x
Prof. Dr. Ali Rüştü ERGÜR 
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 61025 kayıt bulundu.
Alkol ve madde bağımlılığı- tedavisi

Alkol ve madde bağımlılığı- tedavisi

Psk. Duygu YAKUPOĞLU

ALKOL VE MADDE BAĞIMLILIĞI Bağımlılığı kısaca tanımlayacak olursak; kişi bir maddenin, nesnenin ya da etkinliğin yaşamını ve sağlığını olumsuz etkilediğinin farkında olmasına rağmen bu eyleme devam... Devamı »

Dolgu maddeleri!,

Dolgu maddeleri!,

Uzm. Dr. Mukaddes ÖZCAN

Genç ve güzel olma hayalini gerçekleştirmek üzere üretilen dolgu maddeleriyle yapılan kırışıklık tedavisi, son derece başarılı yöntemlerden biridir. Yaklaşık 20 yıldır milyonlarca kişiye uygulanmış olan... Devamı »

Madde bağımlılığı nedir?

Madde bağımlılığı nedir?

Psk. Serap DUYGULU

Gençlerin özellikle ergenlik döneminde meraklı ve dışa dönük bir yapı sergilediklerini biliyoruz. Bu yaşlar aynı zamanda 'çete çağı' olarak bilinir ve çocukların tehlikelere de en açık oldukları dönemdir.... Devamı »

Madde bağımlılıkları

Madde bağımlılıkları

Uzm. Dr. Zeynep PINAR

BAĞIMLILIK NEDİR? Bağımlılık; tibbi bir hastalıktır en iyi tedavilerde bile başlama oranı yüksektir. Madde bağımlılığında,yoksunlukbulguları alkol, opiatlar (eroin, morfin vs.) sedatif, hipnotik,... Devamı »

Dolgu maddeleri!

Dolgu maddeleri!

Op. Dr. Tuğrul KİHTİR

Genellikle yüzde yerleşen kırışıklıkların, dudaklar, yüz, ve el üst yüzündeki dolgunluk azalmalarının, kollajen, hylaform ve restylane gibi önceden hazırlanmış ya da hastanın... Devamı »

Madde bağımlılığı

Madde bağımlılığı

Uzm. Dr. R. Sabri YURDAKUL

Halk arasında uyuşturucu bağımlılığı olarak bilinsede madde bağımlılığı sadece uyuşturucu maddelere karşı olmamaktadır En basit bildiğimiz kola bile sürekli içildiğinde bağımlılık yapabilmekte kişi... Devamı »

Katkı maddelerinden paraben

Katkı maddelerinden paraben

Uzm. Dr. Orhan Sevinç CURA

PARABEN İÇEREN İLAÇ VE VİTAMİNLER ÜZERİNE ;Paraben içermeyen ilaç,demir damlası,vitamin diye bizlere yüksek fiyatla satılan ve temini zor olan bir ilaç piyasası oluşturulmaktadır.Organik beslenme,katkı... Devamı »

Dudak dolgunlaştırılması ve dolgu maddeleri

Dudak dolgunlaştırılması ve dolgu maddeleri

Op. Dr. Saffet ÖRS

Mimik hareketleri ile yüzde bir takım kırışıklıklar ve istenmeyen çizgiler oluşur. Bu çizgilerden kurtulmak için son yıllarda çeşitli dolgu maddeleri kullanılmaktadır. Burun kenarından aşağı inen çizgiler,... Devamı »

Alkol ve madde kullanımı

Alkol ve madde kullanımı

Uzm. Dr. Özlem EKER

Alışkanlıklar, keyif verici olmaktan çıkıp zorunluluk haline geldiğinde bağımlılık olarak ele alınabilir. Bu yönüyle bağımlılık sadece alkol veya uyuşturucu madde kullanımı değil keyif verici her tür eylem... Devamı »

Yakıcı  madde  içme

Yakıcı madde içme

Yrd. Doç. Dr. Enver Mahir GÜLCAN

Tıp dilinde"korozif madde"adıyla bilinen yakıcı maddeler kezzap, çamaşır ve bulaşık makinesi deterjanları, çamaşır suyu, lavabo-aç, yağ çözücü gibi temizlik amacıyla kullanılan güçlü asit veya alkali karakterde... Devamı »

Madde bağımlılığı ve gençlik

Madde bağımlılığı ve gençlik

Yrd. Doç. Dr. Engin EKER

Alkol ve madde bağımlılığı, çok yönlü ele alınması gereken bir konudur. Tıbbi tedavi gerekliliklerinden psikolojik ve sosyal potansiyellerine, aile yapılanması ve kültür değerlerinden uluslararası uyuşturucu... Devamı »

Madde bağımlılığına bir de bu açıdan bakın!

Madde bağımlılığına bir de bu açıdan bakın!

Psk. Emine SOYBAY

Yıllarca uyuşturucu, alkol ve sigaranın zararları anlatılarak kullanımının azaltılması beklenildi ama ben bu yöntemin işe yarayacağını düşünmüyorum ki günden güne artan uyuşturucu kullanımı bu düşüncemi... Devamı »

Uyuşturucu madde bağımlılığı

Uyuşturucu madde bağımlılığı

Psk. Hüseyin EROL

ÜLKEMİZDE GİDEREK CİDDİ BİR HAL ALAN UYUŞTURUCU MADDE BAĞIMLILIĞI Bağımlılık madde kullanımı sorunu içinde önemli bir kavramdır. “Uyuşturucu” madde tanımında bile bağımlılık kavramı kullanılır. Bunlar... Devamı »

Madde kullanım bozukluğu

Madde kullanım bozukluğu

Uzm. Psk. Hale Nur KILIÇ

Madde kullanımı, merkezi sinir sistemine etki eder; fiziksel ve duygusal olarak iyi hissetme duygusunu arttırır. Kişinin bu iyi hissetme duygusunu korumak için madde kullanımını artırma ihtimali de yüksek... Devamı »

Botox ve dolgu maddeleri uygulamaları

Botox ve dolgu maddeleri uygulamaları

Prof. Dr. Zafer ÖZSOY

BOTOX ve Dolgu Maddeleri Uygulamaları Bunlar son zamanlarda estetik cerrahlar tarafından en sık uygulanan yöntemler arasındadır. Amerika’da 1. sıraya kadar yükselmiştir. Özellikle ameliyattan çekinen... Devamı »

Alkol , uyuşturucu maddeler ve bağımlılık

Alkol , uyuşturucu maddeler ve bağımlılık

Uzm. Dr. Seda SEZER

Sana, şarap ve kumar hakkında soru sorarlar De ki: Her ikisinde de büyük bir günah ve insanlar için bir takım faydalar vardır Ancak her ikisinin de günahı faydasından daha büyüktür Yine sana iyilik... Devamı »

Dolgu maddeleri dermal filler

Dolgu maddeleri dermal filler

Dr. Dt. Suhan SUNGUR

DOLGU MADDELERİ (DERMAL FİLLER) Dolgu Maddeleri Nerelerde Kullanılır. ●Burun kenarından aşağı inen çizgiler (Nazolabial Çizgiler) ●Burun ile ağız arasındaki çizgiler (Philtral Çizgiler) ●Dudak dolgunlaştırılması ●Dudaklar... Devamı »

Dolgu maddelerinden hangi durumlarda faydalanabiliriz?

Dolgu maddelerinden hangi durumlarda faydalanabiliriz?

Op. Dr. Ünal ŞAHİN

Yıllar ilerledikçe yüzümüz yer çekimi, güneşe maruz kalma (ultraviole ışınları) ve milyonlarca defa yapılan yüz mimikleri (gülümseme, çiğneme, yüzü buruşturma kaş çatma, ıslık çalma, sigara içme hareketi)... Devamı »

Madde kullanımı ve zararlı alışkanlıklar

Madde kullanımı ve zararlı alışkanlıklar

Uzm. Psk. Şahin UÇAR

Kullanılması yönünde istek doğurucu özellikleri olan psikolojik etkili bir maddenin,zararlarının olduğu bilinmesine karşın,içsel bir zorlamayla kullanımının sürdürülmesidir.Kişi madde kullanımı devam ettiği... Devamı »

Dünyada ve ülkemizde madde kullanımı

Dünyada ve ülkemizde madde kullanımı

Psk. Merve YÜRÜTEN

Madde kullanımı ve ilişkili bozuklukların, dünyada ve ülkemizde yaygınlığı giderek artmaktadır. Yapılan araştırmalarda elde edilen verilerden, madde kullanımı oranının 1985 yılında inişe geçmişken,1995... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 1116 kayıt bulundu.
Sayfa: 1 / Toplam 1 kayıt bulundu.