Fzt. Melike Köksal Palaz

Fizyoterapi - Muğla
5.0

Kişiye Özel Egzersiz, Bel Ağrısı, Bel Fıtığı

“Çok faydalı oldu herkese tavsiye ederim. Konusunda uzman ve başarılı biri👍” Devamı

Fzt. Melike Köksal Palaz

Melike Köksal Palaz, Samsun Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Bilim Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nü başarıyla tamamlayarak Fizyoterapist ünvanı almıştır. Lisans eğitimi boyunca Florence Nightingale Hastaneleri, Etiler Therapy Art Center, Therapy Sport Center, Apex Tıp Merkezi, Prof. Dr. Fahrettin Kerim Gökay Huzurevi, Temas Çocuk Merkezi gibi birçok kurumda ortopedik rehabilitasyon, nörolojik rehabilitasyon, pediatrik rehabilitasyon, geriatrik rehabilitasyon, kardiyopulmoner rehabilitasyon konularında uygulamalı eğitimlerini aldıktan sonra yüksek lisansını da Fizyoterapi ve Rehabilitasyon üzerine yapmıştır. Üniversite yıllarında erasmus programından yararlanarak, Polonya’da Karkonoskie Centrum Medyzne’de ortopedik rehabilitasyon konusunda çalışmalar yürütmüştür. Mezun olduktan hemen sonra İstanbul Apex Tıp Merkezi’nde göreve başlamış, daha sonra Bodrum’a yerleşerek Bodrum Sağlık Vakfı’nda çalışmaya başlamıştır. 

Eğitim ve çalışma hayatı boyunca birçok bilimsel kongre ve kursa katılan Melike Köksal Palaz, ISST- International Schroth 3dimensional Scoliosis Therapy sertifika programına katılmış ve Schroth terapisti ünvanını alarak, postür bozukluğu olan skolyozun tedavisine yönelik en etkin yöntem olan 3D Schroth Metoduna yönelik çalışmaları (rotasyonel solunum, pelvik düzeltme, core stabilizasyon, doğru pozisyonlama, mobilizasyon, stretch (germe) uygulamaları, simetrik farkındalık odaklı egzersizler) uygulamaya başlamıştır. 

Tüm bunların yanında Türkiye Jimnastik Federasyonu’nun düzenlediği Pilates Eğitmenlik Kursu’nu başarıyla tamamlayarak, Bodrum Sağlık Vakfı bünyesinde klinik pilates departmanının projesini hazırlamış, kurulmasını sağlamıştır. 

Şuanda kendi iş yeri olan Relive Therapy Bodrum’da çalışmalarına devam etmektedir.

Relive Therapy Bodrum
Bitez mah. Kavaklı Sarnıç cad. Güneri iş merkezi no:6/2 Bodrum/Muğla
Hizmetler
Schroth skolyoz tedavisi Ortopedik operasyon sonrası erken dönem rehabilitasyon Siyatik tedavisi Spina bifida Fizik tedavi Devamı
İmkanlar
Wi-fi Online Doktor Danışma Otopark (Ücretsiz) Devamı
Ödeme Yöntemleri
Nakit Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Melike Köksal Palaz, Samsun Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Bilim Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nü başarıyla tamamlayarak Fizyoterapist ünvanı almıştır. Lisans eğitimi boyunca Florence Nightingale Hastaneleri, Etiler Therapy Art Center, Therapy Sport Center, Apex Tıp Merkezi, Prof. Dr. Fahrettin Kerim Gökay Huzurevi, Temas Çocuk Merkezi gibi birçok kurumda ortopedik rehabilitasyon, nörolojik rehabilitasyon, pediatrik rehabilitasyon, geriatrik rehabilitasyon, kardiyopulmoner rehabilitasyon konularında uygulamalı eğitimlerini aldıktan sonra yüksek lisansını da Fizyoterapi ve Rehabilitasyon üzerine yapmıştır. Üniversite yıllarında erasmus programından yararlanarak, Polonya’da Karkonoskie Centrum Medyzne’de ortopedik rehabilitasyon konusunda çalışmalar yürütmüştür. Mezun olduktan hemen sonra İstanbul Apex Tıp Merkezi’nde göreve başlamış, daha sonra Bodrum’a yerleşerek Bodrum Sağlık Vakfı’nda çalışmaya başlamıştır.  Devamı

Diploma Aldığı Kurum

İstanbul Bilim Üniversitesi

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 06.2015
Deneyim: 8 Yıl

Yabancı Dil

İngilizce

İlgi Alanları

Kişiye Özel Egzersiz Bel Ağrısı Bel Fıtığı Belde Kanal Darlığı ( Spinal Stenoz ) Diz ve Ayak Bileği Ağrıları Devamı

Deneyimler

Bodrum sağlık vakfı (2016 - 2021)
Apeks Tıp Merkezi (2015 - 2016)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 474 42 76

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
FG
Fua*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
14 gün önce
Schroth skolyoz tedavisi
Relive Therapy Bodrum

Çok faydalı oldu herkese tavsiye ederim. Konusunda uzman ve başarılı biri👍

FK
Fur*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 ay önce
Schroth skolyoz tedavisi
Relive Therapy Bodrum

Doktorum Skolyoz teşhisi koydu ve Bodrum’da araştırınca burayı buldum. Ve iyi ki karşıma çıkmışlar, çok iyi Fizyoterapistlerin eline düştüm 3 ayda belimdeki derece 35’ten 24 dereceye düştü. Bodrum’da fizik tedavi deyince Relive Therapy Bodrum u herkese öneririm.

AA
Ayş*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
7 ay önce
Relive Therapy Bodrum

Güler yüzlü işini çok iyi yapan bir fizyoterapist. Ses tonu hastalara yaklaşımı ve bilgisiyle harika biri. Çok memnunuz bize çok faydası dokunuyor . Tavsiye ederiz .

Yorum randevu sonrasında eklendi.
FT
FER*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Daha önceden eşimin babaannesinin iki kalça kırığı sonrasında uyguladığı tedavilerde gördüğümüz olumlu gelişmelerden dolayı annemde bulunan bel fıtığı ve bel kayması nedeniyle artan kitlenmelerinin tedavisi için kendisine tekrar ulaştık. Hastaya yaklaşımı annemin rahatlıkla kendisine güvenmesini sağladı ve çok memnun kaldık. Uyguladığı ve verdiği hareketler, önerileri sayesinde çok hızlı gelişmeler kat ettik. Bize vermiş olduğu güven duygusundan ve ilgisinden dolayı kendisine teşekkür ediyoruz.

Fat*** Ö***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Oğlumun skolyoz tedavisi için kısa sürede etkili bir tedavi uyguladı, teşekkürler.

HY
Hat*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Melike Hanıma kalça ağrılarım şikayetiyle gittiğim aile hekimim yönlendirdi. En başta çok detaylı bir muayene etti. Manuel terapi ve birkaç uygulama yaptı, daha 2.haftada ağrılarım kesildi. Eli çok hafif ve enerjisi harika. Kendini sürekli geliştirdiği ise aşikar. Hala egzersizlere birlikte devam ediyoruz. Emeklerin için çok teşekkür ediyorum Melike Hanım

ÇT
Çiğ*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Melike hanım sadece eğitimiyle kalmayıp kendini hep ileriye taşıyan karakteriyle hem güncel hem yaptığı işi tam anlamıyla yapan, sevecen, ilgili on numara fizyoterapist.

BY
Bel*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Bazen ağrılarınız yaşamınızın odak noktası olur ve hayatı çekilmez hale getirir. İşte tam da bu dönemde karşılaştım Melike hanım ile. Fizyoterapist kimliğinin yanısıra insani değerlerinin üstünlüğü ve işinin hakkını vererek yapması, hasta psikolojisini üst seviyede tutması açısından en yüksek puanı hak ediyor. Her şey için çok teşekkürler Melike hanım. Allah sizden razı olsun.

SD
Sev*** D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Melike hanıma, doktorumun tavsiyesiyle gittim. Yaklaşık 3 aydır omzumdaki ağrılar yaşamımı etkiliyordu. Ameliyatlık bir durumum olmadığını yapmam ve yapmamam gerekenleri bana güzelce anlattı, manuel uygulamalar yaptı. Daha ilk seans sonrasında farkı gördüm ve egzersizlere de devam ettik. İşini sevgi ve empati ile yapıyor, çok teşekkür ediyorum.

SL
Sol*** L***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Allah razı olsun oğluma çok çok yardımcı oldu.

Sık Sorulan Sorular

Fzt. Melike Köksal Palaz ile nasıl iletişime geçerim?

Fzt. Melike Köksal Palaz için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Fzt. Melike Köksal Palaz için nasıl randevu alabilirim?

Fzt. Melike Köksal Palaz ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504744276

Fzt. Melike Köksal Palaz nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Fzt. Melike Köksal Palaz Relive Therapy Bodrum bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Fzt. Melike Köksal Palaz hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Fzt. Melike Köksal Palaz Fizyoterapi uzmanıdır. Kişiye Özel Egzersiz, Bel Ağrısı, Bel Fıtığı alanlarında hizmet veriyor ve Schroth skolyoz tedavisi, Ortopedik operasyon sonrası erken dönem rehabilitasyon, Siyatik tedavisi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Bu uzman henüz online randevu takvimi kullanmıyor. Aşağıda yer alan telefon ile anında randevu alabilirsiniz
Çağrı Merkezi 0 (850) 474 42 76

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Vazgeç
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, aydınlatma metni kapsamında işlenmektedir.
Facebook Twitter Instagram Youtube