Doç. Dr. Murat Bağcıoğlu

Üroloji - İstanbul
5.0

Büyük mesane tümörlerinde TUR (MT) deneyimi, Büyük prostatlarda TUR (P) deneyimi, Erkeklerde Sertleşme Sorunu

5.0

“Çok ilgili ve kibar bir doktor. Sorularımı bıkmadan yanıtladı. Ameliyatımı da başarılı bir şekilde g...” Devamı

Doç. Dr. Murat Bağcıoğlu

Doç. Dr. Murat Bağcıoğlu, 1980 yılında Ankara'da doğmuştur. Ankara’da lisans öncesi öğrenimlerini tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 2006 yılında tamamlamış ve Tıp Doktoru unvanı almıştır. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalında 6 ay araştırma görevlisi olarak çalıştıktan sonra, 2007 yılında Üroloji ihtisasına Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji kliniğinde başlamış burada 5 yıl görev aldıktan sonra 2012 yılında Üroloji Uzmanı unvanı almıştır.

Asistanlık eğitimi süresince özellikle Üriner Sistem Taş Hastalıkları Tedavi yöntemleri olan  perkütan nefrolitotomi (PCNL), üreterorenoskopi (URS), Laparoskopik cerrahi) ve prostat hastalıkları alanlarında ulusal ve uluslararası bilimsel aktivitelere katılıp, bilimsel dergilerde çalışmalarını yayınladı.

2011 yılında Almanya’da Heidelberg Üniversitesi Heilbronn SLK Hastanesinde "Laparoskopik ve Robotik Üroloji" konusunda eğitim alıp sertifikasyon sürecini tamamlamıştır. 

Kasım 2012- Haziran 2014 tarihleri arasında devlet hizmet yükümlülüğünü tamamladıktan sonra, Temmuz 2014’de Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalında yardımcı doçent ünvanı ile göreve başladı. Üriner Sistem Taş hastalarının yoğun olarak tedavi edildiği merkezde üreterorenoskopi, fleksibl üreterorenoskopi, standart, ultramini, mini ve mikroperkütan nefrolitotomi gibi operasyon tekniklerini uygulayıp bu konularda uluslararası literatüre katkılarda bulundu. Aynı kurumda, Anabilim Dalı Başkanı, Başhekim Yardımcılığı ve Dekan Yardımcılığı gibi idari görevleri de yaptıktan sonra Temmuz 2018’de Üroloji Doçenti ünvanı almaya hak kazandı. 2020 yılına kadar aynı üniversitede görevine devam etti.

Doç. Dr. Murat Bağcıoğlu, mesleki çalışmalarına Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi Medical Park Göztepe Hastane Kompleksinde devam etmektedir.

Medikalpark Göztepe Hastanesi
E5 Yanı Nisan Sokak No 17 Merdivenköy Kadıköy/İstanbul
Hizmetler
Böbrek taşı cerrahisi Endoskopik böbrek taşı tedavisi Endoskopik üreter taşı tedavisi Erkeklerde cinsel isteksizlik Eswt Devamı

Hakkında

Doç. Dr. Murat Bağcıoğlu, 1980 yılında Ankara'da doğmuştur. Ankara’da lisans öncesi öğrenimlerini tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 2006 yılında tamamlamış ve Tıp Doktoru unvanı almıştır. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalında 6 ay araştırma görevlisi olarak çalıştıktan sonra, 2007 yılında Üroloji ihtisasına Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji kliniğinde başlamış burada 5 yıl görev aldıktan sonra 2012 yılında Üroloji Uzmanı unvanı almıştır. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

GAZİ ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 09.2006
Deneyim: 17 Yıl

Yabancı Dil

İngilizce

Yayınlar

Tüm Yayınlar

İlgi Alanları

Büyük mesane tümörlerinde TUR (MT) deneyimi Büyük prostatlarda TUR (P) deneyimi Erkeklerde Sertleşme Sorunu Eswt Tedavisi Genital Siğil (hpv) Devamı

Deneyimler

Medikalpark Göztepe Hastanesi (2020 - Devam ediyor)
Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık Araştırma Ve Uygulama Merkezi (2014 - 2020)
Bıngöl Devlet Hastanesı (2012 - 2014)
Ankara Eğıtım Ve Araştirma Hastanesı (2007 - 2012)
Gazi Üniversitesi (2006 - 2007)

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
AB
Abd*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 ay önce
HoLEP
Medikalpark Göztepe Hastanesi

Çok ilgili ve kibar bir doktor. Sorularımı bıkmadan yanıtladı. Ameliyatımı da başarılı bir şekilde geçirdim

ME
Mus*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
7 ay önce
Böbrek taşı cerrahisi
Medikalpark Göztepe Hastanesi

Yaklaşık 7 yıl önce özel bir hastaneye gittiğimde böbreğimin içinde 6-7 mm bir taşın bulunduğu ve bu taşın düşmeyeceğini,ara ara kontrol edilmesi gerektiği bilgisini almıştım.Tabi ben de bu durumu ihmal ettiğimden taşın boyutu yıllar geçtikçe artmış ve artık beni son raddeye ulaştırmıştı.Yaklaşık olarak 3 cm'lik bir taştan söz ediyorum.İnternette arama yaparken Murat Hocanın bu konudaki tecrübe ve yorumlarına denk geldim ve çalıştığı kurumdan bir randevu aldım.Kendisi son derece güler yüzlü ve içten bir şekilde beni karşıladı.Ben ki bunca yıldır bu sorundan kaçmış ve içten içe korkuyordum. Ama sağolsun Murat bey bununla yüzleşmemi sağladı ve bu konuda bana gereken güveni ve desteği verdi ve sayesinde çok başarılı ve sağlıklı bir ameliyat süreci yaşadım. Kendisi o kadar ilgili biri ki devamlı bu sürecin sıkı bir takipçisi oldu ve ameliyattan önce ve sonra aklımdaki hem soru işaretlerini hem de problemleri giderdi.Kendisini tanımış olmaktan ve böyle bir operasyonu tecrübeli bir ele emanet etmiş olmaktan dolayı çok mutluyum.Tekrar çok teşekkür ederim Murat hocama.

GS
Gam*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
8 ay önce
Medikalpark Göztepe Hastanesi

Murat hoca ile hamileliğimin 20. Haftasında, bebeğin böbreğime baskı yapması sonucu böbrek genişlemesi problemi sebebiyle tanıştık. Hassas bir dönem olduğu için çok endişeliydim ve tedavi konusunda şüphelerim vardı. Murat hoca bize tedavi sürecinin artılarını-eksilerini o kadar açıklayıcı bir şekilde yaptı ki içimiz çok rahat bir şekilde onun tedavi yöntemine güvendik ve 24. Haftada böbreğime stent takıldı. İyi ki de güvenmişiz. Hem bebeğim rahat ve sağlıklı büyüdü hem de böbreğimi kurtartık. Kendisi de bir ebeveyn olduğu için süreç boyunca bize hem tıbbi hem de manevi anlamda destek oldu. Endişemden dolayı bazen aynı soruları defalarca soruyordum o da sabırla yanıtlıyordu ki bu çok önemli bir şey. Sonunda başarılı bir hamilelik süreci geçirdim doğumdan iki hafta sonra da stent i aldılar.

HK
Hüs*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
11 ay önce
Kapalı-açık prostat ameliyatı
Medikalpark Göztepe Hastanesi

Murat hocam hastalarıyla çok ilgili bir doktor. Kendisi oldukça güleryüzlü ve kibar bir insandır. Babamın prostat ameliyatını yaptı ve süreç çok kolay geçti. Kendisine çok teşekkür ediyorum.

DY
Dur*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce
HoLEP
Medikalpark Göztepe Hastanesi

Yaklaşık 10 yıldır çektiğim prostat sorununa en son mesaneme taş düşmesi sonucu Murat Bey ile tanıştım. Kendisi çok güler yüzlü, hastası ile birebir ilişkili, aklınıza gelen tüm soruları sorabileceğiniz, hastalığınız ile alakalı detaylı bilgi veren, alanında uzman ve tüm korkularınızı yenebileceğiniz bir hekim. 25 Nisan’da Holep yöntemi ile kapalı ameliyat oldum. Böbreğimdeki, mesanemdeki taşlar ve prostatım alındı. Ameliyata nasıl girdim ve çıktım hiç bilmiyorum. Hiç ağrım, sızım olmadı adeta ameliyat olmamış gibiyim. Gündelik hayatıma bir hafta içinde geri döndüm. Murat Bey’in uzmanlığını herkese tavsiye ediyorum. Ameliyat öncesi ve ameliyat sonrası ilgisine çok teşekkür ediyorum.

SK
Seh*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

DR Murat bey çok ilgili ve güleryüzlü cerrah.Bizimle tedavi sürecinde çok güzel ilgilendi.kendisine minnettarız.herkese tavsiye ediyoruz

TY
Tay*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Murat hocamı babamın ameliyatında tanıma şansımız oldu mesleğinde mükemmel biri olduğuna kesinlikle kefilim kişilik olarak harika bir insan doktora değilde ailenizden birinin yanında hissediyorsunuz kendinizi kesinlikle mesleki tecrübesi ve kişiliği örnek alınacak bir insanı tanıdığımız için çok mutluyuz. Her şey için tekrar teşekkür ederiz hocam 🙏

GA
Giz*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Murat bey hem hastalığınızın durumu hem de tedavi yöntemleri ile ilgili detaylı açıklama yapan, hastasına vakit ayıran ilgili bir hekim. Kendisi böbrek taşı ameliyatımı gerçekleştirdi ve sorunsuz şekilde sağlığıma kavuştum. Kendisine ve ekibine teşekkür ederim.

BT
Bur*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Zorlu sıkıntılı ve uzun süren hastalık sürecimden sonra doktor bey ile tanıştık. Kendisi son derece hastaya empati ile yaklaşan dinleyen çözümcül bir hekim. Her zamanki nazik ve güleryüzü icin ayrica tesekkur ederim Beni yeniden eski sağlığıma kavuşturduğu için kendisine ne kadar teşekkür etsem az.

DA
Duy*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Annemin oldukça büyük bir böbrek taşını tedavi etti Murat Hoca. Tüm süreç oldukça kolay ve rahat geçti. Emeğini asla ödeyemeyiz.

Sık Sorulan Sorular

Doç. Dr. Murat Bağcıoğlu ile nasıl iletişime geçerim?

Doç. Dr. Murat Bağcıoğlu için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Doç. Dr. Murat Bağcıoğlu nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Doç. Dr. Murat Bağcıoğlu Medikalpark Göztepe Hastanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Doç. Dr. Murat Bağcıoğlu hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Doç. Dr. Murat Bağcıoğlu Üroloji uzmanıdır. Büyük mesane tümörlerinde TUR (MT) deneyimi, Büyük prostatlarda TUR (P) deneyimi, Erkeklerde Sertleşme Sorunu alanlarında hizmet veriyor ve Böbrek taşı cerrahisi, Endoskopik böbrek taşı tedavisi, Endoskopik üreter taşı tedavisi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Vazgeç
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, aydınlatma metni kapsamında işlenmektedir.
Facebook Twitter Instagram Youtube