x
Etiketler \ A \

akupunktur sertifikası

Dr. Sibel AKSAKAL

Akupunktur, insan vücudunun doğal iyileşmesine katkıda bulunmak için destekleyici bir tedavi ve bununla birlikte işleyişini düzenlemeye teşvik eden tamamlayıcı bir tıp yöntemidir. Bu bilimi geliştiren... Devamı »

Dr. Sümeyye TAŞ

AKUPUNKTUR NEDİR? Akupunktur, Latince Acus (İğne) ve Puncture (Batırma) kelimelerinin birleşiminden oluşan bir deyimdir. İğne batırmak anlamına gelir. Akupunktur; vücuttaki yeri ve özellikleri belli... Devamı »

Uzm. Dr. Gülten ÖZBAŞ

Akupunktur uygulamaları batı kültüründe alternatif terapi olarak isimlendirilmesine rağmen Doğu-Çin’de kullanımı 5000 yıl önceye gittiği bilinmektedir. Ancak elimize ulaşan en kapsamlı kaynak Huang Di... Devamı »

Dr. Özgür Evren ERSOY

AKUPUNKTUR kelimesi, Latince Acus (İğne) ve Punctura (Batırmak, delmek) kelimelerinin birleşiminden meydana gelmektedir. Dünyada uygulanan en eski tıbbi tedavilerden birisidir. Günümüzden 5000 yıl öncesine... Devamı »

Dr. Ahmet Ersin ATAY

Her insanın vücudunda anatomik olarak aynı yerde bulunan akupunktur noktaları vardır. Hastalığa ve şikayete bağlı olarak belli noktalar seçilerek buraya iğne batırılarak veya moksa denilen özel... Devamı »

Uzm. Dyt. H. Gamze KARSLI

Akupunktur birçok hastalığın tedavisinde rol oynamaktadır ama nedense biz onu en çok zayıflamanın yanına yakıştırdık toplum olarak. Ne olduğunu ve hangi durumlarda uygulandığını birlikte inceleyelim: Akupunktur... Devamı »

Dr. Sümeyye TAŞ

ASTIM NEDİR? Astım bronş dediğimiz akciğer içi hava yollarının müzmin iltihabi bir hastalığıdır. Bu iltihap alerjiye veya sık geçirilen enfeksiyonlara bağlı gelişebilir. Astımda: -Havayolları iltihaplı,... Devamı »

Uzm. Dr. Volkan ARPACI

Tarih boyunca dünyanın farklı yerlerinde farklı tıbbî sistemler ortayaatılmıştır. Bugün çağdaş Batı tıbbı, büyük oranda dünyanın her yerinde etkinolan sistem olarak gözükse de, Bilim otoriteleri, tedavi... Devamı »

Dr. Ethem Hakan ERALTAN

Alkol Bağımlılığı Tedavisinde Akupunktur Hastanın korkuları öğrenilir. Hasta söylenenin tersini yapabilir. Hastanın kendine güveni kalmamıştır. Mücadele yapacak gücü yoktur.Sihirli... Devamı »

Prof. Dr. Kaya ÖZKUŞ

Günümüzün çalışma koşulları insanı gittikçe daha hareketsizleştirmektedir. Bilgisayarlarının başında bankacılar, bilgisayarcılar, mimarlar, tasarımcılar vb. küçük parmak hareketleri eşliğinde saatlerce... Devamı »

Prof. Dr. Kaya ÖZKUŞ

-Herpes zoster, primer olarak dorsal kök ganglionlarını tutan ve tutulan kök ganglionundan çıkan periferik duysal sinirin cilt bölgelerinde veziküler döküntü ve nevralji ile kendini belli eden akut bir... Devamı »

Prof. Dr. Kaya ÖZKUŞ

Akupunktur ; üçbin yıldan beri insan sağlığı için uygulanan ve son yıllarda batı da yapılan yoğun araştırmalar sonucunda gittikçe yaygınlaşan bilimsel bir tedavi yöntemidir. Akupunktur, iğne, laser, v.b.... Devamı »

Prof. Dr. Kaya ÖZKUŞ

Bell paralizisi ani başlangıçlı, tek taraflı, nedeni bilinmeyen yüz felcidir. Neden olarak, immün, viral, iskemik nedenlerle sinirinhasarı veya seyri sırasında geçtiği anatomik yapıların içinde oluşacak... Devamı »

Prof. Dr. Kaya ÖZKUŞ

Uykuya dalma, uykuyu sürdürme ve sonlandırmaya ilişkin sorunlar, dinlendirici olmayan uyku, insomnia (uykusuzluk) olarak tanımlanır. Uykusuzluk; gündüzleri yorgunluk hissi, duygu alanında değişmeler (huzursuzluk,... Devamı »

Prof. Dr. Kaya ÖZKUŞ

Hemen hemen herkes sigaranın ne derece zararlı olduğunu bilir. Buna rağmen kendilerini sigara içmekten alıkoyamazlar. Bunun nedeni nikotinin bedenimizde yarattığı bağımlılıktır. Buna karşı koyma yollarından... Devamı »

Dr. Osman Nuri ŞENBAYRAM

AKUPUNKTUR VE ETKİ MEKANİZMASI Akupunktur vucudun belli olan noktalarına çeşitli iğneler batırılıp bu ignelerin elle döndürülerek elektrik akımı ile uyarılarak, ısı verilerek veya aynı noktaları iğne... Devamı »

Doç. Dr. Muammer DOĞAN

Tüp bebek tedavisinin başarısı, embriyonun rahime tutunma-implante olup olmamasına bağlıdır. Tüp bebek tedavisinin başarısını artırmak için önerilen birçok destekleyici tedavi de bu amaca yöneliktir. Geleneksel... Devamı »

Uzm. Dr. Berna Şadiye EGEMEN

AKUPUNKTUR İLE STRES TEDAVİSİ Her şeyin üstünüze geldiğini hissediyor ve hatta fiziki sağlığınızın da bozulduğunu fark ediyorsanız, stres seviyenizi kontrol edemeyecek noktaya geldiniz demektir. Çünkü... Devamı »

Uzm. Dr. Ahmet SÜMEN

Akupunktur, kelime anlamı olarak ‘iğne batırmak’ demektir. Tedavide, akupunktur noktaları uyarılarak vücudun kendi kendini iyileştirme mekanizmaları devreye sokulur. Düzenleyici etkisi vardır. Çin’ de... Devamı »

Uzm. Dr. Yılmaz SEZGİN

On dokuzuncu yüzyılın başlarında bir nöroloji uzmanı olan Fransız Dr. Nogier; baş ağrısı şikâyetleri ile gelen hastalarının kulak kepçelerinde iyileşmiş yanık izlerine rastladı. Hastalarla yaptığı görüşmelerde... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 89 kayıt bulundu.
- tarihinde sordu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
- tarihinde sordu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 2808 kayıt bulundu.