x
Etiketler \ I \

ilişkiye giremiyorum

Uzm. Psk. Fatih SÖNMEZ

İlişki İlişmek, ilişik yaşamak, ilişki kurmak….İnsan olmanın temeli ‘Ben ‘ olmak olabilmek için ‘Öteki’ nin varlığına ihtiyaç duymak. Sen varsan.. ben olurum….’Ben’ im ben olabilmem için senin varlığına... Devamı »

Psk. Dan. İnci KAVİ

İletişim, çağımızda çok önemli bir hale gelmiştir. Kitle iletişim araçları yaygınlaşmış, internet hepimizin sık sık kullandığı bir araç haline gelmiştir. Tüm bu iletişim alanındaki gelişmeler olumlu olmakla... Devamı »

Psk. İskender YUSUF

Evlilik iki kişinin karşılaştığı sorunları beraber çözmek zorunda oldukları bir iletişim sistemidir. Sürekli değişen ve gelişen bir sistem olduğu için elbette çatışmalar, kızgınlıklar yaşanabilir. Bu sorunlarla... Devamı »

Psk. Serap DUYGULU

İlişki ve beraberlik kelimeleri aslında aynı anlamdaymış gibi kullanılsa da pek çok açıdan farklı anlamlar taşıyan sözcüklerdir. İlişki her zaman bir cinsiyet içermez ama beraberlik dediğimizde ilk akla... Devamı »

Uzm. Psk. Dan. Muharrem ÇAPKIN

İLİŞKİLERDE KISKANÇLIK Kıskançlık, değerli bir ilişkiye veya onun yitirilmesine ya da bozulmasına yol açabilecek bir tehlikenin algılanması durumunda verilen karmaşık bir tepkidir. Kıskançlık... Devamı »

Uzm. Dr. Necati ÇOBANOĞLU

İNSAN İLİŞKİLERİ Acaba insan ilişkileri hangi temeller üzerine kurulur? Mutlaka hepimizin bir fikri vardır. Benim de bir fikrim var. İlk olarak aklıma maddi ve sevgi temelleri geliyor. Sizin de fikirlerinizi... Devamı »

Uzm. Dr. Nilüfer GÜNEY ŞENGEZER

Evlilik çatışması insan yaşamındaki problemlerin en rahatsız edici olanlarından biridir. Her evlilikte bazı problemler yaşanır ancak kimi zaman problemler çiftlerin derin bir hayal kırıklığı yaşamasına... Devamı »

Uzm. Psk. Ceren PAKMAN

İyi bir ilişki problemsiz değildir. İyi bir ilişki problemleri ile uğraşan ve sıkıntıları göz ardı etmeyen çift ilişkisidir. Çiftler çatışmalarını olumlu bir şekilde nasıl yönetebileceklerini bilmiyorlarsa... Devamı »

Op. Dr. Cahit BOZYEL

Ağrılı cinsel ilişki nedir? Ağrılı cinsel ilişki; cinsel ilişkide birleşme anı geldiğindevajen (vajina)girişinde veya daha derinlerde kasık bölgesinde ağrı, acı, yanma, batma gibi hoşnutsuz, istemsiz... Devamı »

Psk. Berna İNCEKARA

Kıskançlık çoğu zaman ilişkideki sevginin, aşkın, sahiplenmenin kanıtı olarak görülse de, kişilerin hayatlarını kısıtlamaya giden kıskançlıklar, ilişkilerin yıpranmasına ve zamanla bitmesine sebep oluyorlar.... Devamı »

Psk. Serap DUYGULU

Son yıllarda hayatımıza giren sosyal paylaşım ağlarıyla beraber, bazı farklılıkları da yaşamaya başladık. İnternet sayesinde dünyanın öbür ucundaki insanları, kültürleri tanımaya yeni yeni alışmışken,... Devamı »

Uzm. Psk. Fatih SÖNMEZ

Kıskançlık; kültür ve eğitim seviyesinden bağımsız, evrensel bir duygudur. Dünyanın her yerinde evlilikleri, ilişkileri zorlayan ve zaman zaman da bitmesine sebep olan bir problemdir. Kıskançlığı şiddeti... Devamı »

Uzm. Psk. Fatih SÖNMEZ

EVLİLİKLERDE İLİŞKİYİ YENİLEMEK VE CANLANDIRMAK Uzun süreli evliliği olan çiftler, ilişkilerinde canlılık eksikliği ve monotonluktan şikayet ederler. Ve eşlerden biri ya da her ikisi uzun yılardır şu... Devamı »

Uzm. Psk. Fatih SÖNMEZ

YANLIŞ İLİŞKİ DOĞRU YAŞANMAZ Yanlış ilişki,doğru yaşanmaz. Sağlıklı ilişki demek öncelikle iyi hissettiren ilişki demektir. Eğlendiğiniz, iyi hissettiğiniz, zamanınızı iyi geçirdiğiniz, zaman zaman... Devamı »

Psk. Fatma TOSUN

SAĞLIKLI BAĞLANMA, SAĞLIKLI İLİŞKİ Anneyle doğum öncesinde başlayan bağlanma ilişkisi, insanın tüm yaşamı boyunca devam eder ve hayatının her alanında yaptığı “tercihleri” belirler. Romantik ilişkilerden... Devamı »

Op. Dr. Rami ASKER

Ağrılı cinsel ilişki (DİSPARONİ) Tıp dilinde (DİSPARONİ) olarak bilinir ve bu durumu, vajinismus olmadığı halde cinsel ilişki sırasında oluşan genital ağrı olarak tanımlıyoruz. Bu durum kadınların... Devamı »

Prof. Dr. Özay ORAL

Gebelikte Cinsel İlişki, Gebe kadınların cinsel isteklerinin gebelik öncesi ile karşılaştırınca gebeliğin son üç ayında %60-75 oranında azaldığı, yapılan araştırmalarda gösterilmiştir. Doğum sonrası... Devamı »

Prof. Dr. Sedat ÖZKAN

Evlilik aşkı öldürür mü? Kadınlar, erkeklerden daha çabuk mu bağlanır? İlk sevgi ve aşk nesnesi olan, anneyle kurulan ilişki ve sevgi bağı önemli mi? Birçok patolojik olan aşk ilişkisinde sorunun bir kaynağı... Devamı »

Uzm. Dyt. Özge KARAARSLAN

BESLENME VE KANSER ARASINDAKİ İLİŞKİ Kanser önlenebilir bir hastalıktır. Kanser oluştuktan sonra ilaç ve cerrahi tedavi zor, zahmetli ve yüksek maliyetlidir. Kanser oluşumunu önleyecek tedbirlerin alınması... Devamı »

Op. Dr. Ayşe KONAÇ

İlk Gece Ve İlk İlişki Gerçekte kızlık zarı vajina girişini ancak kısmen kapayan, oldukça ince bir zardır. Tümden kapalı olması imkânsızdır, hiç değilse âdet kanı oradan akacaktır. Kızlık zarı aralığı... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 91 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 46498 kayıt bulundu.
Sayfa: 1 / Toplam 1 kayıt bulundu.