x
Etiketler \ A \

akupunktur sertifikası

Uzm. Dr. Gülten ÖZBAŞ

Akupunktur uygulamaları batı kültüründe alternatif terapi olarak isimlendirilmesine rağmen Doğu-Çin’de kullanımı 5000 yıl önceye gittiği bilinmektedir. Ancak elimize ulaşan en kapsamlı kaynak Huang Di... Devamı »

Dr. Ahmet Ersin ATAY

Her insanın vücudunda anatomik olarak aynı yerde bulunan akupunktur noktaları vardır. Hastalığa ve şikayete bağlı olarak belli noktalar seçilerek buraya iğne batırılarak veya moksa denilen özel... Devamı »

Uzm. Dyt. H. Gamze KARSLI

Akupunktur birçok hastalığın tedavisinde rol oynamaktadır ama nedense biz onu en çok zayıflamanın yanına yakıştırdık toplum olarak. Ne olduğunu ve hangi durumlarda uygulandığını birlikte inceleyelim: Akupunktur... Devamı »

Uzm. Dr. Süleyman TATLI

KURU İĞNELEME (DRY NEEDLING) TEDAVİSİ İLE KAS ROMATİZMASI BEL BOYUN SIRT AĞRILARINA ÇÖZÜM Kuru iğneleme son yıllarda hekimler ve fizyoterapistler tarafından yaygın kullanılmaktadır. Bizde kliniğimizde... Devamı »

Uzm. Dr. Yılmaz SEZGİN

On dokuzuncu yüzyılın başlarında bir nöroloji uzmanı olan Fransız Dr. Nogier; baş ağrısı şikâyetleri ile gelen hastalarının kulak kepçelerinde iyileşmiş yanık izlerine rastladı. Hastalarla yaptığı görüşmelerde... Devamı »

Dr. Sümeyye TAŞ

TEDAVİ YÖNTEMLERİ Öncelikle hasta akupunkturist doktor tarafından muayene edildikten sonra (gerekli laboratuar ve radyolojik tahlillerden sonra ) tanı konur. Hasta muayene masasına hastalığın yeri ve... Devamı »

Dr. Sümeyye TAŞ

AKUPUNKTURUN TARİHÇESİ Akupunktur’un tarihçesi, 5.000 yıl öncesine kadar uzanır. Bu tıp bilimi gün geçtikçe tüm dünyada ve ülkemizde de saygın yerini alarak ilerlemektedir. Günümüzden tam 4700 yıl önce... Devamı »

Dr. Ethem Hakan ERALTAN

Alkol Bağımlılığı Tedavisinde Akupunktur Hastanın korkuları öğrenilir. Hasta söylenenin tersini yapabilir. Hastanın kendine güveni kalmamıştır. Mücadele yapacak gücü yoktur.Sihirli... Devamı »

Dr. Ebru Egemen UYSAL

AKUPUNKTUR İLE FİBROMİYALJİ TEDAVİSİ Yaşam kalitesini bozan fibromiyalji, kronik ağrı sendromu, kronik yorgunluk sendromu veya tükenmişlik sendromu olarak bilinir. Yaygın kas ağrıları, baş ağrısı, halsizlik,... Devamı »

Dr. Ahmet Ersin ATAY

Meniere hastalığı sebebi tam olarak bilinmeyen ve iç kulakta bulunan sıvının başınç artışından kaynaklandığı düşünülen bir hastalıktır. En önemli bulgu ataklar halindeki baş dönmesidir. Bununla... Devamı »

Dr. Ahmet Ersin ATAY

İnfertilite yani kısırlık, sayısız nedenin oluşturduğu ortak bir sonuçtur. Özellikle son yıllarda, evlenme yaşının yükselmesi, sağlıksız beslenme, yaşadığımız ortamlarda toksinlerin artması... Devamı »

Dr. Ahmet Ersin ATAY

Astım bronşiyale toplumda en sık görülen kronik hastalıklardan biridir. Bazı durumlarda ölüme sebebiyet bile verebilir. Astım özünde bağışıklık sistemi ile ilgili bir hastalıktır. Hava yolları... Devamı »

Dr. Ahmet Ersin ATAY

Akupunkturun etki mekanizmasını, felsefesini de anlamak açısından, doğu ve batı tıbbına göre 2 şekilde açıklamak daha uygun olur. Akupunkturun Etki Mekanizmasının Geleneksel Tıbba Göre Açıklaması... Devamı »

Dr. A. Tayfur YAĞCI

AKUPUNKTUR NEDİR? 1.Ağrı kesici etkisi (Analjezik) 2.Vücutta dengeyi sağlayıcı etki (Bio Regülatör) 3.Rahatlatıcı, sıkıntı giderici etki (Sedasyon ve Psikolojik) 4.Vücudun bağışıklık sistemini ve... Devamı »

Dr. Dt. Cüneyt KESKİN

Sigarayı bırakmak veya kilo vermek isteyen kişilerin kulaklarında gördüğümüz iğne ve bantlarla akıllarda yer eden akupunktur esasen çok geniş uygulama alanı bulan , alternatif... Devamı »

Dr. Ebru Egemen UYSAL

Migren, %90 oranında bayanlarda ortaya çıkan, bazen bulantı ve kusma ile beraber giden zonklayıcı, şiddetli, zaman zaman tek taraflı ve sıklıkla enseden göze veya göz arkasından başlayıp enseye geçebilen... Devamı »

Dr. Ebru Egemen UYSAL

ŞİŞMANLIĞIN NEDENLERİ Şişmanlık, üzün süren enerji dengesizliği sonucudur. Bunun nedenleri beş grupta toplanabilir: 1.Fazla yeme 2.Fiziksel hareketlerin azlığı 3.Psikolojik bozukluklar 4.Metabolik... Devamı »

Dr. Şükrü YILDIRIM

Baş ağrısı tedavisi klasik akupunktur ve/veya lazer akupunktur yani iğnesiz akupunktur tedavisi ile yapılabilmektedir. Yoğun stresin neden olduğu en büyük problemlerden biri sık yaşanan baş ağrısı ve... Devamı »

Uzm. Dr. Volkan ARPACI

Tarih boyunca dünyanın farklı yerlerinde farklı tıbbî sistemler ortayaatılmıştır. Bugün çağdaş Batı tıbbı, büyük oranda dünyanın her yerinde etkinolan sistem olarak gözükse de, Bilim otoriteleri, tedavi... Devamı »

Uzm. Dr. Berna Şadiye EGEMEN

AKUPUNKTUR İLE STRES TEDAVİSİ Her şeyin üstünüze geldiğini hissediyor ve hatta fiziki sağlığınızın da bozulduğunu fark ediyorsanız, stres seviyenizi kontrol edemeyecek noktaya geldiniz demektir. Çünkü... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 47 kayıt bulundu.
- tarihinde sordu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
- tarihinde sordu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 2808 kayıt bulundu.