Dr. Öğr. Üyesi Hakan Karaş

Psikiyatri - İstanbul
5.0

Psikotik Hastalıklar, Affektif Bozukluklar, Nevrozlar

5.0

“.” Devamı

Dr. Öğr. Üyesi Hakan Karaş

Yrd. Doç. Dr. Hakan KARAŞ, 1998-2005 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tıp eğitimini tamamlamıştır. 2006-2011 yılları arasında Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi‘nde psikiyatri ihtisasını tamamlayarak psikiyatri uzmanı olmuştur.

2011- 2013 yılları arasında Bolu İzzet Baysal Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde mecburi hizmeti yükümlülüğünü yerine getirmiştir. 2014-2015 yılları arasında Şişli Kolan International Hastanesi'nde görev yapmış olan Yrd. Doç. Dr. Hakan KARAŞ, halen US Psikiyatri Enstitüsü bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir. Klinik pratiğinde destekleyici ve psikodinamik/psikanalitik psikoterapi uygulamaları ile birlikte gerekli durumlarda ilaç tedavisi uygulamaktadır. Ayrıca cinsel sorunlarla başvuran bireyler ve çiftlerle cinsel terapi çalışmaları yürütmektedir.

Ayrıca Beykent Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikoloji bölümünde ders vermeye başlamış olan Yrd. Doç. Dr. Hakan KARAŞ, CETAD Cinsel Eğitim Araştırma Derneği üyesidir. Tıp eğitimi süresince ve sonrasında pek çok mesleki eğitime katılmıştır. Bunların bazıları şöyledir;

İstanbul Psikanaliz Eğitim ve Araştırma ve Geliştirme Derneği Psikanalize Giriş Seminerleri (2008-2009)

Prof. Dr. Vamık Volkan
Psikanalitik Psikoterapi süpervizyonu (2008-2009)

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıklar EAH II. Basamak Terapi Birmi Bireysel Psikoterapiler ve Cinsel Terapiler Eğitim ve Süpervizyonu (2010-2011) 

Prof. Dr. Doğan Şahin, İstanbul Üniversitesi Tıp Fak. Psikiyatri A.B.D. Psikodinamik Psikoterapiler ve Kişilik Bozuklukları Eğitimi (2010-2011)

CETAD Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği 
Cinsellik ve Cinsel Tedaviler Eğitimi 1,2,3. Modülller (2011-2012)

CETAD Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği
Cinsel Travmalar ve Travmada EMDR Eğitimi 2014

Yrd. Doç. Dr. Hakan KARAŞ, Türk Nöropsikiyatri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Türkiye Psikiyatri Derneği/Kültürlerarası Psikiyatri Çalışma Birimi Koordinatörü, Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği Cinsellik ve Kültür Çalışma Birimi Koordinatörü, The International Association for Relational Psychoanalysis and Psychotherapy Üyesi ve Türk Tabipler Birliği Üyesidir. 

Anksiyete ve ilaç tedavisi hk.

Merhabalar sayin hocam, yaklasik 6-7 aydir panik atak-anksiyete tedavisi görüyorum. Herşey derin nefes alma ihtiyacımla başlamıştı. Ilk gittigim uzman psikiyatr prozac 20 mg verdi, memnun kalmadım, atak geçirmiyorum ama ağır anksiyeteler kaygılar yaşıyordum. Rileptid 1 mg, ve sonraki ayda risperdal 1 mg verdi prozac'ın yanına. Fakat ağızda tükürük artışı ve sürekli yutkunma isteği sorunlarından dolayı ilaclari biraktim. 1 ay ara verdim, doktorumu değiştirme kararı aldım. Reflü korkusuyla endosko...

Daha Fazla
Dr. Öğr. Üyesi Hakan Karaş

Dr. Öğr. Üyesi Hakan Karaş tarafından cevaplandı

Merhaba Kadir bey. Size ilaç oneremem ya da tedavinin size uygun olup olmadığını sizi değerlendirmed... Cevabı görmek için tıkla.

1 Aralık 2016 tarihinde cevaplandı.

hasta kardeşi

Slm.a 35 yaşindaki abim 20 yaşındayken askerde adam yaralamayla başlayan bir rahatsızlığı ortaya çıkmıştı cezaevi adana hastanede de kaldı eskiden 15 yıl oldu şimdiki hali kendi kendine güler bazen tik gibi dil çıkarma donukluk evden dışarı çıkmama sorulan sorularda he deyip geçiştirme sohbet edememe idrar kaçırma gibi etkiler var çok ilaç kullandı son kullandığı rexsapin 15 mm merasa simdilik merasa kullanyor şifa önce allahtan kullar vesile olabilir umudumuzu yetirmedik evlendirebilirmiyiz diy...

Daha Fazla
Dr. Öğr. Üyesi Hakan Karaş

Dr. Öğr. Üyesi Hakan Karaş tarafından cevaplandı

Geçmiş olsun. Bu sorularınızı ancak agabeyinizi değerlendiren bir psikiyatrist yanitlayabilir. İyi ... Cevabı görmek için tıkla.

1 Aralık 2016 tarihinde cevaplandı.

Çekingen ve içime kapanığım

Meraba efendim ben 17 yaşındayım.Hayattan zevk alamıyorum hergün güne başlarken ölüm gibi geliyor liseye gidiyorum ders çalışma isteği gelmiyor ve okulda pek konuşmuyorum içime kapanığım.Bildiğim bir soru dahi olsa cevap veremiyorum.Söz hakkı almıyorum ben neyden korkuyorum efendim anlamıyorum.Tamam diyorum bugün kimseden kormayacağım derse katılacağım yanlış cevap versem bile diyorum ama derste arkadaşlarımın yanında sönük kalıyorum.okulda kendimi ifade etmekten kokuyorum Yardım edin lütfen E...

Daha Fazla
Dr. Öğr. Üyesi Hakan Karaş

Dr. Öğr. Üyesi Hakan Karaş tarafından cevaplandı

Merhaba, bu anlattıklarınız sosyal fobi belirtilerine benziyor. Bir an önce bir psikiyatriste başvu... Cevabı görmek için tıkla.

1 Aralık 2016 tarihinde cevaplandı.

US Psikiyatri Enstitüsü
Levent Mah. Levent Cad. No: 12 Beşiktaş/İstanbul
Hizmetler
Süreklilik anksiyete ölçeği Erişkin dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu kendi bildirim ölçeği Psikodinamik psikoterapi Psikodrama Psikoonkoloji Devamı

İlgi Alanları

Psikotik Hastalıklar Affektif Bozukluklar Nevrozlar Sinir Bozuklukları-Anksiyete Psikojenik Ağrı Devamı

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
Ser*** Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 yıl önce

.

EY
Ezg*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 yıl önce

Dr. Hakan Bey'e panik ataklarım nedeniyle 1 yıl önce başvurdum. Başvurduğum 3. psikiyatrist idi ve iyileşmekten ümidi neredeyse kesmiştim. Sıcak, samimi ve profesyonel yaklaşımı sayesinde panik atak hastalığını, kısa bir sürede ilaç ve psikoterapi seanslarıyla yenebildim. Psikiyatrist arayışında olanlara gönül rahatlığı ile öneririm.

Sık Sorulan Sorular

Dr. Öğr. Üyesi Hakan Karaş ile nasıl iletişime geçerim?

Dr. Öğr. Üyesi Hakan Karaş için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Dr. Öğr. Üyesi Hakan Karaş nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Dr. Öğr. Üyesi Hakan Karaş US Psikiyatri Enstitüsü bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Dr. Öğr. Üyesi Hakan Karaş hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Dr. Öğr. Üyesi Hakan Karaş Psikiyatri uzmanıdır. Psikotik Hastalıklar, Affektif Bozukluklar, Nevrozlar alanlarında hizmet veriyor ve Süreklilik anksiyete ölçeği, Erişkin dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu kendi bildirim ölçeği, Psikodinamik psikoterapi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Hata
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir
Facebook Twitter Instagram Youtube