Dyt. Nermin Tosun

Diyetisyen - Ankara
5.0

Sağlıklı Zayıflama, Tip 1 Diyabet, Tip 2 Diyabet

5.0

“Diyet öncesi ve sonrasında iki farklı ben yaratan ve diyet sürecinde sağlıklı yaşamak için yapılabil...” Devamı

Dyt. Nermin Tosun

1984 yılında lise öğrenimini Erciyes Ü.  Sağlık Meslek lisesi ( hemşirelik ) bölümünü 99 diploma derecesiyle bitirmiştir.

1984 yılında ilk meslek hayatına Hacettepe Hastanesi Genel Cerrahi servisinde nöbetli çalışmaya başlamış, aynı yıl  Hacettepe Üniversitesi Beslenme Ve Diyet bölümünde üniversite eğitimine birlikte başlamıştır. Hacettepe hastanesinde Onkoloji, Dahiliye, Beyin Cerrahi-Ortopedi, Enfeksiyon, Kalp-Damar hastalıkları, Acil servislerinde eğitimiyle birlikte nöbetli çalışma sisteminde 8 yıl hizmet vermiştir. 1990 yılında Diyetisyen ünvanıyla mezun olmuştur.

1993 yılında Ulaştırma-Haberleşme Bakanlığı bakanlık doktorluk kısmında kurum diyetisyeni ve polikinlik diyetisyeni olarak görev almıştır. Evlilik nedeniyle  Mersin Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu spastik ve özürlü çocuklar rehabilitasyon merkezinde kurum diyetisyeni ve özürlü çocuk beslenmesi üzerinde 8 yıl özellikle özbakım ve beslenme bozukluğu olan çocuklar için beslenme programları, takip etmiştir, idari amir olarak görev almıştır.

1999 yılında eş tayini nedeniyle Bolu İzzet Baysal Yetiştirme Ve Huzurevinde kurum diyetisyeni olarak, idari amir olarak görev almıştır. Ancak deprem nedeniyle Valilik İl kriz merkezinde Sosyal Dayanışma Vakfında da görev almıştır. 

2000 yılından sonra tekrar Ulaştırma Bakanlığı doktorluk kısmında görev alınmış, 3 yıl daha hizmet verilip Sağlık Bakanlığı Abdurrahman Yurtaslan Onkoloji ( Demetevler ) hastanesinde klinik diyetisyeni, polikinlik diyetisyeni olarak görev alınmış 2007 yılında 23 yıl hizmetten sonra emekli olunmuştur.

Emeklilik sonrasında Ümitköy Magicare güzellik ve zayıflama merkezinde obezite üzerinde  özel hasta takip edilmiştir.

Çankaya Doruk Hastanesinde klinik ve polikinlik diyetisyeni olarak görev alınmış ve özel hasta takibi yapılarak obezite üzerinde çalışılmıştır.

Mithatpaşa Tıp Merkezi ve Şifacı Tıp Merkezi gibi merkezlerde obezite üzerinde özel hasta takibi yapılarak görev alınmıştır.

Çankaya Umut Hastanesinde klinik, polikinlikte özellikle kalp-damar hastalıkları üzerinde çalışılmıştır.

Ümitköy-Kızılay  şubelerinde Elmas Life güzellik ve zayıflama merkezinde özellikle obezite danışanlarına hizmet verilmiş, takip edilmiştir.

Kırıkkale Hilal Hastanesi  klinik  ve polikinlikte hizmet alınmış, obezite üzerinde hasta takip edilmiştir.

2016 yılında açılan Nermin TOSUN Beslenme Ve Diyet Danışmanlığını kurarak kendi işyerinde danışanlarına diyet ve beslenme sağlıklı yaşam konusunda çalışmalarına devam etmektedir. 

 

Nermin Tosun Beslenme Ve Diyet Danışmanlığı
Barış Manço Cad.Mil Apt.21/7 Balgat Çankaya/Ankara
Hizmetler
Yaşam koçluğu İnsülin direnci ve metabolik sendrom Kalp damar hastalıkları ve beslenme Sağlıklı kilo alma Diyabet diyeti Devamı

Hakkında

1984 yılında lise öğrenimini Erciyes Ü.  Sağlık Meslek lisesi ( hemşirelik ) bölümünü 99 diploma derecesiyle bitirmiştir.

1984 yılında ilk meslek hayatına Hacettepe Hastanesi Genel Cerrahi servisinde nöbetli çalışmaya başlamış, aynı yıl  Hacettepe Üniversitesi Beslenme Ve Diyet bölümünde üniversite eğitimine birlikte başlamıştır. Hacettepe hastanesinde Onkoloji, Dahiliye, Beyin Cerrahi-Ortopedi, Enfeksiyon, Kalp-Damar hastalıkları, Acil servislerinde eğitimiyle birlikte nöbetli çalışma sisteminde 8 yıl hizmet vermiştir. 1990 yılında Diyetisyen ünvanıyla mezun olmuştur. Devamı

Sertifikalar

Diploma Aldığı Kurum

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 01.1984
Deneyim: 40 Yıl

Yabancı Dil

İngilizce

İlgi Alanları

Sağlıklı Zayıflama Tip 1 Diyabet Tip 2 Diyabet Yeme Bozuklukları Kronik Hastalıklarda Beslenme Tedavisi Devamı

Hobiler

Kişisel Gelişim NLP Devamı

Deneyimler

Özel Muayenehane (2016 - Devam ediyor)
Kırıkkale Hilal Hastanesi (2010 - 2011)
Çankaya Umut Hastanesi (2009 - 2010)
Elmas Life Güzellik Ve Zayıflama Merkezi (2008 - 2009)
Çankaya Doruk Hastanesi (2007 - 2008)
Sağlık Bakanlığı Demetevler Onkoloji Hastanesi (2004 - 2007)
Ulaştırma Bakanlığı (2000 - 2004)
Bolu İzzet Baysal Huzurevi Ve Yetiştirme Yurdu (1999 - 2000)
Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu Özürlü Çocuklar Rehabilitasyon Merkezi (1993 - 1999)
Ulaştırma Bakanlığı (1992 - 1993)
Hacettepe Üniversitesi Hastanesi (1984 - 1993)

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
MG
Meh*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Diyet öncesi ve sonrasında iki farklı ben yaratan ve diyet sürecinde sağlıklı yaşamak için yapılabilecekleri yaşam stili olarak oturtmama yardımcı olan ve 10 haftada 12.5 kilo vermemi sağlayan Nermin Hanım'a teşekkür ederim.

HA
Hüs*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Nermin Hanımla 1.5 ay önce sağlıklı ve dengeli beslenme programına başladık.Kendisini internetten araştırarak buldum.Esim,7 yaşındaki oğlum ve ben çok yüksek kolestrol ve yağ oranımız varken başladık ve acilen bir anne olarak bir seyler yapmam gerekiyordu.Oglum ve ben artık zor nefes alıyor adeta yerimizden kalkmak istemiyorduk.88.400 le başlayıp geçen haftaki ölçümlerde 80 kiloya kadar düştüm oğlum ise 47 kilolardan şu an 43 lere kadar indi ?en güzeli de yağdan vermemiz oldu.Nermin hocamıza başladığımda ben bu isi yapamam diyerek basladim ama çok şükür ki artık çok daha enerjik ve saglikliyiz.?Bu süreçte kesinlikle hekim çok onemli.Tesekkurler Nermin hocam herşey için.?

AD
A. D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Sevgili Diyetisyenim Nermin Hanımcığım, Bugün üşenmedim ve hesaplamadım. Sizinle tanılaşı altmış dokuz gün olmuş. Evet tam doğum günümde size geldim. Zİra kendime bir ödül vermeyeli hayli bir zaman olmuştu. Üstümdeki fazladan on iki kilo ayağıma bir külçe gibi bağlanmıştı adeta. Tombişleşen göbeğin sıkıntısı, gardropta biriken ve artık içine girilemeyen kıyafet yığıntısı, üniversitedeki kiloma yeniden düşebilme takıntısı.. Gerçekten bir ödüle ihtyiacım vardı. Bu süreçte sekiz kiloya mutlulukla elveda dedim. Sizin de teşvikinizle düzenli spor yapmanın beni ne kadar mutlu ettiğini fark ettim. Bir süredir beni görmeyen insanların şaşkınlıkla ''ne kadar zayıflamışsın! ne güzel olmuşsun!'' cümlelerini büyük bir memnuniyet ve haklı bir gururla kabul ettim. Ancak bütün bunlardan çok daha memnun eden bir şey var beni. Artık kilo kontrolümü nasıl yapacağımı öğrendim sizden. Evet hala iştahlı bir insanım. Ama aynı zamanda bilinçliyim. Ulaşmam gereken kiloya bir kaç hafta kala yazıyorum bu satıları size. Yürekten teşekkür ediyor, sevgilerimi sunuyorum.

C.
C.A*** .***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 yıl önce

Yaklaşık 1 aydır Nermin hanım ile diyet programındayım. Kendisi spor salonu üyeliğim ve internet yorumları vasıtasıyla ulaştım. Son 4 yıl içinde ve hamilelik sonrası aldığım kiloları vermekle ilgili çok çabam oldu ancak Nermin hanım ile tanışana kadar başaramadım. Kendisi uygulanması kolay aç bırakmayan, ek besinlere ( zayıflama gıdaları) yönlendirmeden bana özel bir diyet programı hazırladı. Hayatımın akışında beni hiç zorlamadan kilolarımdan kurtardı. Bunun yanı sıra daha zinde ve sıkı bir bünye sahibini yaptı. Ayrıca danışanları için hazırladığı ortam, güler yüzü ve kibarlığı ile çok motive edici bir arkadaş oldu, kendisine teşekkür ediyorum. Gönül rahatlığı ile ihtiyacı olanlara tavsiye ederim. Saygılar.

PS
P. S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 yıl önce

Ben uzun bir süredir Nermin hanım ile beraberim. Sağlık sorunlarım da dolayısıyla biraz daha zor kilo veriyorum. Fakat Nermin hanım beni her aşamada destekliyor. Sadece diyet danışmanlığı değil, aynı zamanda psikolojik olarak da çok büyük destek görüyorum kendisinden. Aynı zamanda beslenme konusunda verdiği tavsiyeler gerçekci ve günlük hayata uygulanabilir cinsten. Yani elinizde sadece bir diyet listesiyle ayrılmıyorsunuz. Kişisel sorunlarından dolayı zorlansam da kilo veriyorum ve Nermin hanım'la beraber yılmadan bu sürece devam etmeye kararlıyım. Bir diyetisyenin yanında bir arkadaşla da muhabbet etmek isteyen herkese tavsiye ederim.

S.
Sür*** .***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 yıl önce

Nermin hanım, çay yolundan taşınıyorsunuz çok üzgünüm. Bana kattığınız değerler için çok teşekkür ediyorum. Siz, diyetisyen'lik yanı sıra yaşama, beslenmeye, aile kavramına ülke sorunlarına ruh sağlığına dair farkındalık yaratarak beni büyülediniz. İyi ki sizi tanıdım. Umarım milyonlara ulaşırsınız.

T.
T. .***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 yıl önce

Sevgili Nermin hanım, bir aydan beri devam eden beraberliğimiz, yüksek moral ve motivasyonumuz ve sonsuz ilginiz ile devam ediyor. Mesleki başarınızı ve becerilerinizi takdirle izliyorum. Sağlıklı yaşam ve beslenme önerileri yanında kişisel gelişimle alakalı yaklaşımlarınızla size çok teşekkür ederim. Kararlaştırdığımız süre sonunda sonuca ulaşacağımızdan ben eminim. Dilerim uzun yıllar mesleğinize duyduğunuz aşkınız ve ilginiz devam eder ve hayat size her zaman gülen yüzüyle bakar. En sevdiklerinize emanet olun.

FD
Fat*** D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 yıl önce

Sizinle tesadüfen tanıştık. Ama iyi ki sizi tanıyıp bu düzenli beslemeye başlamışım. Benim için bu başlangıç bir diyet değil. Sizinle düzenli beslenmenin ne demek olduğunu öğrendim. Bana gösterdiğiniz samimiyet ve sevginize çok teşekkür ederim. Beslenme sorunu olup, olmayan herkesin sizi tanımasını isterim. Bizlere verdiğiniz pozitif enerjiden dolayı size çok çok teşekkür ederim. Mesleğinizde uzun yıllar başarılar dilerim.

A.
A. .***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 yıl önce

Sizinle tanışıp beraber bu yola başlamamızın üzerinden toplamda 1 ay geçti. Şu zamana kadar düzenlemeye hep çakışıp başarısız olduğum hayat çizgimi tam anlamıyla '' bu defa gerçekten oldu'' dedirtecek hale getirmeme yardımcı olup elimden tuttuğunuz, bütün anlayışınız hoş görünüz ve sevecenliğinizle hayat kalitemi yükseltme yolunda benimle birlikte olduğunuz için çok teşekkür ederim. Bilginizden, deneyiminizden yararlandığım için ayrıca mutluyum, umarım bu yolda birlikte daha çok şeyler başaracağız. Desteğinizi de esirgemediğiniz, olabildiğince pozitif enerjinizle beni etkilediğiniz için tekrardan teşekkür ederim, hiç umudun kalmadığı yerde filizlenip orda olduğunuz için.

NB
N. B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 yıl önce

Eşim kanser oldu. Eşimin diyetlerinde ve beslenmesinde bize çok yardımcı oldu. Ben kendimde sağlık problemlerim sebebi ile kendinden destek alıyorum.Her hangi bir durum olduğunda sürekli kendisine başvuruyoruz . Kapadokya'da oturuyorum ama Nermin hanım için Antalya'ya gidiyorum. Kendi arkadaşlarıma da önerdim. Kendisini herkese öneriyorum.

Sık Sorulan Sorular

Dyt. Nermin Tosun ile nasıl iletişime geçerim?

Dyt. Nermin Tosun için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Dyt. Nermin Tosun nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Dyt. Nermin Tosun Nermin Tosun Beslenme Ve Diyet Danışmanlığı bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Dyt. Nermin Tosun hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Dyt. Nermin Tosun Diyetisyen uzmanıdır. Sağlıklı Zayıflama, Tip 1 Diyabet, Tip 2 Diyabet alanlarında hizmet veriyor ve Yaşam koçluğu, İnsülin direnci ve metabolik sendrom, Kalp damar hastalıkları ve beslenme hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Vazgeç
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, aydınlatma metni kapsamında işlenmektedir.
Facebook Twitter Instagram Youtube