x
Etiketler \ P \

pelvik mr

Uzm. Dr. Ahmet SÜMEN

Mr mı? Ultrason mu? Halen kas ve iskelet sistemini ilgilendiren rahatsızlıkların tanısında MR (Manyetik rezonans görüntüleme), şüphesiz en etkili tanı koyma yöntemidir. Fakat MR ‘ın bazı kısıtlılıklarından... Devamı »

Op. Dr. Fatma HORASAN

Pelvik enfeksiyon nedir? Pelvik enfeksiyonlar, sıklıkla alt genitalsistemdeki mikroorganizmaların aşağıdan yukarıya hazneden rahim ağzına ve oradan da rahim, tüpler ve yumurtalıklara ve hatta karın zarına... Devamı »

Uzm. Dr. Mehmet Mustafa AÇIL

Bel ağrısı, en sık karşılaşılan kas iskelet sistemi rahatsızlıklarından birisidir. Ortalama sürelerde hayat geçiren ya da geçirecek bir insanın, ömrünün bir döneminde bel ağrısını mutlaka tecrübe edeceği... Devamı »

Prof. Dr. Mehmet Cem TURAN

PID (Pelvik İnflamatuar Hastalık) Kadın yaşantısı içinde en az dikkat çeken, ama belki de kadının beden ve ruh sağlığına en... Devamı »

Op. Dr. İrfan TARHAN

PID ( Pelvik inflamatuar hastalık, Pelvik İltihabi hastalık) Kadınlarda mikroorganizmaların vajen veya serviksten yukarıya doğru üst genital bölgeye yayılımı ile ilişkili bir hastalıktır. Endometrit... Devamı »

Op. Dr. İrfan TARHAN

Kronik Pelvik Ağrı: Kronik pelvik ağrı 6 aydan daha fazla devam eden kasık ağrısıdır. Kadınların % 10 da olup çeşitli tıbbi tedavi ve cerrahi işleme rağmen sosyal yaşamı ciddi boyutta etkileyen bir... Devamı »

Uzm. Dr. Nevit DİLMEN

Kadınlarda Pelvik Ultrasonografi ve Sonohisterografi Nevit Dilmen 2011 Kadınlarda pelvik ultrasonografi, kadın üreme organı rahim ve yumurtalıklar ve bunlara komşu alanları değerlendiren tanısal bir... Devamı »

Prof. Dr. Mehmet Cem TURAN

KASIK AĞRISI – KRONİK PELVİK AĞRI Kronik pelvik ağrı (KPA), 6 aydan uzun süre devam eden nonsiklik yani devamlı surette olanpelvik... Devamı »

Prof. Dr. Mehmet Cem TURAN

Pelvik relaksasyon nedir? Ne zaman olur? Pelvik relaksasyon; uretra (dış idrar deliğinin gevşemesi=uretrosel), mesane (idrar torbasının sarkması=sistosel), vajina arka duvarı (enterosel) ve... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Tuncay TAŞ

Pelvik taban kas egzersizlerinin kadınlar için yararlı olduğu bilinmektedir. Zayıflamış pelvik kaslar, karın içi basıncının artması sırasında idrar kaybına neden olur. Bu durumda daha... Devamı »

Prof. Dr. Fevziye TOROS

Zeka geriliği; güncel kullanımlarda; zihinsel gelişme geriliği, zeka yetersizliği, zeka özrü, normal altı zeka, oligofreni, gelişimsel engellilik, gelişimsel gecikme olarak da adlandırılır. Zeka geriliği,... Devamı »

Prof. Dr. Ayşegül ÖZDEMİR

1999 ve 2011 yılları arasında (12 yılda) sağlık harcamalarımız 16 kat artmış. Bu harcamanın kamu tarafından karşılanan payı %14 artarken özel sektör tarafından karşılanan payı %14 azalmış. Gerçi SAGEM... Devamı »

Prof. Dr. Ümit ÖZEKİCİ

Kronik Pelvik Ağrı: ‘Kronik pelvik ağrı’ göbek deliğinin altında ve leğen kemiği hizasında altı ay veya daha uzun devam eden ağrıyı tanımlar. Ağrı tek bir noktaya lokalize olmaktan ziyade tüm avcunuzla... Devamı »

Op. Dr. Burcu KARDAŞ ARSLAN

Kronik pelvik ağrı (KPA), 6 aydan uzun süre devam eden nonsiklik pelvik ağrıdır. Bu tanıma dismenore dahil olmayıp ağrılı cinsel ilişki dahildir. Jinekoloji polikliniklerine başvuranların ortalama %10’unu,... Devamı »

Op. Dr. Burcu KARDAŞ ARSLAN

Kronik pelvik ağrı (KPA), 6 aydan uzun süre devam eden nonsiklik pelvik ağrıdır. Bu tanıma dismenore dahil olmayıp ağrılı cinsel ilişki dahildir. Jinekoloji polikliniklerine başvuranların ortalama %10'unu,... Devamı »

Prof. Dr. Güven ASLAN

Kronik bakterisiz prostatit(Kategori 3 prostatit) geniş bir yaş grubundaki erkekleri etkileyen kronik bir sendromdur. Bu tablo altında incelenen hastaların pek çoğunda hastalığın ortaya çıkış sebepleri... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 16 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 42403 kayıt bulundu.