Mehmet Efeoğlu

Psikoloji - İstanbul
5.0

Genel Psikoloji, Alt-Orta Yaş Grubu (18-30) Psikolojisi, Kaygı

5.0

“Ben geceleri hiç uyuyamıyordum. Film dizi derken seyretmediğim hiç bir şey kalmamıştı. Gündüz uyuyo...” Devamı

Bu uzman Covid-19 önlemlerine önem vermektedir!

Sizlere daha güvenli ve sağlıklı hizmet vermek adına birçok Covid-19 önlemi almış bulunuyoruz.

Sizlere daha güvenli ve sağlıklı hizmet vermek adına birçok Covid-19 önlemi aldık.

- Maske takmak zorunlu.

- Girişlerde dezenfektan ve ateş ölçümü yapılmakta.

- HES kodu istenmekte.

- Görüşmeler sosyal mesafe kurallarına uyulacak şekilde düzenlenmekte.

Mehmet Efeoğlu

Mehmet Efeoğlu, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi, Yüksek Lisans eğitimini ise Beykent Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde, hastane deneyimini de Fransız Lape Hastanesi'nde başarıyla tamamlamıştır. Mehmet Efeoğlu’nun kurucusu olduğu Homopsychologicus Profesyonel Danışmanlık merkezi zamanla bir dönüşüm geçirerek büyümüş ve bir akademi haline gelmiştir. Bu sebeple, artık Fizyonişantaşı Yaşam Akademisi olarak anılmaktadır. İnternette yapılan araştırmalarda Homopsychologicus olarak görülen süreç artık Fizyonişantaşı’na evrilmiştir. Bu kurumun vizyonu öncelikle Homopsychologicus kavramına dayanır. Homopsychologicus; Homosapiens ya da Homoeconomicus gibi insanın duygu, düşünce ve davranış ekseninde eğilimlerini ve sınırlarını belirlemek için ortaya atılmış bir kavramdır. Homosapiens kavramı düşünebilmeye vurgu yaparak düşünen insan anlamına gelirken Homoeconomicus ise insan davranışlarını belirleyen temel faktörün ekonomik çıkarlar olduğunu öne sürer. Homopsychologicus kavramı ise bu noktada insanların davranışlarının, duygularının ve düşüncelerinin varoluş temelinde psikolojinin ağırlıklı etkisi olduğunu öne sürer. Homopsychologicus'a göre temel belirleyici faktör insanların psikolojileri ve onların diğer dinamiklerle ilişkisidir. 

 

Dünyada 400’ün üzerinde terapi yaklaşımı mevcuttur ve bu yaklaşımların hepsi insanları ve dünyayı yorumlama konusunda kendilerine has bir ekol oluşturmaya çalışmaktadırlar. Gün geçtikçe değişen dünya dinamikleri hususunda bu sayının daha da artacağı bilinmektedir. Gelişmiş ülkelerde en fazla tercih edilen metotlardan bazıları şunlardır; Sosyoterapi, Psikoanalitik Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Varoluşçu Terapi, Gestalt Terapi, Kognitif Terapi, Hipnoterapi, Sanat Terapisi…

 

Mehmet Efeoğlu; Çözüm Odaklı Terapi, Sosyoterapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapisi, Kabul ve Kararlılık Terapisi, Hümanist Terapi Ekolü, Gestalt Terapi, Aktarım Odaklı Terapi ve Sanat Terapisi gibi konularda eğitimlerini başarıyla tamamlamıştır. Ayrıca sosyal dinamiklerin ve sosyal tabakaların kişiler arası önemini başlıca misyon haline getirdiğini vurgulayarak, kendi misyonunda aşağıdaki başlıklar dahilinde: 

 

*Kişiler Arası Sosyolojik Durumlara
*Toplumsal Cinsiyet Temelli Eşitsizliklere
*Ekonomik Eşitsizliklere
*Görünmez Baskı Sorunlarına (Mobbing)
*Kişiler Arası Hiyerarşi Sorunlarına
*Hayvan Haklarına
*Vejetaryen ve Vegan Haklarına
*Kimlik Yöneliminden Ötürü Dışlanma Sorunlarına 
 
Büyük bir duyarlılıkla yaklaşmakta ve bütün bu eşitsizliklerin yaratmış olduğu bir düzen karmaşası içinde problem yaşayan insanların dinamiklerini hiçbir perdeleyici iktidar mekanizmasını göz ardı etmeden çözmeye çalışmalarına yardımcı olmaktadır. Kişilerle kurulan iletişimin içinde hiçbir şekilde seksist, ırkçı ve dışlayıcı ifadeler bulunmamaktadır ki profesyonel bir danışmanlık sürecinin zihin yapısı dahilinde böyle bir iletişimin de yeri yoktur. 

Öte yandan Mehmet Efeoğlu’nun gerekli terapi eğitimleri ve donanımlarının yanında, kendisi özellikle “Sosyoterapi” üzerine ve atölye çalışmalarına odaklanmaktadır. Uzun bir süre Homopsychologicus Profesyonel Danışmanlık merkezi bünyesi üzerinde çalışıp tasarladığı “İlişkilerde Kısır Döngüler Atölyesi” çalışmasını sunmuştur. Türkiye’nin birçok yerinden bu atölye çalışmasına katılım sağlanmıştır ve sadece Türkiye ile kalmayıp yurtdışından da birçok kişi katılım sağlamıştır. Atölye çalışmalarında ; 

 

Ayrılma Ve Dışlanma Sorunları
Sürekli Kuşkuculuk/ Kaygı Problemleri
Duygusal Yoksunluk / İlgi İhtiyacı
Kusurluluk / Sürekli Utanç Duyma
Sosyal İzolasyon
Özgüven Zedelenmesi
İlişki Bağımlılığı / Yetersizlik Hisleri
Sınır Belirleyememe 
Sürekli Haklılık İhtiyacı 
Tekrarlayan Kısır Döngüler
Takıntılı İlişki Kurma Biçimleri
Alınganlık / Hayır Diyememe
İlişkide Ayrılık ve Aldatılma Döngüleri gibi alt başlıkların üzerinde durulmuştur.

Bu atölye çalışması çok talep görmüş ve alınganlık ve özgüven, bağımlılık atölyesi çalışmalarını da sunmuştur. Haftanın 4 günü atölye çalışmalarını Fizyonişantaşı Yaşam Akademisi’nin Nişantaşı şubesinde vermiştir, katılımcı sayısı 25.000 üzerindedir. Ayrıca, Mehmet Efeoğlu çeşitli yayınevlerinde editör olarak da çalışmıştır. Edebiyat üzerine çalışmalarında da psikoloji alanından elde ettiği eğitim ve deneyimlerin yansıması görülmüştür. Mehmet Efeoğlu, Nişantaşı’nda bulunan Fizyonişantaşı Yaşam Akademisi’nde hizmet vermektedir.

Fizyonişantaşı Yaşam Akademisi
Vali Konağı Cad. Osman Bey Ap. No:117 D:5 Karafırın Üstü Nişantaşı Şişli/İstanbul
Randevu Hattı

Hakkında

Mehmet Efeoğlu, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi, Yüksek Lisans eğitimini ise Beykent Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde, hastane deneyimini de Fransız Lape Hastanesi'nde başarıyla tamamlamıştır. Mehmet Efeoğlu’nun kurucusu olduğu Homopsychologicus Profesyonel Danışmanlık merkezi zamanla bir dönüşüm geçirerek büyümüş ve bir akademi haline gelmiştir. Bu sebeple, artık Fizyonişantaşı Yaşam Akademisi olarak anılmaktadır. İnternette yapılan araştırmalarda Homopsychologicus olarak görülen süreç artık Fizyonişantaşı’na evrilmiştir. Bu kurumun vizyonu öncelikle Homopsychologicus kavramına dayanır. Homopsychologicus; Homosapiens ya da Homoeconomicus gibi insanın duygu, düşünce ve davranış ekseninde eğilimlerini ve sınırlarını belirlemek için ortaya atılmış bir kavramdır. Homosapiens kavramı düşünebilmeye vurgu yaparak düşünen insan anlamına gelirken Homoeconomicus ise insan davranışlarını belirleyen temel faktörün ekonomik çıkarlar olduğunu öne sürer. Homopsychologicus kavramı ise bu noktada insanların davranışlarının, duygularının ve düşüncelerinin varoluş temelinde psikolojinin ağırlıklı etkisi olduğunu öne sürer. Homopsychologicus'a göre temel belirleyici faktör insanların psikolojileri ve onların diğer dinamiklerle ilişkisidir.  Devamı

Yabancı Dil

Almanca, Fransızca, İngilizce

İlgi Alanları

Genel Psikoloji Alt-Orta Yaş Grubu (18-30) Psikolojisi Kaygı Kardeş kıskançlığı İnternet Bağımlılığı Devamı

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 811 67 29

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
gs
Gül*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 ay önce

Ben geceleri hiç uyuyamıyordum. Film dizi derken seyretmediğim hiç bir şey kalmamıştı. Gündüz uyuyor geceleri uyanık geziyordum. Bu benim hayat kalitemi epey etkilemişti. Keyifsiz ve mutsuzdum. Gecem gündüzüm belli olmadığı için işlerimi de home ofis yürüttüğümden çok yalnızlaşmıştım. Daha sonralarından gece uyumadığımdan dolayı halüsinasyon görmeye başlamıştım. Gece uyursam öleceğim korkusu içimden gitmiyordu. Kendi araştırmalarım sonucu Mehmet Hocayı bulmuştum. Seanslarımız o kadar verimli ve güzeldi ki herseyini yoluna gireceğini düşünmeye başlamıştım bile. Mehmet Hoca işini çok profesyonel yapıyor, inanılmaz anlayışlı ve içten. Mehmet Hoca sayesinde kendimi çok daha iyi hissediyorum. Daha rahat uyumaya başladım. Problemlerimin çoğunu hocayla birlikte çözdük. İyi ki sizi tanımışım. Hayata karşı daha pozitifim ve sorunlarla baş edebildiğimi görmek beni daha umutlu yapıyor.

ds
Der*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 ay önce

Uzun süredir yurt dışında yaşamaktaydım. Buraya ailemin yanına döndüğümde geçmişle alakalı atlatamadığım konuları hatırlamaya başlamıştım. Zaten bu yüzden uzaklaşmıştım. Arkadaşlarımın ihaneti ailemin umursamazlığı derken baya sorunlarım birikmişti. Çevremde arkadaşım kalmamıştı burda. Kendimi baya kötü hissediyordum. Uyku problemide devamında geldi. Sonra kendi araştırmalarım sonucunda Mehmet Hoca ile seanslara başlama kararı aldım. Geriye attığım problemlerimi çözmek beni mutlu etti en azından daha rahat adımlarımı atabiliyordum. Haklıyken vicdan azabı çekmiyordum. Mehmet Hoca bana çok iyi geldi kendisinin profesyonel düşünceleri başka şekilde düşünmemi sağladı. Ve olaylara daha farklı bakmaya başladım. Ailemle olan problemlerimi Mehmet Hoca sayesinde çözdüm. Bana daha fazla sevgilerini gösteriyorlar artık. Yeni çevre ve yeni işi yeni dostlar edindim. Daha güzel bir şekilde yoluma devam ediyorum. Mehmet Hoca ile tanışmam kader miydi bilmiyorum. Ama bu durumdan onun sayesinden çıktığım kesin. Teşekkür ediyorum kendisine.

sk
Sed*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 ay önce

Hayata karşı çok ümitsizdim. Mutsuz yorgun. Yeniden başlamaya gücüm yoktu. Toparlanmam gerekiyordu farkındaydım. Arkadaşımın başını şişiriyordum artık. Arkadaşım benim adıma araştırma yapmış ve Mehmet hocayı çok beğenmiş burda olan yorumları. Sonra bende Mehmet Hocanın asistanından randevu aldım ve Mehmet Hoca ile tanıştım. İyi ki tanışmışım iyi kiiii.. Seanlar kelimenin tam anlamıyla harika geçti. Seanslara düzenli gelmem sayesinde kendimi baya düzelttiğime inanıyorum. Ümitsizlik kalmadı içimde aksine mutluluk ve huzur sardı içimi. Hayatımda çevremde olan biten herseye karşı pozitif oldum. Daha mutlu ve enerjik hissediyorum. Mehmet hocanın sayesinde. Ben şanslı olduğumu hissediyorum Mehmet hocayı tanıdığım için. Herkese tavsiye ediyorum.

ry
Rüm*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
7 ay önce

Pandemi süreci beni fazlasıyla yıprattı evden çıkmamaya o kadar alıştım ki arkadaşlarımla dışarda görüşme fikri bile beni geriyor. Dışarı çıkma istegim yok sürekli bi gerginim. Asosyal olmuştum. Konuşurken kelimlerde takılmaya başlayınca farkettim durumum kötüye gidiyor. Evdekilerle de tek kelime anca konuşuyordum. Niye böyle oldum inanın bi fikrim yoktu. Tek bildiğim annemin hergün ağladığı. Babamında üzüldüğüydü. Sonra kendime uzman işinde profesyonel birini çok aradım ve Mehmet hocaya rastladım. Yorumları okudum ve insanların yaptıkları yorumlar beni çok etkiledi. Mehmet hocayla ilk seansım çok iyi geçti tüm içtenlikle karşımdaydı. Verdiği tavsiyeler olsun sebepler olsun beni anlayan biri vardı karşımda ve bu bana huzuru hissettirdi. Uzun zamandır yaşayamadığım huzur. Mehmet hoca bu süreci atlatmama profesyonel bir şekilde destek oldu. Kendisine çok teşekkür ederim. Kendimi çok daha iyi hissediyorum.

mt
Müg*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
7 ay önce

Hayatımda hayır diyemediğimi anlayalı çok uzun zaman olmadı. Çok merhametli ve duygusaldım. Ailem duygusallığı acizlik olarak görürdü fakat ben öyle görmezdim. Baba olmayan bir evde yetiştim. Kardeşim çocuk ve ben anne, annemde baba gibiydi . evin en küçük çocuğu kardeşimdi sanki. Hep o oynasın eglensin güzelleşsin iyi yerlere gelsin zarar gelmesin diye geçti ömrümüz. Bir yandan kendime bakıyorum Bütün hayallerim için hep çabalamam gerekti. Sorumluluklarımı yerine getirirsem hayal kurabilir ve gerçekleştirebilirdim. Sürekli erteleniyordum kendi içimde bin parçaya bölünüyordum. Kader diyordum hep. Kardeşim şımarık ve asiydi. Yokluk içinde büyüdük. birbirimizi hep sevdik. Sonra ailemde bir sıkıntı olmaya başladı farkettim ki ben ne çok kendimden vermişim kendimi geriye atmışım ne gençliğimi ne çocukluğumu yaşamışım Görev bilinci edinmişim kendime anne değilim ki ben. Herşeyi o kadar düşünür oldum ki artık çıkamıyordum insan içine. İşte bu zamanlarda Arkadaşım sayesinde Mehmet Hocadan randevu aldım. Kendisinin profesyonelliği ve sabrı için teşekkürü borç bilirim. Ben çok memnun kaldım. Söylediği her cümleyi öyle kazıdım ki aklıma asla çıkmaz. Sayesinde herseyi anladım ve idrak ettim. Hayır demeyi öğrendim. Hayallerimi ertelemiyorum kendime inanıyorum artık. Bunlar hep Mehmet hoca sayesinde. Aile ilişkilerimi de düzelttim. Konuşmayı ne istediğimi anlamayı öğrendim. Daha çok sosyalleştim ve hayat benim için ev değil artık. Yanımda olduğunuz için teşekkür ederim.

ct
Cey*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
8 ay önce

Büyük bir kaybım sonucunda kendimi toparlamak İçin Mehmet hocadan destek aldım. Mehmet hocanın desteği sayesinde kendimi daha iyi ve toparlanmış hissediyorum. Bütün alışkanlıklarımı değiştirdim ve pozitif düşünmeye başladım. Kaybım çok büyüktü kız kardeşimi ani bir şekilde kaybetmiştim. Hayattan tüm ilişkimi kesmiştim. Duvarları seyrederdim yemek bile yemezdim. Böyle anlatırken bile o günleri yaşıyor gibi hissediyorum. Acı her zaman var olacak önemli olan yola devam edebilmek. Hayatımda her yaptığım güzellikleri kız kardeşim ve kendim için yapacağım. Mehmet hocaya çok teşekkür ederim bu süreçte kendimi yalnız hissetmedim beni çok iyi anladı ve profesyonel desteği sayesinde daha iyiyim. Ben iyi ki tanıdım diyorum iyi ki sizden destek aldım. Bu süreçte bana yardımcı olan asistanınıza da teşekkür ederim

se
Saf*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
8 ay önce

3,5 yıllık bir ilişkim var. Son zamanlarda ciddi şekilde birbirimizi kırmaya başlamıştık. Saygı sınırımızı aştık ve artık nefret boyutuna gelmişti. Sevmediğimi istenmediğimi düşünüyordum. Arkadaşımla olanları paylaştığımda erkek arkadaşımla birlikte profesyonel bir yardım almamızı önerdi. Araştırmalarım sonucu Mehmet Hoca ile görüşmek istedim. Seanslarım çok güzel geçti empati yapmadığımı ve çok kızgın olduğumu kendimi frenleyemediğimi farkettim. Hep karşıdakinin hatalarından ötürü sanarız ama aslında sorunu kendimizde bulmayız ya o misal. Erkek arkadaşımda seanslarından çok memnun kaldı. O da kendinde dinlememeyi ve ailevi yaşadığı şeylerden ötürü öfkeli olduğunu farkettiğini söyledi. Biz bunları Mehmet hoca sayesinde çok güzel aştık yeni bir adım attık. Erkek arkadaşımla çok mutluyuz yeni tanışmışız gibi sanki herşey. Sizinle tanıştığımıza çok memnunuz hocam.

ta
Tuğ*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
9 ay önce

4 yıllık nişanlıyken, Mehmet hoca ile seanslara başlamıştım evlilik stresi beni çok yıpratıyordu. Üçüncü kişiler yüzünden yıllardır nişanlıydım ve bir türlü evlenemiyordum. Aramızdaki kavgalar hiç bitmiyordu. Düğünüme 5 ay kalmıştı ama ne bir hazırlık vardı ortada ne de ev. Belirsizlik beni hasta ediyordu artık. Mehmet Hoca ile seanslarım çok verimli geçti. Kendimi toparladığımı hissettim ve neyi nasıl yapmam gerektiğini anladım. En önemlisi ne istediğime karar verdim. Bu sırada annem çok büyük bir hastalık geçirdi. Hocamın bana bu konudada çok desteği oldu kendimi ve ailemide toparladım onun sayesinde. Ben neyin içerisindeydim böyle diyorum şimdi kendime. Özgüvenim yerine geldi ve çok güçlüyüm. Gereken konuşmaları ve kendimi ifade etme şeklimi değiştirdim daha sakin ve daha ılımlıyım. Sorunlarımı o kişilerlede çözdüm ve artık aramıza bir kişi bile dahil olmuyor sorunlarımızı nişanlım ile birlikte çözmeye başladık. Ne mutlu ki düğün heyecanımı yaşayarak evlendim. Üzerinden çok zaman geçsede şimdide teşekkür yorumumu yazıyorum. Sayenizde herşey daha farklı artık hocam. İyi ki varsınız

mt
Min*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
10 ay önce

Mehmet Hocaya arkadaş tavsiyesi ile gittim. Gerçekten çok memnun kaldım. Çok kötü bir haldeydim gittiğimde. Sabah kalkıp işe gidesim yok giyinip süslenesim yok sürekli üzgün ve yorgundum. Kendisi çok neşeli biri empati yapabilen biri en önemlisi işinde çok uzmandır profesyoneldir. Hocam sizin sayenizde şuan çok daha iyiyim kararlarımı verirken kendimi düşünüyorum neyi isteyip istemediğimi ve kendi yolumu kendi isteklerime göre yürüyorum. Bu farkındalığı sayenizde kazandım ve birçok daha şeyi. İyi ki sizin gibi biri ile tanıştım. Teşekkür ederim sevgiler..

es
Eyl*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
11 ay önce

Sevgili Mehmet Hocama teşekkür etmeyi borç bilirim. Mehmet hocam sayesinde kendime güvenim hayata bakış açım değişti. Daha ayakları yere basan daha dimdik biri oldum. Sokakta yürürken insanlardan bakışlarımı kaçırırdım ama şimdi herkese bakıyorum çekinmiyorum. İçimde ne varsa söylüyorum. Hayır demeyi öğrendim istemiyorum demeyi öğrendim. Beni kendime getirdiniz toparladınız beni en önemlisi dinlediniz. Çok titiz ve profesyonelsiniz bu odaya girdiğim andan itibaren anlaşılıyordu. Benim için çok farklısınız ailemden biri gibi hocam. Bana söylediğiniz şeyler hiç aklımdan çıkmayacak. Eğer ben bugün böyle isem bu sizin sayenizdedir. Kendimi güzel saygın ve güçlü olarak görüyorum öyleyimde. Her şey için çok sağ olun ne kadar teşekkür etsem cidden az. Çok mutluyum.

Sık Sorulan Sorular

Mehmet Efeoğlu ile nasıl iletişime geçerim?

Mehmet Efeoğlu için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Mehmet Efeoğlu için nasıl randevu alabilirim?

Mehmet Efeoğlu ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908508116729

Mehmet Efeoğlu nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Mehmet Efeoğlu Fizyonişantaşı Yaşam Akademisi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Mehmet Efeoğlu hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Mehmet Efeoğlu Psikoloji uzmanıdır. Genel Psikoloji, Alt-Orta Yaş Grubu (18-30) Psikolojisi, Kaygı alanlarında hizmet veriyor ve hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Bu uzman henüz online randevu takvimi kullanmıyor. Aşağıda yer alan telefon ile anında randevu alabilirsiniz
Çağrı Merkezi 0 (850) 811 67 29

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Hata
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir
Facebook Twitter Instagram Youtube