x
Etiketler \ A \

akupunktur sertifikası

Dr. Sibel AKSAKAL

Akupunktur, insan vücudunun doğal iyileşmesine katkıda bulunmak için destekleyici bir tedavi ve bununla birlikte işleyişini düzenlemeye teşvik eden tamamlayıcı bir tıp yöntemidir. Bu bilimi geliştiren... Devamı »

Dr. Sümeyye TAŞ

AKUPUNKTUR NEDİR? Akupunktur, Latince Acus (İğne) ve Puncture (Batırma) kelimelerinin birleşiminden oluşan bir deyimdir. İğne batırmak anlamına gelir. Akupunktur; vücuttaki yeri ve özellikleri belli... Devamı »

Uzm. Dr. Gülten ÖZBAŞ

Akupunktur uygulamaları batı kültüründe alternatif terapi olarak isimlendirilmesine rağmen Doğu-Çin’de kullanımı 5000 yıl önceye gittiği bilinmektedir. Ancak elimize ulaşan en kapsamlı kaynak Huang Di... Devamı »

Dr. Ahmet Ersin ATAY

Her insanın vücudunda anatomik olarak aynı yerde bulunan akupunktur noktaları vardır. Hastalığa ve şikayete bağlı olarak belli noktalar seçilerek buraya iğne batırılarak veya moksa denilen özel... Devamı »

Dr. Özgür Evren ERSOY

AKUPUNKTUR kelimesi, Latince Acus (İğne) ve Punctura (Batırmak, delmek) kelimelerinin birleşiminden meydana gelmektedir. Dünyada uygulanan en eski tıbbi tedavilerden birisidir. Günümüzden 5000 yıl öncesine... Devamı »

Dr. Sümeyye TAŞ

TEDAVİ YÖNTEMLERİ Öncelikle hasta akupunkturist doktor tarafından muayene edildikten sonra (gerekli laboratuar ve radyolojik tahlillerden sonra ) tanı konur. Hasta muayene masasına hastalığın yeri ve... Devamı »

Dr. Sümeyye TAŞ

AKUPUNKTURUN TARİHÇESİ Akupunktur’un tarihçesi, 5.000 yıl öncesine kadar uzanır. Bu tıp bilimi gün geçtikçe tüm dünyada ve ülkemizde de saygın yerini alarak ilerlemektedir. Günümüzden tam 4700 yıl önce... Devamı »

Dr. Sümeyye TAŞ

ASTIM NEDİR? Astım bronş dediğimiz akciğer içi hava yollarının müzmin iltihabi bir hastalığıdır. Bu iltihap alerjiye veya sık geçirilen enfeksiyonlara bağlı gelişebilir. Astımda: -Havayolları iltihaplı,... Devamı »

Uzm. Dr. Yılmaz SEZGİN

On dokuzuncu yüzyılın başlarında bir nöroloji uzmanı olan Fransız Dr. Nogier; baş ağrısı şikâyetleri ile gelen hastalarının kulak kepçelerinde iyileşmiş yanık izlerine rastladı. Hastalarla yaptığı görüşmelerde... Devamı »

Uzm. Dr. Süleyman TATLI

KURU İĞNELEME (DRY NEEDLING) TEDAVİSİ İLE KAS ROMATİZMASI BEL BOYUN SIRT AĞRILARINA ÇÖZÜM Kuru iğneleme son yıllarda hekimler ve fizyoterapistler tarafından yaygın kullanılmaktadır. Bizde kliniğimizde... Devamı »

Uzm. Dr. Volkan ARPACI

Tarih boyunca dünyanın farklı yerlerinde farklı tıbbî sistemler ortayaatılmıştır. Bugün çağdaş Batı tıbbı, büyük oranda dünyanın her yerinde etkinolan sistem olarak gözükse de, Bilim otoriteleri, tedavi... Devamı »

Dr. A. Tayfur YAĞCI

AKUPUNKTUR NEDİR? 1.Ağrı kesici etkisi (Analjezik) 2.Vücutta dengeyi sağlayıcı etki (Bio Regülatör) 3.Rahatlatıcı, sıkıntı giderici etki (Sedasyon ve Psikolojik) 4.Vücudun bağışıklık sistemini ve... Devamı »

Dr. Şükrü YILDIRIM

Baş ağrısı tedavisi klasik akupunktur ve/veya lazer akupunktur yani iğnesiz akupunktur tedavisi ile yapılabilmektedir. Yoğun stresin neden olduğu en büyük problemlerden biri sık yaşanan baş ağrısı ve... Devamı »

Dr. Ethem Hakan ERALTAN

Alkol Bağımlılığı Tedavisinde Akupunktur Hastanın korkuları öğrenilir. Hasta söylenenin tersini yapabilir. Hastanın kendine güveni kalmamıştır. Mücadele yapacak gücü yoktur.Sihirli... Devamı »

Dr. Osman Nuri ŞENBAYRAM

AKUPUNKTUR VE ETKİ MEKANİZMASI Akupunktur vucudun belli olan noktalarına çeşitli iğneler batırılıp bu ignelerin elle döndürülerek elektrik akımı ile uyarılarak, ısı verilerek veya aynı noktaları iğne... Devamı »

Doç. Dr. Muammer DOĞAN

Tüp bebek tedavisinin başarısı, embriyonun rahime tutunma-implante olup olmamasına bağlıdır. Tüp bebek tedavisinin başarısını artırmak için önerilen birçok destekleyici tedavi de bu amaca yöneliktir. Geleneksel... Devamı »

Dr. Ebru EGEMEN UYSAL

AKUPUNKTUR İLE FİBROMİYALJİ TEDAVİSİ Yaşam kalitesini bozan fibromiyalji, kronik ağrı sendromu, kronik yorgunluk sendromu veya tükenmişlik sendromu olarak bilinir. Yaygın kas ağrıları, baş ağrısı, halsizlik,... Devamı »

Dr. Ahmet Ersin ATAY

Meniere hastalığı sebebi tam olarak bilinmeyen ve iç kulakta bulunan sıvının başınç artışından kaynaklandığı düşünülen bir hastalıktır. En önemli bulgu ataklar halindeki baş dönmesidir. Bununla... Devamı »

Dr. Ahmet Ersin ATAY

İnfertilite yani kısırlık, sayısız nedenin oluşturduğu ortak bir sonuçtur. Özellikle son yıllarda, evlenme yaşının yükselmesi, sağlıksız beslenme, yaşadığımız ortamlarda toksinlerin artması... Devamı »

Dr. Ahmet Ersin ATAY

Astım bronşiyale toplumda en sık görülen kronik hastalıklardan biridir. Bazı durumlarda ölüme sebebiyet bile verebilir. Astım özünde bağışıklık sistemi ile ilgili bir hastalıktır. Hava yolları... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 90 kayıt bulundu.
- tarihinde sordu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
- tarihinde sordu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 1169 kayıt bulundu.