Dr. Psk. Erdal Usluer

Psikoloji - Ankara
5.0

Çocuk Ergen Yetişkin Psikolojisi, Alkol Bağımlılığı, Psikolojik Bozukluk

“Merhaba, Öncelikle psikolojik anlamda herhangi bir rahatsızlık hissediyorsanız uzmanından yardım al...” Devamı

Dr. Psk. Erdal Usluer

1991 yılında Ankara Üniversitesi Eğitimde Psikolojik Hizmetler bölümünden mezun olduktan sonra Wuppertal Üniversitesi Psikoloji Bölümünde (Almanya) yüksek lisans çalışmasına başlamıştır. 1993-1996 yılları arasında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Psikolojik Danışma bölümünde yüksek lisansını tamamladı ve aynı bölümde doktora eğitimine başladı. Daha sonra Universidad Empresarial (UNEM) da Phd (Psikoloji) doktorasını tamamladı.

İstanbul Uluslararası Zerka Moreno Enstitüsünde 8 yıl süren Psikodrama eğitimini tamamlayarak co-terapistlik diplomasını almıştır.

EMDR eğitimlerini ve süreçlerini tamamlayarak Avrupa Akredite EMDR Terapisti unvanına sahiptir.

Psikodrama, bireysel psikolojik danışma, grupla psikolojik danışma ve kişisel gelişim eğitimleri alanları ile iş dünyasında çalışanların psikolojik ve yapısal konularında çalışmalarını sürdürmektedir. Başlıca uzmanlık alanlarım şöyledir: Aile ve evlilik sorunları, stres ve çatışma yönetimi, öfke kontrolü, ilişki danışmanlığı, sağlıklı boşanma, boşanma sürecinde cocuğa yardım, aldatma, depresyon, özgüven sorunu, sınav kaygısı, karar alma, kıskançlık, çocuk eğitiminde karşılaşılan güçlükler ve ebeveyn eğitimi. Yayınlamış çeşitli makaleleri, TV ve radyo programları ile meslek inceleme klavuzu isimli bir kitabı bulunmaktadır.

Yarına Hazırlık Enstitüsünde, Enstitü Başkanı görevi yanında, Glia Psikolojik Danışma Merkezinde terapist, A.Ü Siyasal Bilgiler Fakültesinde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Uğur Mumcunun Sokağı 61/3 GOP Çankaya/Ankara
En Yakın Uygunluk
Ödeme Yöntemleri
Nakit Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

1991 yılında Ankara Üniversitesi Eğitimde Psikolojik Hizmetler bölümünden mezun olduktan sonra Wuppertal Üniversitesi Psikoloji Bölümünde (Almanya) yüksek lisans çalışmasına başlamıştır. 1993-1996 yılları arasında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Psikolojik Danışma bölümünde yüksek lisansını tamamladı ve aynı bölümde doktora eğitimine başladı. Daha sonra Universidad Empresarial (UNEM) da Phd (Psikoloji) doktorasını tamamladı. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

ANKARA ÜNİVERSİTESİ

Yabancı Dil

İngilizce

İlgi Alanları

Çocuk Ergen Yetişkin Psikolojisi Alkol Bağımlılığı Psikolojik Bozukluk Evlilik (Çift) Danışmanlığı Paranoid Kişilik Bozukluğu Devamı

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 474 02 80

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
AA
Ard*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Merhaba, Öncelikle psikolojik anlamda herhangi bir rahatsızlık hissediyorsanız uzmanından yardım almak için bir an önce harekete geçmelisiniz. Bir süre kendim çözebilirim diye düşünerek destek almaya razı olmadım. Ancak süreç daha da karmaşık hale gelmeye başladı. Erdal beye gitmeye başladıktan sonra anladım ki kendi başınıza üstesinden gelebilmek aslında çok mümkün değilmiş. Erdal Bey sizi dinleyip ne yapması gerektiğini iyi bilen, aşama aşama tedavi sürecini uygulayan ve nihayetinde memnun ayrılacağınız bir psikolog. Uyguladığı EMDR tekniğine son derece hakim. EMDR yöntemi bilimsel olarak faydalı olduğu ispatlanmış bir teknik. Bu yöntem ve Erdal beyin uzmanlığı sayesinde sıkıntılarımdan kurtuldum. Sağlıklı günlerde kalın...

Yorum randevu sonrasında eklendi.
TM
Tuğ*** M***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Erdal Bey’e ilk kez “geçmeyen depresyon” nedeniyle gitmiştim. İşsizlik problemim dışında hayatımda neredeyse hiçbir sorun görünmüyordu. Birkaç seans sonra bu problemin depresyonumun nedeni değil sonucu olduğunu görmeye başladım. Yani aslında kendimi ve muhtemel başarılarımı bilmediğim bir sebepten baltalıyordum. Erdal Bey bunu daha ilk seansta anlamıştı. EMDR tedavisine başladık, sorunlarımın temeline indiğimizde Erdal Bey Dissosiyatif Kimlik Bozukluğu (DKB) teşhisi koydu. DKB’yi araştırdığımda sırf bunu teşhis etmek için bile çok iyi bir gözlem yeteneği ve tecrübe gerektirdiğini gördüm. Erdal Bey iyi bir psikolog olmanın ötesinde çok iyi bir terapist. Şimdiden kendimi daha iyi ve emin ellerde hissediyorum. Benim kadar şüpheci birini bile güvende hissettirmeyi başardı. Şimdi geleceğe karşı çok daha umutluyum.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
ÇÇ
Çağ*** Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Dönüp dolaşıp kendimi aynı ruh halinde buluyordum. Aynı düşünceler içinde boğuluyor ve bu halde günlük rutinimi aksatıyordum. Yaşadığım süreçte ister istemez kişisel ilişkilerim de bozulmuştu. Giderek yalnızlaşmıştım. Fakat neden bu halde olduğumu dahi bilmiyordum. İnternetteki araştırmalarım üzerine Erdal hocayı buldum. Kendisinin güvenilir tavrı ilk görüşmeden itibaren beni çok rahatlattı ve doğru yerde olduğuma inandım. Yaklaşık 6 aylık bir süreç sonrası yepyeni bir kişiye dönüştüm. Kendimi sevmeyi, kendime değer vermeyi be olaylara doğru bakış açısıyla bakmayı öğrendim. Bu süreçte bana kattıkları için kendisine teşekkür ediyorum.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
DT
Duy*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Kaygı bozukluğu nedeni ile artık çok fazla sorun yaşar olmuştum. İzlediğim bir haber veya duyduğum bir olay karşısında ölüm korkum, yakınlarımdan birine bir şey olacak düşüncesi beni çok yoruyordu. Erdal neyle EMDE terapisine başladık. İlk başta imkansız gibi gelen bu süreç zaman ilerledikçe ne kadar rahatladığımı fark ettim. Şimdi hayatıma çok daha rahat bir şekilde devam ediyorum. Tüm sıkıntılarım bitti. İyi ki tanımışım sizi

Yorum randevu sonrasında eklendi.
BY
Bus*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Takıntılarım nedeni ile çalışamaz hale gelmiştim. Ne yazık ki her gün işten çıkarken bilgisayarımı 10 kere kontrol ediyor, arabayı park ettikten sonra vitesi çektim mi diye neredeyse fotoğrafını çeker duruma gelmiştim. Tabi ki bunlar yaşadıklarımın en basit örnekleri. Artık ne işe gidecek ne dışarı çıkacak enerjim kalıyordu. Çünkü her yaptığımı en az 10 kere kontrol eder duruma gelmiştim. Arkadaşımın referansı ile Erdal beyden randevu aldım be şuan şükürler olsun ki tekrar hayata döndüm. Arkama bakmadan, acaba kapattım mı yok çektim mi soruları olmadan yaşıyorum. Sizi tanıdığım için minnettarım

Yorum randevu sonrasında eklendi.
E Ö***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Normalde psikolog ortamını sevemeyen biri olarak söylemek isterim ki Erdal beyin samimi ve güven veren tavrı sayesinde kendimi açabildim. Yaşadığım kaygı bozukluklarıyla başa çıkmayı öğreniyorum. %100 aşabilmiş değilim şimdilik ama “şimdilik” diyorum çünkü artık ümidim var. Gelişmeleriniz çevreniz tarafından fark edilecektir zaten. Çekincelerinizi bir tarafa bırakıp kendiniz için hayat kaliteniz için destek almakta hiçbir sıkıntı yok

Yorum randevu sonrasında eklendi.
Ben*** Ş***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Buraya anksiyete şikayeti ile gelmiştim. Çok umutlu değildim çünkü Erdal hocadan daha önce de psikolog ve psikiyatri deneyimlerim olmuştu fakat sonuç değişmemişti. Normal de çok panik ve olumsuz düşüncelere sahiptim. Erdal hocanın uyguladığı tedavi sayesinde bu şikayetlerimden kurtuldum. Örnek vermek gerekirse, sınav öncesi panik olur yemek yiyemez ve olumsuz düşüncelerimden kurtulamazsın. Bana uygulanan tedavi sonrası bunların hiç birine rastlamadım. Hayatımı olumsuz etkileyen kaygılardan kurtuldum. Hayat kalitem, olumlu yönde artış gösterdi.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
YK
Yun*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Yıkmanın, yok etmenin, parçalamanın, dağıtmanın ne kadar kolay olduğu bu zamanda, yapıcı olabilmenin, onarabilmenin, sakin kalabilmenin ve öfke kontrolünü sağlamanın nasıl yapılabileceğini bilimsel yollarla, sizin seviyenize inerek açık bir dille anlatan sorunlarınızı, sıkıntılarınızı, iletişim yöntemleri ile aşabileceğimizi bize anlatan güler yüzlü ve samimi yaklaşımı ile yardımcı olan değerli hocam Erdal USLUER’e teşekkür ederim.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
SA
Sül*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Panik atak/bozukluk hastalığından dolayı 2015 yılından itibaren çok kötüye giden ve çekilmez hale gelen sosyal hayatım Erdal bey ve uyguladığı teknik sayesinde yok derecede kadar iyileştim. Erdal bey konusunda uzman ve iyi eğitimli bir insan, prensip sahibi ama ekonomik yönden hastalarını anlayan ve gerekirse ücret konusunda fedakarlık yapan, önceliği hastanın iyileşmesi olduğunu düşünen birisi. Bilinen psikologlardan olmayan hastasına önem veren, hoş sohbet birisi. En önemli özelliği mesleğinde çok iyi ve adam gibi birisi olması. Tarafıma gösterdiği ilgi ve alakaya minnettarım.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
PZ
Pın*** Z***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Anksiyete bozukluğu tedavisi görüyorum. Erdal bey ile 6 aydın çalışıyoruz ve tedavinin olumlu sonuçlarını günlük yaşamımda fark ediyorum. Uygulanan terapinin çok yararlı olduğunu gördüm ve Erdal beyin terapi sırasında verdiği geri dönütlerle oldukça farkındalık kazandım. İyileştiğimi düşünüyorum.

Yorum randevu sonrasında eklendi.

Sık Sorulan Sorular

Dr. Psk. Erdal Usluer ile nasıl iletişime geçerim?

Dr. Psk. Erdal Usluer için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Dr. Psk. Erdal Usluer için nasıl randevu alabilirim?

Dr. Psk. Erdal Usluer ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504740280

Dr. Psk. Erdal Usluer nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Dr. Psk. Erdal Usluer Glia psikolojik danışma merkezi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Dr. Psk. Erdal Usluer hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Dr. Psk. Erdal Usluer Psikoloji uzmanıdır. Çocuk Ergen Yetişkin Psikolojisi, Alkol Bağımlılığı, Psikolojik Bozukluk alanlarında hizmet veriyor ve hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Haritada Gör
Takvim Bulunamadı.
Çağrı Merkezi 0 (850) 474 02 80

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Vazgeç
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, aydınlatma metni kapsamında işlenmektedir.
Facebook Twitter Instagram Youtube