli psikopatolojik durumlar karşısında psikolojik danışma süreçlerini yürüttüm. Askeriye içerisinde çeşitli çalışmalar başlatarak ve yürüterek takdir belgesini almaya hak kazandım. Etkili ve güzel konuşma diksiyon eğitimlerine katılarak sunum yapma becerilerimi geliştirdim. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

ONDOKUZ MAYIS ÜNIVERSITESI

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 11.2019
Deneyim: 3 Yıl

Yabancı Dil

İngilizce, Türkçe

Ekibim

Psikolojik Danışman Mehmet Ali Genç

İlgi Alanları

2-3 Yaş Sendromu Ebeveyn Danışmanlığı Alt Islatma- Kaka Kaçırma Altını Islatma Problemi Anaokulu ve İlkokul Danışmanlığı Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları Devamı

Deneyimler

Marjinal Psikolojik Danışmanlık Merkezi (2021 - 2022)
Marjinal Psikosoyal Danışmanlık Derneği (2020 - 2021)
Türk Silahlı Kuvvetleri (2019 - 2020)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 474 85 44

Görüşler

Bu uzman ile ilgili herhangi bir <br /> değerlendirme yapılmamış.
Bu uzman ile ilgili herhangi bir
değerlendirme yapılmamış.

Bu uzmanı tanıyor ya da hastalığınla ilgili ziyaret ettiysen görüşünü veya şikayetini yaz.

Görüş Ekle
Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

Sık Sorulan Sorular

Psk. Dan. Ökkeş Gümüşoluk ile nasıl iletişime geçerim?

Psk. Dan. Ökkeş Gümüşoluk için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Psk. Dan. Ökkeş Gümüşoluk için nasıl randevu alabilirim?

Psk. Dan. Ökkeş Gümüşoluk ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504748544

Psk. Dan. Ökkeş Gümüşoluk nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Psk. Dan. Ökkeş Gümüşoluk Marjinal Psikolojik Danışmanlık Merkezi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Psk. Dan. Ökkeş Gümüşoluk hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Psk. Dan. Ökkeş Gümüşoluk Psikoloji uzmanıdır. 2-3 Yaş Sendromu Ebeveyn Danışmanlığı, Alt Islatma- Kaka Kaçırma, Altını Islatma Problemi alanlarında hizmet veriyor ve 6-16 yaş wisc-r zeka testi, Agte gelişim tarama envanteri, Bağımlılık sorunları hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Haritada Gör
Facebook Twitter Instagram Youtube