Doç. Dr. Faruk Hökenek

Kalp Damar Cerrahisi - İstanbul
5.0

Derin Ven Trombozu (DVT), Aort Diseksiyonu, Bacaklarda Damar Tıkanıklığı

5.0

“Bahçelievler Medipol de görev yapan Faruk Hökenek hocama samimi, güvenilir ve çok yüksek insanı dav...” Devamı

Doç. Dr. Faruk Hökenek

Doç. Dr. Faruk Hökenek, 1970 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. İlkokul ve ortaokul öğrenimini İstanbul'da tamamlayan Dr. Hökenek, 1994 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden mezun olarak tıp doktoru unvanını aldı.

Kalp ve Damar Cerrahisi üzerine olan ihtisasını öğretim üyeleri: Prof. Dr. Ertan Onursal, Prof. Dr. Aydın Kargı, Prof Dr. Enver Dayıoğlu, Prof Dr. Emin Tireli, Doç Dr. Ufuk Alpagut öncülüğünde doğumsal, erişkin kalp ameliyatları ve damar ameliyatlarında bulunarak İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı'nda tamamladı.

Uzmanlığını almasının ardından 2001 yılında İstanbul Memorial Hastanesi'nde Kalp ve Damar Cerrahisi departmanında göreve başlayan Dr. Hökenek, aktif olarak erişkin ve doğumsal kalp cerrahisi ameliyatlarında Doç. Dr. Barbaros Kınoğlu başkanlığındaki ekipte görev aldı. Dr. Hökenek, 2003 yılı itibariyle Medical Park Fatih Hastanesi'nin kurulmasında görev aldı ve 2013 yılına değin de başta koroner by pass olmak üzere  kapak değişimi ve onarımı, asandan aorta ve aort kökü cerrahisi, erişkin aort koarktasyonu tedavisi başlıklarında toplayabileceğimiz 5000 üzerinde açık kalp operasyonu gerçekleştirdi.

Dr. Hökenek, 2014 yılında doçent unvanını aldı ve ardından çalışmalarını Acıbadem International Hastanesi' nde devam ettirdi. Halen burada görev yapmakta olan Dr. Hökenek, kendi cerrahi ekibi ile Acıbadem International Hastanesi'nde çalışmalarını sürdürmektedir.

Acıbadem International Hastanesi
Yeşilköy Mahallesi, İstanbul Caddesi No:82, 34149 Bakırköy/İstanbul
Hizmetler
Karotis ameliyatı Evar (endovasküler tedavi) Kalp kapakçığı değişimi Çalışan kalpte koroner bypass cerrahisi Koltuk altı kalp ameliyatları Devamı

Hakkında

Doç. Dr. Faruk Hökenek, 1970 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. İlkokul ve ortaokul öğrenimini İstanbul'da tamamlayan Dr. Hökenek, 1994 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden mezun olarak tıp doktoru unvanını aldı. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 01.2001
Deneyim: 22 Yıl

Yabancı Dil

İngilizce

İlgi Alanları

Derin Ven Trombozu (DVT) Aort Diseksiyonu Bacaklarda Damar Tıkanıklığı Mitral Kapak Sorunu Aort Diseksiyonu Devamı

Deneyimler

Özel Acıbadem Internatıonal Hastanesi (2015 - 2017)
Acıbadem Sağlık Grubu (2013 - 2015)
Özel Medicalpark Bahçelıevler Hastanesi (2009 - 2013)
Medicalpark Fatih (2003 - 2009)
Memorial Şişli Hastanesi (2001 - 2003)

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
AD
Ayş*** D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 ay önce
Karotis ameliyatı
Acıbadem International Hastanesi

Bahçelievler Medipol de görev yapan Faruk Hökenek hocama samimi, güvenilir ve çok yüksek insanı davranışlarından dolayı çok teşekkür ederim.Kardeşime yaptığı ameliyat hem fiziksel hemde ruhsal olarak çok başarılı oldu. Allah hocamdan binkere razı olsun🙏

MA
Mer*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Kendisi ile 25.11.2020 Çarşamba günü tanışma fırsatı buldum. Bir önce ki gün annem kalp krizi geçirmişti ve başka bir hastanede yoğun bakımda kalıyordu. Anjiyo cd sini detaylı olarak inceledi ve güven verici konuşmasıyla kendisine hayran bıraktı ve görüşme sonunda en az 3lü BYPASS kararı verdi. O kadar güven verdi ki bir saat içinde annemin diğer hastaneden Faruk Bey'in çalıştığı kuruma sevkini gerçekleştirdim. Üç gündür çok detaylı sağlık kontrolleri gerçekleştiriliyor ve henüz ameliyata alınmamasına rağmen her gün birden fazla kez annemin yanına gelip kendisine moral ve motivasyon verici konuşmalar yapıp süreçten bahsediyor. Pandemiden dolayı annemi göremiyorum ancak pazartesi günü gerçekleşecek ameliyattan hiç olmadığım kadar Faruk Bey sayesinde ümitliyim. Elinden gelenin fazlasını yapacağına eminim. Her şey için teşekkür ederim. İnsanlığın sizin gibi hekimlere ihtiyacı var.

İE
İlk*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

3 hafta önce açık kalp ameliyatı ile 5 damar değişimim yapıldı. Başta Faruk hocam olmak üzere ameliyat ve servis katı ekibine müteşekkirim. Ellerine sağlık. Hiç bir ağrı olumsuzluk yaşamadım. Kesinlikle tavsiye ederim.

aa
Ayh*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Ben 38 yaşındayım yaklaşık 3 yıl önce biraz araştırarak birazda tavsiye ile faruk hoca benim bypass ameliyatımı yaptı 4 damarım değişti. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Şu an kendimi çok iyi hissediyorum.sanki kalple alakalı hiç bir sorunum olmamış gibi.

ee
Efe E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
7 yıl önce

teşekkürler. Devletimizin sizin gidi doktarlarımıza ihtiyacı var.

Sık Sorulan Sorular

Doç. Dr. Faruk Hökenek ile nasıl iletişime geçerim?

Doç. Dr. Faruk Hökenek için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Doç. Dr. Faruk Hökenek nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Doç. Dr. Faruk Hökenek Acıbadem International Hastanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Doç. Dr. Faruk Hökenek hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Doç. Dr. Faruk Hökenek Kalp Damar Cerrahisi uzmanıdır. Derin Ven Trombozu (DVT), Aort Diseksiyonu, Bacaklarda Damar Tıkanıklığı alanlarında hizmet veriyor ve Karotis ameliyatı, Evar (endovasküler tedavi), Kalp kapakçığı değişimi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Vazgeç
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, aydınlatma metni kapsamında işlenmektedir.
Facebook Twitter Instagram Youtube