Doç. Dr. Faruk Hökenek

Kalp Damar Cerrahisi - İstanbul

Koroner Bypass, Minimal İnvaziv Kalp Cerrahisi, Kalp Kapağı Problemleri

Takvim talep et Değerlendir

Doktorun Adresi

Yeşilköy Mahallesi, İstanbul Caddesi No:82, 34149  Bakırköy, İstanbul
Acıbadem International Hastanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

İmkanlar
Wi-fi Otopark (Ücretli) İkram Vale Kredi kartı ile ödeme Nakit Sgk Anlaşmalı

Faruk Hökenek Hakkında

Faruk Hökenek Kimdir?

Doç. Dr. Faruk Hökenek, 1970 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. İlkokul ve ortaokul öğrenimini İstanbul'da tamamlayan Dr. Hökenek, 1994 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden mezun olarak tıp doktoru unvanını aldı.

Kalp ve Damar Cerrahisi üzerine olan ihtisasını öğretim üyeleri: Prof. Dr. Ertan Onursal, Prof. Dr. Aydın Kargı, Prof Dr. Enver Dayıoğlu, Prof Dr. Emin Tireli, Doç Dr. Ufuk Alpagut öncülüğünde doğumsal, erişkin kalp ameliyatları ve damar ameliyatlarında bulunarak İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı'nda tamamladı.

Uzmanlığını almasının ardından 2001 yılında İstanbul Memorial Hastanesi'nde Kalp ve Damar Cerrahisi departmanında göreve başlayan Dr. Hökenek, aktif olarak erişkin ve doğumsal kalp cerrahisi ameliyatlarında Doç. Dr. Barbaros Kınoğlu başkanlığındaki ekipte görev aldı. Dr. Hökenek, 2003 yılı itibariyle Medical Park Fatih Hastanesi'nin kurulmasında görev aldı ve 2013 yılına değin de başta koroner by pass olmak üzere  kapak değişimi ve onarımı, asandan aorta ve aort kökü cerrahisi, erişkin aort koarktasyonu tedavisi başlıklarında toplayabileceğimiz 5000 üzerinde açık kalp operasyonu gerçekleştirdi.

Dr. Hökenek, 2014 yılında doçent unvanını aldı ve ardından çalışmalarını Acıbadem International Hastanesi' nde devam ettirdi. Halen burada görev yapmakta olan Dr. Hökenek, kendi cerrahi ekibi ile Acıbadem International Hastanesi'nde çalışmalarını sürdürmektedir.

Diploma aldığı kurum
 • İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • ISTANBUL ÜNIVERSITESI
Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 01 2001

Tecrübe: 16 yıl 0 ay

Yabancı Diller
 • İngilizce
Deneyimler
 • Memorial Şişli Hastanesi
  01 2001 - 04 2003
 • Medicalpark Fatih
  04 2003 - 01 2009
 • Özel Medicalpark Bahçelıevler Hastanesi
  01 2009 - 02 2013
 • Acıbadem Sağlık Grubu
  02 2013 - 01 2015
 • Özel Acıbadem Internatıonal Hastanesi
  09 2015 - 01 2017
İlgilendiği Hastalıklar
 • Koroner Bypass
 • Minimal İnvaziv Kalp Cerrahisi
 • Kalp Kapağı Problemleri
 • Aort Kapağı Hastalıkları
 • Aort Diseksiyonu
Tedaviler
 • Bypass ameliyatı koroner arter bypass grefti
 • Kalp kapakçığı tamiri
 • Koltuk altı kalp ameliyatları
 • Çalışan kalpte koroner bypass cerrahisi
 • Kalp kapakçığı değişimi
Hobiler
 • Seyahat etmek
 • Bisiklet
 • Spor
 • Yüzme
Anlaşmalı Kurumlar
 • Ak Sigorta
 • Allianz Sigorta
 • Anadolu Sigorta
 • Axa Sigorta
 • Demir Hayat

Faruk Hökenek Değerlendirmeleri

Değerlendir
4 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

t..baba
Zamanlama
İlgi
Ortam

Kendisi ile 25.11.2020 Çarşamba günü tanışma fırsatı buldum. Bir önce ki gün annem kalp krizi geçirmişti ve başka bir hastanede yoğun bakımda kalıyordu. Anjiyo cd sini detaylı olarak inceledi ve güven verici konuşmasıyla kendisine hayran bıraktı ve görüşme sonunda en az 3lü BYPASS kararı verdi. O kadar güven verdi ki bir saat içinde annemin diğer hastaneden Faruk Bey'in çalıştığı kuruma sevkini gerçekleştirdim. Üç gündür çok detaylı sağlık kontrolleri gerçekleştiriliyor ve henüz ameliyata alınmamasına rağmen her gün birden fazla kez annemin yanına gelip kendisine moral ve motivasyon verici konuşmalar yapıp süreçten bahsediyor. Pandemiden dolayı annemi göremiyorum ancak pazartesi günü gerçekleşecek ameliyattan hiç olmadığım kadar Faruk Bey sayesinde ümitliyim. Elinden gelenin fazlasını yapacağına eminim. Her şey için teşekkür ederim. İnsanlığın sizin gibi hekimlere ihtiyacı var. 27-11-2020

ker..ül
Zamanlama
İlgi
Ortam

3 hafta önce açık kalp ameliyatı ile 5 damar değişimim yapıldı. Başta Faruk hocam olmak üzere ameliyat ve servis katı ekibine müteşekkirim. Ellerine sağlık. Hiç bir ağrı olumsuzluk yaşamadım. Kesinlikle tavsiye ederim. 16-01-2020

an..
Zamanlama
İlgi
Ortam

Ben 38 yaşındayım yaklaşık 3 yıl önce biraz araştırarak birazda tavsiye ile faruk hoca benim bypass ameliyatımı yaptı 4 damarım değişti. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Şu an kendimi çok iyi hissediyorum.sanki kalple alakalı hiç bir sorunum olmamış gibi. 29-04-2019

..

teşekkürler. Devletimizin sizin gidi doktarlarımıza ihtiyacı var. 10-08-2015

4 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Doç. Dr. Faruk Hökenek tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Faruk Hökenek Cevapladığı Sorular

 • Kalp kapakçığımda esneme

  Merhaba iyi günler dilerim doktor bey ben 26 yaşındayım yaklaşık 3 ay önce kalp ağrısı şikayeti ile dr a başvurdum ekg ve ultrason sonucunda kalp kapakçığımda esneme olduğunu söyledi ilaç kullandım o ilaçla ağrım dindi ama şuan kullanmıyorum yine ağrılarım başladı ara ara sıklıkla sanki bir şiş sol... devamı

  Doktor Cevabı:

  Doç. Dr. Faruk Hökenek

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Eşimin aort kapağı değişti

  Eşim 35 yaşında aort kapağı değişti hastalık son aşamada farkedildiği için kalbi büyümüş ameliyat olalı bir seneyi geçti kalbi normale dönebilirmi vede bizi bekleyen riskler neler şimdiden teşekkür ederim

  Doktor Cevabı:

  Doç. Dr. Faruk Hökenek

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Doç. Dr. Faruk Hökenek kimdir , telefon numarası nedir?
Doç. Dr. F Hökenek ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Doç. Dr. Faruk Hökenek için nasıl randevu alabilirim?
Doç. Dr. F Hökenek şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Hangi sigorta şirketleri Faruk Hökenek ile anlaşmalı?
Faruk Hökenek ile anlaşmalı kurumlara doktorsitesi.com üzerinde yer alan profilini ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. ( Ak Sigorta , Allianz Sigorta , Anadolu Sigorta , Axa Sigorta , Demir Hayat , Ergo , Groupama Sigorta , Güneş Sigorta , Mapfre - Genel Sigorta , YapıKredi Sigorta , Ray Sigorta , Ege(Euro) Sigorta , Hdi Sigorta , Eureko Sigorta , SGK , Türkiye İş Bankası , Halkbank , Şekerbank , Emlakbank , T. Sına Kalkınma Bankası , Milli Reasürans T.A.Ş , Vakıfbank , Akbank , Promed , TC Merkez Bankası , PTT Mensupları , BORSA İSTANBUL TÜYAP TÜM FUARCILIK A.Ş. , TOBB İTO , TBMM ESBANK İNTER PARTNER ASİSTANS CGM , TÜRKİYE ANKARA SİGORTA A.Ş. , TAKASBANK , Medlab , Ziraat Bankası , TÜBİTAK , CompuGroup Medical (CGM) , Garanti Bankası , Aselsan , Tai , Zurich Sigorta , Generali Sigorta , IPA , isviçre , İlksan (ilkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı) , Özel Sigortaların Tümü , Türkiye Büyük Millet Meclisi ( TBMM) , Genel Yaşam , Emekli Sandığı , sendika )

Doç. Dr. Faruk Hökenek nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Doç. Dr. Faruk Hökenek Acıbadem International Hastanesi bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Doç. Dr. Faruk Hökenek hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Doç. Dr. Faruk Hökenek Kalp Damar Cerrahisi, uzmanıdır. Bypass ameliyatı koroner arter bypass grefti, Kalp kapakçığı tamiri, Koltuk altı kalp ameliyatları, Çalışan kalpte koroner bypass cerrahisi, Kalp kapakçığı değişimi, Evar (endovasküler tedavi), Karotis ameliyatı alanlarında hizmet veriyor ve Koroner Bypass, Minimal İnvaziv Kalp Cerrahisi, Kalp Kapağı Problemleri, Aort Kapağı Hastalıkları, Aort Diseksiyonu hastalıkları konusunda çalışıyor.

Doç. Dr. Faruk Hökenek için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Doç. Dr. Faruk Hökenek muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Doç. Dr. Faruk Hökenek hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Doç. Dr. F Hökenek ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Doç. Dr. Faruk Hökenek hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Doç. Dr. F Hökenek hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.