Doç. Dr. İbrahim Sakçak

Genel Cerrahi - Ankara
5.0

Karaciğer Tümörü, Kolorektal kanserler, Kolorektal Kanser (Kalın Bağırsak Kanseri)

“obezite nedeniyle nefes darlığım oluyordu, dizlerim ağrıyordu. Hareketlerim çok yavaşlamıştı. Şu an ...” Devamı

Doç. Dr. İbrahim Sakçak

Doç. Dr. İbrahim SAKÇAK, 1966 yılında Sungurlu’da doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini 1989 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise SB. Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapmış ve 1995 yılında Genel Cerrahi Uzmanı olmuştur.

Uzmanlık eğitimi sonrasında Çorum Devlet Hastanesi, Anamur Devlet Hastanesi ve Adıyaman Devlet Hastanesi’nde görev yapmış olan Doç. Dr. İbrahim SAKÇAK, 2008 yılında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne atanmıştır. 2009 yılında Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi2nde Girişimsel Endoskopi eğitimi almıştır. 2010 yılında ise ABD, Pensilvanya - Pittsburg Üniversitesi Organ Nakli Merkezi'nde İnce Barsak Nakli konusunda çalışmalar yapmış ve eğitim almıştır.

2011-2012 yılları arasında İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Organ Nakli Merkezi'nde Karaciğer Nakli ve ileri cerrahi teknikler üzerine çalışmalar yapmış olan Doç. Dr. İbrahim SAKÇAK, 2012 yılında Doçentlik kadrosuna atanmıştır.

Mesleki çalışmalarına Ankara'da bulunan özel muayenehanesinde devam etmekte olan Doç. Dr. İbrahim SAKÇAK, Türk Cerrahi Derneği, Fleboloji Derneği, Türk Cerrahi Onkoloji Derneği, Türk Obezite Cerrahisi Derneği ve Dünya Obezite Cerrahisi Derneği (IFSO) üyesidir.

Metabolik cerrahi

Hocam merhaba ben 2 yildir gizli seker hastayım ideal kiloma asla ulaşamıyorum 5 kilo versem 10 kilo geri alıyorum yaşım 30 kilom 72 acaba şeker amelyati olabilir miyim sabah akşam diaformin kullanıyorum

Doç. Dr. İbrahim Sakçak

Doç. Dr. İbrahim Sakçak tarafından cevaplandı

Ceylan hanım; kilonuzu yazmışsınız; ancak boyunuzu da bilmem gerekiyor. Kısaca belirtmek gerekirse b... Cevabı görmek için tıkla.

26 Kasım 2021 tarihinde cevaplandı.

Sağlık için Bilgi

Merhaba hocam size şöyle bir soru soracağım ve onay verirseniz size ameliyatimida olurum hocam ben 2004senesinde insilinoma teşhisi konuldu ve ihtisas hastanesinde ameliyat oldum pankiriasin 100/65 şi alindi bas boyun arasi iken kitle kuyruk kismini aldılar ve düşük şeker hala devam etmektedir ve kilom 147 ye ulaştı hasta olmadan once ise 80 idi şimdi beim bu durumumun duzelme şansı varmı sağlığıma tekrar kavuşabilecek miyim sizin öneriniz nedir ameliyatı yapan doktor artık bu şekilde yaşamam ge...

Daha Fazla
Doç. Dr. İbrahim Sakçak

Doç. Dr. İbrahim Sakçak tarafından cevaplandı

Merhaba; muhtemelen insülinoma devam ediyor. Bir endokrinolojş uzmanına başvurup onun onayıyla obe... Cevabı görmek için tıkla.

28 Nisan 2021 tarihinde cevaplandı.

Kabizlik hakkinda

Sayin degerli hicam ben 3ay oldu kabizim cok ikiniyorum yapamiyorum bazen az yapabiliyorum hicam 2018 yilinda ve 8.8.2020 yilindada kolonskopi yapturdim yanliz intermal hemoroid cikti hacam diabet iki hastasiyim tekrar kolonskopiye gerek varmi cok evam yaptim saygilar hicam opr dr genel cerrahi doktoru yapti saygilar

Doç. Dr. İbrahim Sakçak

Doç. Dr. İbrahim Sakçak tarafından cevaplandı

Merhaba; kabızlık için ilaç kullanmanız gerekir. Cevabı görmek için tıkla.

28 Nisan 2021 tarihinde cevaplandı.

Doç. Dr. İbrahim Sakçak Muayenehanesi
Çukurambar Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. Sarıkonak Apt. No: 8/11 Çankaya/Ankara
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
Tüp mide ameliyatı Sleeve gastrektomi (tüp mide) ameliyatı Mide küçültme Mide Balonu Laparoskopik cerrahi Şeker hastalığı ameliyatı Şeker ameliyatı Safra Yolları Hastalıkları ve Pankreas Hastalıkları Safra yolları cerrahisi Safra kesesi taşı tedavisi Obezite Mini gastrik bypass Laparoskopik safra kesesi ameliyatı Laparoskopik reflü cerrahisi Laparoskopik reflü ameliyatı Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Doç. Dr. İbrahim SAKÇAK, 1966 yılında Sungurlu’da doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini 1989 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise SB. Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapmış ve 1995 yılında Genel Cerrahi Uzmanı olmuştur. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

ANKARA ÜNİVERSİTESİ

Ekibim

Buse Akkaya

Merve Yılmaz

Betül Güzeltopuz

Osman Kapu

Berkay Dursun

Pınar Güner

İlgi Alanları

Karaciğer Tümörü Kolorektal kanserler Kolorektal Kanser (Kalın Bağırsak Kanseri) Kolorektal Cerrahi (Kalın Bağırsak Ve Rektum Cerrahisi) Kolorektal Cerrahi Kolonoskopi Kolonda Kitle Kolon Kanseri Kolon Ca Kasık Fıtığı Karın Fıtığı Karaciğer Yetmezliği Karaciğer Yağlanması Laparoskopik kasık fıtığı ameliyatı Karaciğer Tümörleri
Devamı

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 811 32 19

Görüşler

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
ea
Eli*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 ay önce

obezite nedeniyle nefes darlığım oluyordu, dizlerim ağrıyordu. Hareketlerim çok yavaşlamıştı. Şu an kendişmi, uçuyor gibi hissediyorum. çevremdekilerde bunun farkında. keşke daha önce olsaymışım diyorum. Astım rahatsızlığım vardı. Eskisi kadar şikeyetim yok

P Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 ay önce

Hocama 10 gün önce gerçekleştirdiği tüp mide ameliyatım ve ilgileri için teşekkür ediyorum. Sorunsuz geçti. İlk aşamada vermiş olduğum kilolarla bile motivasyonumda inanılmaz yüksek. Sürecin tamamlanması için heyecanlıyım.

CT
Cem*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 ay önce

İki Yıl önce şeker hastalığı nedeniyle mide by pass ameliyatı oldum.Önceden günde 4 kez >nsülin kullanıyordym.Hayatım çekilmez olmuştu.Bir ya(ınım ibrahim hocama ameliyat olup şeker hastalığından kurtulmuştu,onun tavsiyesiyle bende hocama geldim.Hauatımda versiğim en doğru karardı.Zaten başarısına diyecek yok hocamın Şimdi bir poşet ilaç kullanmaktan kurtuldum.Adeta 15 yaş gençleştim.İbrahim hocam hem hekim olarak hemde insan olarak çok iyi biri.Iyiki ibrahim hocama ameliyat olmuşum.Şeker hastası olup ameliyatla kurtulmayı düşünen herkese tabsiye ederim

my
Mua*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 ay önce

Fazla kilolarım nedenişyle denemediğim yöntem kalmadı; ama malesef başarılı olamadım. 10 kg verip 15 kg geri aldım. Sonunda 118 kg ile Tüp mide ameliyatı olmaya karar vediğimde çok araştırdım. İnternete baktım, çevremden ameliyat olanlarla konuştum. Anladımki ibrahim hocam bu konuda Türkiyedeki en iyi hekimlerden. kendisinden Allah razı olsun, bana bir yakını gibi davrandı, çok iyi bir cerrah olduğunu yamama bile gerek yok. Zaten herkes bunu söylüyor. çok sağol ibrahim hocam fazla kilolarım gitti,bir yıl oldu şimdi 65 kiloyum ve bana yeni bir hayay verdin.

ok
Osm*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 ay önce

Uzun araştırmalar sonucunda Ankarada bu işlemi ilk ve en çok uygulayan Doçent doktor ibrahim sakçak'ta karar kıldım. Ne kadar isabetli karar verdiğimi süreç içinde anladım.2 ayda 15 kg verdim. Doktor ibrahim bey'e hem yeterince kilo vermemi sağladığı hem de yakın ilgi ve alakasından dolayı çok teşekkür ederim.

ak
Ayş*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 ay önce

2 yıl kadar önce şeker hastalığı ve obezite nedeniyle ameliyat oldum. Doktorum gastrik by pass ameliyatı önerdi.bu süre zarfında hocamdan allah razı oldsun. çok çok memnun oldum. bütün sağlık sorunlarından kurtuldum. Horlamalar, hareket kısıtlılığı gitti. İyiki bu kararı vermişim. Sadece şeker değil obezitesi olan herkese tavsiye ederim. Önce Allaha sonra hocama kendilerini teslim etsin hastalar, pişman olmayacaklar.

Asl*** ş***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 ay önce

24 yıldır kilolu bir yaşamım vardı, 2020 kasım ayında İbrahim hocamı tanıdım, iyi ki tanımışım. hemen tüp mide ameliyatı için ön görüşme yaptık ve tereddüt etmeden ameliyat günü aldık şuan tam 10 ay oldu ve 125 kilodan hayatımda hiç görmediğim 76 rakamına ulaşmamı sağladı. son derece samimi ve sıcak kanlı bir insan kendisine çok teşekkür ediyorum.

Doç. Dr. İbrahim Sakçak
Doç. Dr. İbrahim Sakçak 7 Eylül 2021
Güzel yorumunuz için teşekkür ederim. İyiki varsınız.
fb
Fat*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 ay önce

6 ay önce 86 kg olmam sebebiyle , fazla kilolarımı vermek için ibrahim beye başvurdum. Kendisi beni çok iyi karşıladı, harika bir ekibi var. Tek tek ilgilendiler. Diyetisyen hanım ölçümlerimi aldı, betül hanım ön bilgi verdi. Tüp ameliyatı oldum. Şu an 57 kg dayım. Çok mutluyum, çok teşekkür ederm.

Doç. Dr. İbrahim Sakçak
Doç. Dr. İbrahim Sakçak 14 Ağustos 2021
Değerli görüşleriniz için çok teşekkür ederiz Fatma Hanım.
aa
Alp*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 ay önce

Ben ameliyat kararımı alam sürecinden birinci yıolın sonuna kadar her dakikasında yanımda olan, beni cesaretlendiren yakın ilgisini esirgemeyen hocama ve değerli ekibine sonsuz teşekkürler. 140 kg ile ameliyat oldum. Şu an 91 kg ile çok mutluyum.

Doç. Dr. İbrahim Sakçak
Doç. Dr. İbrahim Sakçak 7 Eylül 2021
Güzel yorumunuz için teşekkür ederim.
hk
Hak*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 ay önce

19 yaşında ve 150 kg ağırlığındaydım. Psikolojim bozulmuştu, kendini sevmeyen bir insandım. Obezite ameliyatı olmak istiyordum, ama korkuyordum. İbrahim hocamla tanışınca 3 gün içinde karar verdim ve tüp mide ameliyatı oldum. Şimdi diyorumki; keşke daha önce olsaymışım. 2 yıl geçti, okulumu bitirdim. Geleceğe güvenle bakıyorum. Adeta özgüven patlaması oldu.

Doç. Dr. İbrahim Sakçak
Doç. Dr. İbrahim Sakçak 7 Eylül 2021
Güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Sağlıcakla kalın.

Sık Sorulan Sorular

Doç. Dr. İbrahim Sakçak ile nasıl iletişime geçerim?

Doç. Dr. İbrahim Sakçak için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Doç. Dr. İbrahim Sakçak için nasıl randevu alabilirim?

Doç. Dr. İbrahim Sakçak ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908508113219

Doç. Dr. İbrahim Sakçak nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Doç. Dr. İbrahim Sakçak Doç. Dr. İbrahim Sakçak Muayenehanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Doç. Dr. İbrahim Sakçak hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Doç. Dr. İbrahim Sakçak Genel Cerrahi uzmanıdır. Karaciğer Tümörü, Kolorektal kanserler, Kolorektal Kanser (Kalın Bağırsak Kanseri) alanlarında hizmet veriyor ve Tüp mide ameliyatı, Sleeve gastrektomi (tüp mide) ameliyatı, Mide küçültme hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Facebook Twitter Instagram Youtube