Samsun Gebelik Takibi Doktorları

Op. Dr. Canel Çınar - Kadın Hastalıkları ve Doğum

Op. Dr. Canel Çınar

Kadın Hastalıkları ve Doğum,Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

 • Kale Mah. Kaptanağa Sokak Ertan İşhanı No:34/4 İlkadım, Samsun

  Canel Çınar Muayenehanesi

İlgili, samimi, alanında uzman, gözünüzü kapatıp güvenebilirsiniz. Ülkemizin bu sürecinde... daha fazla
Op. Dr. Lale Çetin - Kadın Hastalıkları ve Doğum

Op. Dr. Lale Çetin

Kadın Hastalıkları ve Doğum

 • yeni Mah. Şehit Mesut Birinci Cad.No:85 Canik, Samsun

  Özel Medicana International Samsun Hastanesi

Op. Dr. Naziye Gürkan Sabah - Kadın Hastalıkları ve Doğum

Op. Dr. Naziye Gürkan Sabah

Kadın Hastalıkları ve Doğum

 • Mimar Sinan Mahallesi Alparslan Bulvarı No:17 Atakum, Samsun

  VM Medical Park Samsun Hastanesi

Doktorumuza öncelikle teşekkür etmek istiyorum... Gerek bilgisi ve engin tecrübesi ,gerek ... daha fazla
Op. Dr. Sevinç Bilgin - Kadın Hastalıkları ve Doğum

Op. Dr. Sevinç Bilgin

Kadın Hastalıkları ve Doğum

 • Yeni Mah. Şehit Mesut Birinci Cad.No:85 Canik, Samsun

  Medicana Samsun

Op. Dr. Hatice Yağmurkaya Balkay - Kadın Hastalıkları ve Doğum

Op. Dr. Hatice Yağmurkaya Balkay

Kadın Hastalıkları ve Doğum

 • Yeni Mah. Şehit Mesut Birinci Cad.No:85 Canik, Samsun

  Özel Medicana International Samsun Hastanesi

Op. Dr. Önder Kaplan - Kadın Hastalıkları ve Doğum

Op. Dr. Önder Kaplan

Kadın Hastalıkları ve Doğum

 • Yeni Mah. Şehit Mesut Birinci Cad.No:85 Canik, Samsun

  Özel Medicana International Samsun Hastanesi

Randevu takvimi bulunmuyor. Talep et
Op. Dr. Merve Karamahmutoğlu Cavıldak - Kadın Hastalıkları ve Doğum

Op. Dr. Merve Karamahmutoğlu Cavıldak

Kadın Hastalıkları ve Doğum

 • Mimarsinan, Alparslan Blv. No:17, 55200 Atakum, Samsun

  VM Medical Park Samsun

Randevu takvimi bulunmuyor. Talep et
Yard. Doç. Dr. Zehra Yılmaz - Kadın Hastalıkları ve Doğum

Yard. Doç. Dr. Zehra Yılmaz

Kadın Hastalıkları ve Doğum

 • Mimarsinan, Alparslan Blv. No:17 Atakum, Samsun

  VM Medical Park Samsun Hastanesi

Randevu takvimi bulunmuyor. Talep et

Hamilelik son derece hassas ve ilgi gerektiren bir süreç. Bu süreç içerisinde sizinle birlikte bu dönemi geçirecek doktoru da özenle seçmek istemeniz oldukça doğal. Samsun'da gebelik sürecini geçirirken kendinizi yanında rahat hissedebileceğiniz, size gerçekten değer veren bir gebelik doktoru bulmak hiç zor değil. Sağlıklı bir doğum için Samsun'da alanında uzman çok sayıda Kadın doğum uzmanı var.

Gebelik için doktor tavsiyesi ararken genelde çevremizdekilere, daha önce doğum yapmış olanlara danışır, onların fikirlerini alırız. Çevre tavsiyesi ve referanslar son derece değerli olsa da her kadın birbirinden farklıdır ve hamilelik süreçleri de kendine özgüdür. Arkadaşınızın çok iyi anlaştığı bir doktorla siz o kadar da iyi iletişim kuramayabilirsiniz. Veya tavsiye sonucu gittiğiniz doktor sağlık durumunuz için yeterli deneyim sahibi olmayabilir. Bu yüzden doktorları kendi standartlarınıza uygunluğunu değerlendirmelisiniz.

Gebelikte Doktor Seçimi

Hamilelik sürecinde yanınızda olacak doktoru seçmek hem anne hem de baba adayları için oldukça önemlidir.  Bu sürecin sağlıklı geçmesi ve tamamlanabilmesi için doğum alanında uzman bir jinekolog bulmalısınız. Kadın doğum uzmanı seçerken dikkat etmeniz gereken kriterler ise şunlardır;

Doktorunuzun Güven Vermesi: Jinekoloğunuzla kuracağınız güven ilişkisi son derece önemlidir. Çünkü aklınızdaki soruları çekinmeden sorabileceğiniz bir doktor tüm süreci pozitif olarak doğrudan etkileyecektir. Elbette doktorunuzun deneyimi de size güven veren unsurlar arasında yer alır. Alanında uzman, deneyimli bir doktorsa kendinizi güvende ve rahat hissedersiniz.

Ulaşılabilir Olması: 9 aylık sürecin içerisinde acil durumlarda, yer ve zaman fark etmeksizin anında ulaşabilir bir doktor olmalıdır. Bu süreç içerisinde beklenmeyen durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Böyle bir durumda paniklemeden doktorunuza ulaşarak sorun veya sorularınız için cevap alabilmelisiniz. Telefonla ve maille ulaşılabilir olma özellikle de riskli gebelik geçirenler için önemli bir kıstastır.

Doğum Yöntemlerinde Benzer Fikirde Olmalı: Ortada bir sağlık sorunu yoksa, sezaryen doğum da normal doğum da annenin kendi seçimi olmalıdır. Kadın hastalıkları uzmanın sizi gerek olmadığı halde kendi düşüncelerine uygun olduğu için ikisinden birine zorlaması doğru değildir. Bu durum sizi psikolojik olarak olumsuz etkileyeceği için doğum yöntemi konusunda hem fikir değilseniz kendinize başka bir jinekolog aramalısınız. Ayrıyeten; doğum sancılarıyla başa çıkma yöntemlerinin neler olduğunu, doğuma müdahale ve hızlandırma için hangi yöntemleri kullanabileceğini öğrenin. Doktorunuzla mümkün olduğunca uyum içinde olmalısınız.

Hastaneye Yakınlık: Doktorunuzun çalıştığı hastanenin ve doğumu gerçekleştireceğiniz hastanenin size yakın olması önemlidir. Özellikle normal doğum yapacaksanız doğumun ne zaman başlayacağı belli olmaz. Gece yarısı da olsa rahatça ulaşılabilen bir hastane seçmelisiniz. Aynı şekilde gebelik sırasında acil müdahale gerektiren veya erken doğumla karşılaşırsanız, hastaneye ve doktorunuza yakınlığınız her zamankinden daha da önemli olacaktır.

Sağlık Geçmişiniz: Her kadının hamilelik süreci farklıdır. Bu maddeden önceki unsurlara dikkat ederek bir seçim yaparken sağlık geçmişinizi unutmamalısınız. Örneğin; önceki doğum sırasında komplikasyon gelişmiş olabilir veya şeker hastalığı, kalp hastalığı, tansiyon veya epilepsi gibi kronik hastalık geçmişiniz olabilir. Bu gibi bir durumda doktorunuza hastalık öykünüzden bahsedin ve bu alanda tecrübeli olup olmadığını öğrenin. Bazı kronik hastalık sahibi hamilelerin gebelik sürecince özel bakıma ihtiyacı olabiliyor. Bu durumu göz ardı etmeyin.

Yukarıdaki maddeler ışığında gebelik muayenesi sırasında veya öncesinde doktorunuza sorular sorarak sizin için uygun olup olmadığına emin olabilirsiniz. Bu gibi kıstaslara dikkat ederek Samsun içerisinde size en uygun doktoru ve hastaneyi seçebilirsiniz.

Samsun'da gebelik süreciniz boyunca yanınızda olacak doktorlara bu listeden ulaşabilirsiniz. Samsun içinde riskli gebelik geçiren ve daha hassas bir gebelik takibi gerektiren durumlarda, Kadın Hastalıkları ve Doğum hekimlerini aşağıda bulabilirsiniz.