Doç. Dr. Bahar Göktürk

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi - Konya
5.0

Aftöz stomatit, Ailesel Akdeniz Ateşi (Fmf), Alerji

“Bahar Hocam bilgisi, tecrübesi, işindeki titizliği, her ayrıntıyı tek tek anlatması, yazması, düzeni...” Devamı

Doç. Dr. Bahar Göktürk

1974 Kütahya doğumluyum. İlköğrenimimi İzmir ve Adana’da, ortaöğrenimimi Adana ve Tokat’ta, lise eğitimimi Adana Fen Lisesi’nde tamamladım. 1992 yılında girdiğim Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1998 yılında mezun olduktan sonra aynı üniversitede bir süre Radyasyon Onkolojisi dalında ihtisası yaptım. Yine aynı üniversitede İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi’nde 1999-2004 yılları arasında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ihtisasımı tamamlayarak uzman doktor ünvanı aldım. Başkent Üniversitesi Konya Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde 2004-2009 yılları arasında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olarak çalıştım. Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 2009-2012 tarihleri arasında Çocuk Alerji ve İmmünoloji yan dal ihtisasımı tamamlayarak ikinci uzmanlığımı aldım. 2013-2015 tarihleri arasında Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Çocuk Alerji ve İmmünoloji Bilim Dalı devlet hizmeti yükümlülüğümü yaptım. Başkent Üniversitesi Konya Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde Çocuk Alerji ve İmmünoloji Bilim Dalı’nda 2015-2017 tarihleri arasında yardımcı doçentlik, 2017 yılında doçent ünvanı aldıktan sonra da 2017-2020 yılları arasında doçentlik kadrosunda çalıştım.  2018 yılında Avrupa Alerji ve İmmünoloji Akademisi tarafından Avrupa Pediatrik Alerjist Diploması (denklik) aldım.

BİLİMSEL KURULUŞLARA ÜYELİKLER:

European Society for Immunodeficiencies (ESID)

European Academy of Allergy and Clinical Immunology (EAACI)

Klinik İmmünoloji Derneği

Türkiye Ulusal Allerji ve Klinik İmmünoloji Derneği

Çocuk Alerji ve Astım Akademisi Derneği

Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği (TÜSAD)

Halen muayenehanemde çocuk sağlığı hastalıkları ve çocuk alerji ve immünoloji alanlarında hekimlik yapmaktayım. Evli ve 2 çocuk annesiyim.

Ara sıra kusma

Merhaba İsmim Ertuğrul. Kızım 4,5 yaşında ve uzun zamandır öksürme vardı bazen de kusma. Öksürük ventolin, cortair ve levmont ilacı ile neredeyse kesildi ancak kusma yine var. yardımcı olabilir misiniz?

Doç. Dr. Bahar Göktürk

Doç. Dr. Bahar Göktürk tarafından cevaplandı

Mevcut durum, hastalıklara ve ilaçlara bağlı yemek borusu tahrişi ya da kontrolsüz astıma bağlı olab... Cevabı görmek için tıkla.

29 Kasım 2021 tarihinde cevaplandı.

Geniz akıntısı

Hocam 13 aylık bı kizim var geceleri uyurken uykusunda daralarak uyanıyor burun damlası ile aspiratör ile çekiyoruz çok fazla bişey çıkmıyor ama geniz kısmı dolu gibi gündüz de çok hafif ara ara hırıltı oluyor üst solunum yolu enfeksiyonu dediler ama zaditen ve calpol şurup verdiler hala devam ediyor ne kadar sürede geçer veya farklı bir tavsiyeniz varmıdır teşekkürler

Doç. Dr. Bahar Göktürk

Doç. Dr. Bahar Göktürk tarafından cevaplandı

Mevcut durum geniz ati problemine bağlı olabilir. Ancak net bir şey söyleyebilmem için ayrıntılı öyk... Cevabı görmek için tıkla.

3 Ekim 2021 tarihinde cevaplandı.

IgE yüksek çıkması

Merhabalar 3 buçuk yaşındaki kızımda daha önceki aylarda parazit vardı ilaçla giderildi şimdi ise son aylarda saniyelik yüzde sırtta bacakta bariz kızarıklık var IgE testi yapıldı kan değeri 700 lerde denildi bunun sebebi ve kötü bir sonucu olur mu

Doç. Dr. Bahar Göktürk

Doç. Dr. Bahar Göktürk tarafından cevaplandı

Merhaba Bahadır Bey. IgE değerini yükselten bir çok sebep var. Parazit enfestasyonları bunlardan bir... Cevabı görmek için tıkla.

7 Eylül 2021 tarihinde cevaplandı.

Bahar Göktürk Özel Muayenehane
Parsana Mahallesi Zümrütova Sokak Selçuker Plaza No:1 Kat:2 Daire:4 Selçuklu / Konya Selçuklu/Konya
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
Büyüme takibi Enfeksiyon Tedavileri Sık Üst Solunum Yolu Enfeksiyonu Geçiren Çocuk Reflü Tedavisi Provokasyon testi Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

1974 Kütahya doğumluyum. İlköğrenimimi İzmir ve Adana’da, ortaöğrenimimi Adana ve Tokat’ta, lise eğitimimi Adana Fen Lisesi’nde tamamladım. 1992 yılında girdiğim Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1998 yılında mezun olduktan sonra aynı üniversitede bir süre Radyasyon Onkolojisi dalında ihtisası yaptım. Yine aynı üniversitede İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi’nde 1999-2004 yılları arasında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ihtisasımı tamamlayarak uzman doktor ünvanı aldım. Başkent Üniversitesi Konya Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde 2004-2009 yılları arasında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olarak çalıştım. Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 2009-2012 tarihleri arasında Çocuk Alerji ve İmmünoloji yan dal ihtisasımı tamamlayarak ikinci uzmanlığımı aldım. 2013-2015 tarihleri arasında Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Çocuk Alerji ve İmmünoloji Bilim Dalı devlet hizmeti yükümlülüğümü yaptım. Başkent Üniversitesi Konya Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde Çocuk Alerji ve İmmünoloji Bilim Dalı’nda 2015-2017 tarihleri arasında yardımcı doçentlik, 2017 yılında doçent ünvanı aldıktan sonra da 2017-2020 yılları arasında doçentlik kadrosunda çalıştım.  2018 yılında Avrupa Alerji ve İmmünoloji Akademisi tarafından Avrupa Pediatrik Alerjist Diploması (denklik) aldım. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ İNGİLİZCE TIP FAKÜLTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 06.1998
Deneyim: 24 Yıl

Yabancı Dil

İngilizce

Ödüller

Türk Pediatri Kurumunun düzenlediği 2009 YILI Sezai Bedrettin Tümay Armağanı İkincilik Ödülü. Süt Çocuğunun Geçici Hipogammaglobulinemisinde CD19 Kompleksi. Hasibe Artaç, Reyhan Kara, Bahar Göktürk, İsmail Reisli.

Tüm Ödüller

İlgi Alanları

Aftöz stomatit Ailesel Akdeniz Ateşi (Fmf) Alerji Astım Ateş Devamı

Deneyimler

Bahar Göktürk Özel Konya Alerji ve İmmünoloji Kliniği (2021 - Devam ediyor)
Başkent Üniversitesi Konya Uygulama ve Araştırma Hastanesi, Doçentlik (2017 - 2017)
Başkent Üniversitesi Konya Uygulama ve Araştırma Hastanesi, Çocuk Allerji ve İmmünoloji Bilimdalı (2015 - 2020)
Başkent Üniversitesi Konya Uygulama ve Araştırma Hastanesi, Yardımcı Doçentlik (2015 - 2017)
Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Çocuk Alerji ve İmmünoloji Bilim Dalı, Devlet Hizmeti Yükümlülüğü (2013 - 2015)
Yan Dal Araştırma Görevlisi, Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi, Çocuk Alerji ve İmmünoloji Bilim Dalı Yan Dal İhtisası (2009 - 2012)
Başkent Üniversitesi Konya Uygulama ve Araştırma Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı, Pediatri Uzmanlığı (2004 - 2009)
Araştırma Görevlisi, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları İhtisası (1999 - 2004)
Araştırma Görevlisi, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyasyon Onkolojisi Bilim Dalı (1998 - 1999)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 474 17 78

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
Kay*** ö***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 ay önce
Enfeksiyon Tedavileri
Bahar Göktürk Özel Muayenehane

Bahar Hocam bilgisi, tecrübesi, işindeki titizliği, her ayrıntıyı tek tek anlatması, yazması, düzeni, oğlumda bariz bir şekilde belli geniz etini ilk kez bize söyleyen doktor olarak şifasına vesile olması.... ile her gittiğimde gönül rahatlığıyla klinikten ayrıldığım harika bir doktor. Ayrıca klinik içindeki oyun alanına oğlum bayılıyor. Teşekkürler her şey için

Yorum randevu sonrasında eklendi.
HK
HAS*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 ay önce

Bahar hanıma oğlumun aniden ortaya çıkan kızarıklık ve kaşıntı öksürük şikayetiyle götürdüm bahar hanımdan önce iki gün içinde üç kere acile götürdük hiç bişey bulamadan geri gönderdiler bahar hanım işinde o kadar başarılı ki hemen ne olduğunu buldu ve tedaviye başladık akşamına oğlum rahatladı ve üç gün sonunda ilk defa rahat uyuduk bahar hanım ailemizden biri gibi çok sıcak güleryüzle espirili herşey için sonsuz teşekkür ederim iyiki varsınız

Yorum randevu sonrasında eklendi.
DU
DER*** U***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 ay önce

Güler yüzlü ilgili bir hekim. Memnun kaldık

HK
Ham*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 ay önce

İlgi alaka ve ilgiyle dinlemesi çok nazik

Yorum randevu sonrasında eklendi.
GB
Gul*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 ay önce

Oğlum rahatsızlığından dolayı gittik hocamız ilgi ve alakasından dolayı çok teşekkür ederiz .Hasdasıyla en ince detayına kadar inceliyor ve yol gösteriyor .🙏🙏

Yorum randevu sonrasında eklendi.
AF
Adi*** F***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 ay önce

İşini severek yapan bir uzmanın karşısında olduğunuzdan emin olacaksınız. Teşekkürler Bahar Hanım.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
sD
Sel*** D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 ay önce

İlgisine,bilgisine,nezaketine minnettarız iyi ki🙏

Yorum randevu sonrasında eklendi.
ÇK
Çiğ*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 ay önce

Yeğenim Mehmet 'in astım hastalığı için randevu almuştım. Abim ve yengem Dr. Bahar hanımın bilgi ve alakasından çok memnun kalmışlar. Çok teşekkürler doktor Bahar Göktürk..

Yorum randevu sonrasında eklendi.
GY
Gül*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 ay önce

Bahar hanıma 8 yıl önce büyük kızımı da götürmüştür.simdi de küçük kızımı götürdüm. Bilgisine guvendigim ve inandığım bir hekim. Güvenle gidebilirsiniz,

Yorum randevu sonrasında eklendi.
Kez*** Ö***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 ay önce

Bahar Hanım'a ne söylesem ne kadar teşekkür etsem az gelir. Hayatımda böyle merhametli, şefkatli bi çocuk doktoru görmedim. 3 aylık bebeğim için Konya'da gitmediğim doktor kalmadı nerdeyse, çok şükür Bahar Hanımı bulduk sonunda. Yorgun, umutsuz, tedirgin girdiğim klinikten huzurla ayrıldım. Bundan sonra bebeğim emin ellerde. Kendisine çok teşekkür ediyorum.

Yorum randevu sonrasında eklendi.

Sık Sorulan Sorular

Doç. Dr. Bahar Göktürk ile nasıl iletişime geçerim?

Doç. Dr. Bahar Göktürk için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Doç. Dr. Bahar Göktürk için nasıl randevu alabilirim?

Doç. Dr. Bahar Göktürk ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504741778

Doç. Dr. Bahar Göktürk nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Doç. Dr. Bahar Göktürk Bahar Göktürk Özel Muayenehane bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Doç. Dr. Bahar Göktürk hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Doç. Dr. Bahar Göktürk Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi uzmanıdır. Aftöz stomatit, Ailesel Akdeniz Ateşi (Fmf), Alerji alanlarında hizmet veriyor ve Büyüme takibi, Enfeksiyon Tedavileri, Sık Üst Solunum Yolu Enfeksiyonu Geçiren Çocuk hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Facebook Twitter Instagram Youtube