Doç. Dr. Dt. Ahmet Mustafa Kurtaran

Diş Hekimi, Diş Protez Uzmanı - İstanbul

Gülüş Tasarımı, Lamina Uygulamaları, Küçük Cerrahiler

Doç. Dr. Dt. Ahmet Mustafa Kurtaran

İstanbul’da doğdu. 1964’te TED Ankara Koleji’nden, 1970’de Hacettepe Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu.

Hacettepe’de (1971) ülkemizin ilk bilimsel implant çalışmalarını başlattı.

İmplantlarla ilgili “Protez Doktoru” (1974) ve protez “Doçenti” unvanını aldı (1978). Günümüze kadar 16.000’in üzerinde implant uygulaması yaptığı tahmin edilmektedir.

Estetik diş hekimliği ve İmplantlar yanı sıra Hacettepe’de “Çene-Yüz Protezleri” birimini de kurdu, kanser, dudak-damak yarıkları ve kazalar sonrası oluşan sorunlara, “plastik cerrahi” ve “KBB” işbirliğiyle vaka uygulamaları, mezuniyet önce ve sonrası eğitimleri gerçekleştirdi.

Diş hekimliğinde ergonomi, klinik-muayenehane kuruluş ve yönetimi konularında da çalışmalarda bulundu. Hacettepe Diş Hekimliği Fakülte binası, SSK Ankara Diş Hastanesi, Başkent İstanbul Diş Klinik binaları danışmanlığı ile çeşitli diş klinik ve muayenehane tasarımları yaptı.

1984 de üniversiteden ayrılarak, İstanbul Fransız Pasteur Hastanesi´nde “Uni-Dent Diş Merkezi” adı altında ülkemizin ilk multi-disipliner klinik, laboratuvar ve eğitim merkezini kurdu.

1987’de Dünya Markası Vita Porselenleri "Türkiye Bilimsel Danışmanlık ve Temsilciliğini” üstlendi. Diş hekimleri ile diş teknisyenlerine yönelik ulusal ve uluslararası 70’in üzerinde “uygulamalı porselen kursu” düzenledi, o yıllarda 5 olan ülkemizde ki porselen laboratuvar sayısının 256’ya ulaşmasını sağladı.

Doç. Dr. Kurtaran’ın 1970’lerden günümüze 60.000’in üzerinde porselen ve sabit köprü protezi yaptığı tahmin edilmektedir. İmplantoloji, estetik diş hekimliği ve porselen uygulamaları hakkında, ulusal ve uluslararası 100’ün üzerinde araştırma, tebliğ ve makaleye imza atmıştır.

Estetik Diş hekimliği Akademisi (EDAT)’ın kurucularından olup halen ICOI, ISDC, EADC ve EDAD gibi bilimsel derneklerin üyesidir.

 Doç. Dr. Kurtaran 1969 yılında, Doğan Canku ve Selami Karaibrahimgil ile “Modern Folk Üçlüsü” isimli müzik topluluğunu kurdu. 36 ülkenin, 57 kentinde, 300’ün üzerinde konser, TV ve radyo programı yaparak, Türk kültür ve sanatının tanıtılmasına da katkıda bulundu. 5 LP, 14 adet 45´lik ve 4 CD yaptı. Eurovision Şarkı Yarışması´nda Ayşegül Aldinç ile ülkemizi temsil etti, Seul Şarkı Yarışmasında (1981) Nükhet Duru ile “en iyi performans” ödülü ile 1.cilik elde etti.

1997’de; mezun olduğu TED’in, “TED İstanbul Koleji” kurucularından oldu. Eğitimde “Atatürk ilkeleri” ile “Laiklik” konularında konuşmacı ve yönetici olarak görevler aldı.

TED İstanbul Koleji´nde 2000 yılında “Sevgi ile Elele” projesi ile Ermeni, Rum ve Musevi Okulları ile ‘din ve kültürlerin birleşimi amaçlı’ “Hepimiz Birimiz, Birimiz Hepimiz” adı altında müzik, resim, edebiyat, kültür birleşim projelerini başlatıp, devamında destek oldu.

Görev aldığı sosyal sorumluluk projelerinin yanı sıra; “Dünyanın Düzeni, Varoluş ve Yaratılış” ile ilgili ve “Dinlerle, İnanç Felsefelerinin Barışması” konularında konferanslar vermekte, açık oturumları yönetmektedir.

Dünya ülkeleri arasında, "Evrensel Kardeşlikten Dünya Barışına Çağrı” adı altında her yıl 1 Kasım’da İstanbul’da yapılmakta olan “Dünya Kardeşlik Birliği” uluslararası toplantılarına 2000’li yıllardan günümüze oturum başkanlığını yürütmektedir.

Bilimsel anlamda “Diş Hekimliğinde Muayenehane Yönetimi” ile “40 Yıldır İmplantlarla, Hâlâ İşin Başındayım” adlı 2 kitabı yanı sıra, felsefi konuları içeren “Tekris”, “Anadolu’dan Doğan Güneş”, “Dinsiz ilim, ilimsiz Din Olmaz” adlı diğer 3 kitabı daha bulunmaktadır.

2008 yılında, İstanbul Başkent Hastanesi diş kliniklerini kurmuş, 8 yıl klinik şefliği ile bilimsel direktörlüğünü yürütmüştür.

Dr. Kurtaran “50.yıl Dişhekimliği” brövesine sahip olup, uzmanlardan oluşan kliniğinde “estetik diş hekimliği, protez, implant” konularında çalışmalarına devam etmektedir.
 

----------------------------------------------------------------------------------------

 

The Founder and Uni-Dent Clinic Director Assoc. Prof. Dr. Ahmet Kurtaran was born in İstanbul.

He had his primary and high school education at TED Ankara College and he graduated from Hacettepe University School of Dentistry in 1970.

He started his implant studies at ‘Implant Research Department’ in Hacettepe University in 1970.

He earned his Ph.D in 1974 as ‘Implantologist and Prosthodontics Specialist’ and earned his Associate Professor title in 1978.

After resigning from the University in 1984 he established the first multidisciplinary private Dental Surgery Laboratory of Turkey in İstanbul Pasteur French Hospital.

He organized and taught several lectures and training courses on dental esthetics, dental ceramics and oral implants.

He has more than 100 national and international research publications and articles on esthetic dentistry, prosthodontics, implantology and clinic management.

He is a member of scientific associations such as ICOI, ISDC, EADC and EDAD.

He also managed and directed Başkent University Dental Clinics from 2008 until 2016.

He has 50 years of experience on dentistry, and he applied around 16,000 implant cases and more than 60,000 fixed porcelain crowns and bridges during this period.

Unident Dental Clinics have modern equipment with relaxed atmosphere for patients’ comfort. Clinic is in an easy to reach area in Levent-İstanbul and close to several high quality hotels.

The Clinics and Laboratories are professionally managed with staff who are all specialized in their branches with skillful support staff of dental technicians.

Besides Dr. Kurtaran being a dentist, in 1969 he established the music group ‘Modern Folk Trio’ with Selami Karaibrahimgil and Doğan Canku. He helped for the presentation of Turkish culture and art by performing many concerts, TV and radio programs in 74 cities of 36 different countries. The group has 5 LP’s, 14 cassettes and 5 CD’s.

In addition to taking part in many social activities, he worked as a founding member of TED İstanbul College in 1997.

Dr. Kurtaran is now in his 50th year of dental practice and Unident has 35 years of successful history serving patients in İstanbul.

UNİDENT is “the FİRST and the BEST of the TOWN”…

Üni Dent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği
NİSPETİYE MAH. BAŞA SOK. ALEMDAR APT. 9-B LEVENT BEŞİKTAŞ Beşiktaş/İstanbul
Hizmetler
Dental implantlar Estetik diş hekimliği Estetik diş hekimliği uygulamaları Estetik dolgu Estetik dolgular Devamı

Hakkında

İstanbul’da doğdu. 1964’te TED Ankara Koleji’nden, 1970’de Hacettepe Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

İlgi Alanları

Gülüş Tasarımı Lamina Uygulamaları Küçük Cerrahiler Gingivitis (Basit Diş Eti Hastalığı) Genel Devamı

Görüşler

Bu uzman ile ilgili herhangi bir <br /> değerlendirme yapılmamış.
Bu uzman ile ilgili herhangi bir
değerlendirme yapılmamış.

Bu uzmanı tanıyor ya da hastalığınla ilgili ziyaret ettiysen görüşünü veya şikayetini yaz.

Görüş Ekle
Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

Sık Sorulan Sorular

Doç. Dr. Dt. Ahmet Mustafa Kurtaran ile nasıl iletişime geçerim?

Doç. Dr. Dt. Ahmet Mustafa Kurtaran için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Doç. Dr. Dt. Ahmet Mustafa Kurtaran nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Doç. Dr. Dt. Ahmet Mustafa Kurtaran Üni Dent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Doç. Dr. Dt. Ahmet Mustafa Kurtaran hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Doç. Dr. Dt. Ahmet Mustafa Kurtaran Diş Hekimi, Diş Protez Uzmanı uzmanıdır. Gülüş Tasarımı, Lamina Uygulamaları, Küçük Cerrahiler alanlarında hizmet veriyor ve Dental implantlar, Estetik diş hekimliği, Estetik diş hekimliği uygulamaları hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Vazgeç
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, aydınlatma metni kapsamında işlenmektedir.
Facebook Twitter Instagram Youtube