x
Etiketler \ B \

bel fıtığı ameliyatı sonrası uyuşukluk

Doç. Dr. Ahmet YILDIZHAN

Mikrocerrahi teknik ile ameliyat olan hastalar aynı gün veya operasyondan bir gün sonra ayağa kaldırılıp yürütülmektedirler. Hastahanede yatış süresi ortalama bir veya iki gündür. Taburcu edilen... Devamı »

Doç. Dr. Hakan SABUNCUOĞLU

• Ameliyatınız sabah olduysa saat 15:00'da, saat 17:00'dan sonra olduysa gece 22:00'da sizi ayağa kaldıracağım. Sonrasında durumunuza göre 1 veya 2 gün hastanede kalacaksınız. •... Devamı »

Doç. Dr. Hakan SABUNCUOĞLU

Bel bölgesinde 5 adet omurga ve bunların arasında da disk denilen yapılar vardır. Sağlıklı bir bel; omurga, omurgayı birbirine bağlayan eklemler, bağ yapıları, diskler, omurilik kesesi ve kasların normal... Devamı »

Prof. Dr. Cengiz BAHADIR

Bel fıtığı nedir, ne gibi bulgularla ortaya çıkar ? Bel fıtığı kabaca omurların arasında yer alan ve bir tür süspansiyon tedavisi gören kıkırdak diskin iç kısmının sert dış kapsülünü yırtarak dışarı... Devamı »

Prof. Dr. Semih KESKİL

Hastalar aynı gün ameliyattan dört ila sekiz saat sonra veya en geç operasyondan bir gün sonra ayağa kaldırılıp yürütülmektedirler. Hastaların bel fıtığı ameliyatı sonrası ağrıları anestezi uzmanlarınca... Devamı »

Prof. Dr. Hakan KULAÇOĞLU

Kasık fıtıklarından farklı olarak kesi fıtıklarında ameliyat sonrası için standart bir öneri listesi hazırlamak mümkün değildir. Çünkü kesi fıtıkları, başta kesinin yeri ve fıtığın büyüklüğü olmak üzere... Devamı »

Prof. Dr. Semih KESKİL

Ameliyatın önden veya arkadan yaklaşımla yapılması kararı, beyin cerrahı tarafından verilir. Bu kararda boyun fıtığı yeri, cerrahın deneyimi gibi faktörler etkendir. Önden yapılan yaklaşım için genellikle... Devamı »

Prof. Dr. Kudret TÜREYEN

~~Aşağıda size taburcu olmadan önce gösterilen hareketleri sabah kalkarken, öğleyin, akşamüstü ve gece yatmadan önce 10 ar kez yapınız (Günde dört kez). Bu egzersizler iyileşmenizi hızlandıracaktır. 1)... Devamı »

Uzm. Fzt. Mehmet ÜNAL

Cerrahi sonrasında agrıların devam etmesi yada bir süre sonra tekrar etmesi durumu. Cerrahi öncesi hastada var olan ,bacaga, kalçaya, yayılan ve yürümeyi etkileyen agrılar ameliyat sonrası devam eder... Devamı »

Op. Dr. Halit TOGAY

Bilinenin aksine bel fıtıklarının büyük çoğunluğunda ameliyata gereksinim duyulmuyor.Ameliyatsız bel fıtığı tedavisiyöntemleriyle fıtığın ciddi sorunlara yol açmaması, yaşam konforunun arttırılması sağlanabiliyor.... Devamı »

Prof. Dr. Semih KESKİL

Mekanik bel ağrısı, insanın oturma-kalkma-eğilme gibi hareketleri ile ortaya çıkan bel ağrısı durumudur. Bunlar doğuştan gelen bazı yapısal bozukluklara bağlı olarak gelişebildikleri gibi, geçirilen kazalar... Devamı »

Op. Dr. Candan HUNDEMİR

Bel fıtığının nedenleri nelerdir? Öncelikle bel fıtığını tanımlamak, nedenlerini anlamamızı kolaylaştıracaktır. Omurgamızın alt kısmında yer alan ve 5 adet olan bel omurları arasında “disk”... Devamı »

Doç. Dr. Ahmet YILDIZHAN

Bel fıtığına yakalanan hastaların büyük çoğunluğu cerrahi dışı yöntemlerle tedavi edilir. Ancak bazı hastalar vardır ki, mutlaka ameliyat olmaları gerekir. Konservatif tedavi dediğimiz cerrahi dışı... Devamı »

Prof. Dr. Volkan AYDIN

Ağrıyla kendini belli eden, günlük hayatı çekilmez hale getirip, yaşam kalitesini düşüren bel fıtığı, ameliyat yerine pekçok yöntemle tedavi edilebiliyor. Fizik tedavi yöntemleri bel fıtığı hastalarını... Devamı »

Prof. Dr. Kudret TÜREYEN

~~ Aşağıda size taburcu olmadan önce gösterilen hareketleri sabah kalkınca, öğleyin, akşamüstü ve gece yatmadan önce onbeşer kez yapınız (Günde dört kez). Bu egzersizler iyileşmenizi hızlandıracaktır. 1)... Devamı »

Doç. Dr. Hakan SABUNCUOĞLU

· Ameliyatınız sabah olduysa saat 15:00'da, saat 17:00'dan sonra olduysa gece 22:00'da ayağa kaldırılacaksınız. 1 gece hastanede kalış sonrası taburcu edileceksiniz. · Evinize araç... Devamı »

Doç. Dr. Hakan SABUNCUOĞLU

Bir beyin ve sinir cerrahisi uzmanı olarak en sık karşılaştığım sorulardan biri: Bel fıtığı ameliyatı olsam nüks olasılığı var mı?. Aynı zamanda hastalarımızın bir çoğunun ameliyat kararı almasında... Devamı »

Prof. Dr. Mehmet Sedat ÇAĞLI

Mikro cerrahi, çıplak gözle bakıldığında zor görülebilen çok küçük olan yapıların özel ameliyat mikroskobunun altında büyütülerek ve çok ince aletler kullanılarak ameliyat edilmesine verilen addır. Bu... Devamı »

Op. Dr. Özgür AKŞAN

Epiduroskopi nedir? Ucu her yönde hareket edebilen bir endoskop ile kuyruk sokumunun altından omurga içine kateter ile girilerek omurilik dış kısmının incelenmesidir. Epidural kanalın gözlemlenmesidir.... Devamı »

Uzm. Dr. Ümit HAZAR

BEL FITIĞINDA AMELİYAT NİÇİN TAM SONUÇ VERMEZ? Önceliklesize belfıtıklarındaameliyatınniçintamkesinsonuçvermediğiniveilerdeniyetekrarbelfıtığıolmanedeniniizahedeyim. İnsanomurgasındabelbölgesinde5... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 25 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 733 kayıt bulundu.