x
Etiketler \ B \

bel fıtığı ameliyatı sonrası uyuşukluk

Doç. Dr. Hakan SABUNCUOĞLU

• Ameliyatınız sabah olduysa saat 15:00'da, saat 17:00'dan sonra olduysa gece 22:00'da sizi ayağa kaldıracağım. Sonrasında durumunuza göre 1 veya 2 gün hastanede kalacaksınız. •... Devamı »

Prof. Dr. Cengiz BAHADIR

Bel fıtığı nedir, ne gibi bulgularla ortaya çıkar ? Bel fıtığı kabaca omurların arasında yer alan ve bir tür süspansiyon tedavisi gören kıkırdak diskin iç kısmının sert dış kapsülünü yırtarak dışarı... Devamı »

Prof. Dr. Semih KESKİL

Hastalar aynı gün ameliyattan dört ila sekiz saat sonra veya en geç operasyondan bir gün sonra ayağa kaldırılıp yürütülmektedirler. Hastaların bel fıtığı ameliyatı sonrası ağrıları anestezi uzmanlarınca... Devamı »

Prof. Dr. Hakan KULAÇOĞLU

Kasık fıtıklarından farklı olarak kesi fıtıklarında ameliyat sonrası için standart bir öneri listesi hazırlamak mümkün değildir. Çünkü kesi fıtıkları, başta kesinin yeri ve fıtığın büyüklüğü olmak üzere... Devamı »

Prof. Dr. Semih KESKİL

Ameliyatın önden veya arkadan yaklaşımla yapılması kararı, beyin cerrahı tarafından verilir. Bu kararda boyun fıtığı yeri, cerrahın deneyimi gibi faktörler etkendir. Önden yapılan yaklaşım için genellikle... Devamı »

Prof. Dr. Semih KESKİL

Mekanik bel ağrısı, insanın oturma-kalkma-eğilme gibi hareketleri ile ortaya çıkan bel ağrısı durumudur. Bunlar doğuştan gelen bazı yapısal bozukluklara bağlı olarak gelişebildikleri gibi, geçirilen kazalar... Devamı »

Op. Dr. Halit TOGAY

Bilinenin aksine bel fıtıklarının büyük çoğunluğunda ameliyata gereksinim duyulmuyor.Ameliyatsız bel fıtığı tedavisiyöntemleriyle fıtığın ciddi sorunlara yol açmaması, yaşam konforunun arttırılması sağlanabiliyor.... Devamı »

Uzm. Fzt. Mehmet ÜNAL

Cerrahi sonrasında agrıların devam etmesi yada bir süre sonra tekrar etmesi durumu. Cerrahi öncesi hastada var olan ,bacaga, kalçaya, yayılan ve yürümeyi etkileyen agrılar ameliyat sonrası devam eder... Devamı »

Doç. Dr. Hakan SABUNCUOĞLU

· Ameliyatınız sabah olduysa saat 15:00'da, saat 17:00'dan sonra olduysa gece 22:00'da ayağa kaldırılacaksınız. 1 gece hastanede kalış sonrası taburcu edileceksiniz. · Evinize araç... Devamı »

Prof. Dr. Semih KESKİL

Bel fıtığı hastalarının bazılarının tedavisinde kullanılabilen diğer bir yöntem ise; hastanın anestezi almasına gerek kalmadan, yani hasta uyanıkken beline batırılan ince bir iğne aracılığı ile tedavi... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Ulaş YENER

Bel Fitigi nedir ? Gunumuzde bel agrisi sosyal aktivite ve is gucu kaybi acisindan ilk sirayi alan hastaliklar icindedir. Insanlarin %70’i hayatlarinin bir doneminde kronik bel agrisi ile karsi karsiya... Devamı »

Prof. Dr. Erol TAŞDEMİROĞLU

Araba kullanmak genellikle ilk 3-4 hafta tavsiye edilmez. Ancak özel durumlar için doktorunuz fikrini alabilirsiniz. Uzun süren araba seyahatlerinden, ve sık sık durup kalkmayı gerektiren araba seyahatlerinden... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 13 kayıt bulundu.
Sayfa: 1 / Toplam 954 kayıt bulundu.