Doç. Dr. Abdullah Özyurt

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk Kardiyolojisi - Mersin

Akut Eklem Romatizması (Kalp Romatizması), Aritmi, Ekokardiyografi (Kalp Ultrasonografisi, Kalp Ekosu)

Randevu Al 0 (850) 474 16 24 Soru Sor

Bu uzman Covid-19 önlemlerine önem vermektedir!

Temassız Ateş ölçümü sağlanmaktadır.

Üst düzey dezenfekte sağlanmaktadır.

Hes kodu sorgulanmaktadır.

Şüpheli bir durumda veya covid ilişkili semptom bulgu durumunda, başka bir alana yönlendirilerek enfeksiyon ekarte edildikten sonra çocuk kardiyoloji muayenesine alınmaktadır.

Geniş bekleme alanı olmasına rağmen hastalar birbiriyle karşılaşmadan muayene odasına teker teker alınmaktadır.

Gereksiz kalabalıktan kaçınmak için randevu saaatlerinin arası açılarak yeninden düzenleme sağlandı.

Ve bu dönemde çocuklarımızın sağlığı ve poliklinik yoğunluğunun önüne geçmek için randevusuz hasta kabul etmemeye özen gösteriyoruz.

Doktorun Adresi

Menderes, Gazi Mustafa Kemal Blv. No: 676, 33200  Mezitli, Mersin
Özel Mersin Medicalpark Hastanesi

Online randevu aktif değil. Telefon ile randevu alabilirsiniz.

0 (850) 474 16 24

Abdullah Özyurt Hakkında

Abdullah Özyurt Kimdir?

*Doç. Dr. Abdullah Özyurt, ilkokul, ortaokul ve liseyi İstanbul’ da tamamlayarak, 1998 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi (Çapa)’ ndeki eğitimini başarıyla tamamlamış, 2004 yılında Tıp Doktoru ünvanını almıştır.

*2005 yılında S.B Bakırköy Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ nde başladığı pediyatri (çocuk sağlığı uzmanlığı) ihtisasısını, 2010 yılında başasistan olarak tamamlamıştır.  

*2010 yılında Çocuk Kardiyoloji üst ihtisasını, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hast. ABD, Çocuk Kardiyoloji BD’ nda başarıyla tamamlayarak, 2014 yılında çocuk kardiyoloji uzmanı ünvanını almıştır.

2012-2013 yılları arasında  Almanya-Frankfurt Justus-Liebig Universitaet Giessen School of Medicine’ da 3 ay boyunca çocuklarda anjiyo ve kapalı yöntemle tedaviler konusunda eğitim almıştır.

*Mart 2017’ de Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’ nde Çocuk Kardiyoloji alanında yaptığı akademik çalışmalar, bilimsel araştırmalar, ödüllerle Doçent olmaya hak kazanmıştır.  

2014 yılında Devlet hizmet yükümlülüğü mecburi hizmet kurasında Mersin’ de çocuk kardiyoloji uzmanı olarak zorunlu görevine başlamış, ancak 1.5 yıllık zorunlu görevi bitmesine rağmen, Mersin’ deki çocuk kardiyoloji uzman ihtiyacı ve bu alandaki açık nedeniyle 2019’ a kadar Mersin Şehir hastanesi’ nde görevine devam etmiş, binlerce minik kalbin mucizevi hayata dönüş hikayelerine tanıklık etmiştir.

2019 Şubat ayından beri, görevine VmMedikalpark Mezitli Hastanesinde, çocuk kardiyoloji Doç. Dr. Olarak devam etmekte olup, 2022 yılında gerçekleşecek profesörlük ünvanı için akadamik hayatına da İstanbul İstinye Üniversitesi’ nde devam etmektedir. 

Doç. Dr. Abdullah Özyurt, çocuk kardiyoloji alanında yaptığı klinik çalışma, anjiyo tedavileri ve yeni teknikler kullanarak uyguladığı girişimsel tedaviler nedeniyle 6 kez en iyi çocuk kardiyoloji çalışma-bildiri-sunum ödülü kazanmıştır. Bu ödüllerle Amerika’ da Las-Vegas’ çocuk kardiyoloji alanında ücretsiz burs kazanmış, 3 ay Almanya’ da çok iyi bir referans merkezde çalışma şansı yakalamıştır. Bunun yanında Pediatri ve pediatrik kardiyoloji alanında 100’ün üzerinde uluslarası ve ulusal kongrelerde bildiri sunumu, 40’ ın üzerinde uluslararası hakemli ve ödüllü dergilerde İngilizce makale-klinik çalışma, 30’ un üzerinde ulusal tıp dergilerinde derleme, makale, kitap bölümü ve olgu tartışmaları, 5 adet Tübitak projesinin içinde bulunarak minik kalplerin tedavi ve tanısına bilimsel katkılar sunmuştur.

Şu anda halihazırda hastalarına Mersin VMMedikalpark hastanesinde hizmet vermektedir. Mersin’ de minik kalplerin ameliyatsız anjiyo ile tedavisini yapmaya devam eden tek merkez olarak 1.5 yıl içinde 200 'un üzerinde çocuğun anjiyo ile kalp tedavilerini başarıyla tamamlayarak Mersin’ de bir ilki gerçekleştirmiştir. 

Diploma aldığı kurum
 • İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi
Uzmanlık aldığı kurum
 • ISTANBUL ÜNIVERSITESI
Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 09 1998

Tecrübe: 23 yıl 0 ay

Yabancı Diller
 • İngilizce
Deneyimler
 • İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi
  09 1998 - 06 2004
 • İstanbul Bakirköy Kadin Doğum Ve Çocuk Hastaliklari Eğıtım Ve Araştirma Hastanesı
  11 2005 - 09 2010
 • Mersin Şehir Hastanesi
  09 2014 - 01 2019
 • VM Medikalpark Mersin Hastanesi
  02 2019 - Şu Anda
İlgilendiği Hastalıklar
 • Akut Eklem Romatizması (Kalp Romatizması)
 • Aritmi
 • Ekokardiyografi (Kalp Ultrasonografisi, Kalp Ekosu)
 • Pulmoner Hipertansiyon (Akciğer Damarlarında Basınç Yüksekliği)
 • Pulmoner Kapak Darlığı (Pulmoner Stenoz)
Tedaviler
 • Kalp derinliklerinin kapalı yöntemle kapatılması
 • Kalp pili takılması
 • Transözofageal ekokardiyografi (töe)
 • Prematürite
 • Perkutan mitral balon valvuloplasti
Diplomalar ve Sertifikalar
Ödüller
 • 1. "Arteriyal Yol Kullanılmadan Transvenöz Prosedürle Kapatılan PDA Olgularının Değerlendirilmesi". Pediyatrik girisimsel kardiyoloji en iyi sözlü poster sunumu birincilk ödülü, Uluslararası katılımlı ulusal kardiyoloji kongresi, 2012. (Türk Kardiyoloji d (21.04.2012)
 • 2. "Eisenmenger Sendromunda Yeni Biyokimyasal Belirteçler". Konjenital Kalp Hastalıklarına Baglı gelisen Pulmoner Hipertansiyon En iyi Klinik Arastırma Ödülü (2014), 13. Ulusal Pediatrik Kardiyoloji ve Kalp Cerrahisi Kongresi, Actelion Pediatrik Kardiyolo (21.05.2014)
 • 3. "Metforminin Doxorubisin Kardiyotoksisitesi Üzerine Kardiyoprotektif Etkisi". 13. Ulusal Pediatrik Kardiyoloji ve Kalp Cerrahisi Kongresi Sözel Sunum Birincilik Ödülü (2014), Pediatrik Kardiyoloji ve Kalp Cerrahisi Dernegi. , 2014 (5000 TL para ödülü). (13.03.2014)
 • 4. "Propolisin Doxorubisin Kardiyotoksisitesi Üzerine Kardiyoprotektif Etkidi" 13. Ulusal Pediatrik Kardiyoloji ve Kalp Cerrahisi Kongresi Poster Birincilik Ödülü (2014), Pediatrik Kardiyoloji ve Kalp Cerrahisi Dernegi., 2014 (14.03.2014)
 • 5. "Uhl Anomalisinin Eşlik Ettiği Kompleks Kardiyak Malformasyon-Yeni Bir Anomali?" 11. Ulusal Pediatrik Kardiyoloji ve Kalp Cerrahisi Kongresi Ekokardiyografi Katergorisi İkincilik Ödülü (2012), Pediatrik Kardiyoloji ve Kalp Cerrahisi Dernegi, 2012 (10.04.2012)
Fotoğraflar
Ücret Bilgisi
Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 474 16 24

Abdullah Özyurt Değerlendirmeleri

Değerlendir
22 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

nar..kin
Zamanlama
İlgi
Ortam

6 yaşında ki biricik kızımın biricik doktoru 🤗 İyi ki çıktınız karşımıza.. Sadece biz değil eminim ki bütün aileler sizi tanıdığı için çok şanslı. İyi ki varsınız, minik kalplerin doktoru 🍀 09-09-2021

a..an
Zamanlama
İlgi
Ortam

2 yaşındaki oğlumu götürdüm çok iyi bi doktor Allah razı olsun çok ilgili her hastasına vakit ayiriyor 09-09-2021

n..kan
Zamanlama
İlgi
Ortam

Mükemmel birisi tek kelimeyle ailemizin can doktoru Keşke her doktor işini apdullah bey gibi yapsa inanın çok muhteşem bir doktor şiddetle tavsiye ediyorum 26-08-2021

meyye..ılınç
Zamanlama
İlgi
Ortam

Merhabalar. Abdullah beyi yaklaşık 7 yıldır tanıyorum.... Rabbime şükürler olsun ki karşımıza çıkardı..ilk gözağrımızın çok sevdiği doktor amcası... Bizleri tedirgin etmeden yaptığı açıklamalarıyla içimizi rahatlattı.. Düzenli takipleri sayesinde bizi hiç yalnız bırakmadı... Ve sonra küçük kelebeğim İkra mın en büyük şansı oldu... Daha anne karnındayken tanıştı ilgisi ve sevgisiyle her zaman yanımız da oldu... Doğru tehşisi ve zamanın da yapmış olduğu mudahale ile bizi belkide ileride oluşabilecek olan büyük bir felaketten kurtardı... İyi ki tanıdık sizi.... Rabbime binlerce kez şükürler olsun...... Hem mesleğini hemde kalbine dokunduğu bütün çocukları büyük bir aşkla sevdiğine inanıyorum... Ve bizler o kadar çok şanslıyız ki böyle işini yürekten yapan bir hekimle tanıştık... Kendisine tekrar tekrar teşekkür ediyorum...RABBİM onu sevdiklerine bağışlasın ve her ne dileği isteği varsa Rabbim işini kolaylaştırsın.... 14-06-2021

nay..en
Zamanlama
İlgi
Ortam

Abdullah Hocam Seni Karşımıza çıkaran Allah'a Kurban olurum İyi ki bizim karşımıza çıktınız İyi ki sizi tanımışız Çocuğumu Bana Geri Bağışladığın için Allah senden Razı Olsun Saygılarımla dört dörtlük Bir Hocasınız Çok şanslıyız Kızımızın Kahramanısınız Allah sizden Binlerce Kez Razı Olsun 🙏🏻🧿 13-06-2021

iye..ç
Zamanlama
İlgi
Ortam

Ben Eylül Rukiye' nin teyzesiyim. İyi ki tanışmışız. İyi ki Abdullah hocamız gibi doktorlarımız var. Tatlı dil ,güler yüz, sempatik, dört dörtlük bir hocamız. Allah başımızdan eksik etmesin. Allah'ım iyi ki karşımıza çıkarttı Abdullah beyi Şükürler Olsun ki Abdullah hoca sayesinde yeğenimi Allah bize Bağışladı Çok şanslıyız Allah Dünyalık ve Ahiretlik sıkıntılarını gidersin Saygı ve Sevgilerimizi Sunarız. 13-06-2021

an..n
Zamanlama
İlgi
Ortam

Benim 2016 doğumlu oğlum var... kendisini Abdullah hocama götürdük... İnanın çok memnun kaldık... İlgi alaka ve destekleri çok çok muhteşem... Allah razı olsun diyorum... İşinin ve emeğinin hakkını veren, nazik ve iletişimi süper bir insan 01-06-2021

a..aoğlu
Zamanlama
İlgi
Ortam

Sadece bilgisi ile değil çocuklarla kurduğu iletişimle korkularak girilen odadan gülerek çıkılır.Teşekkür ederiz hem ilginize hem de verdiğiniz güzel haberler için teşekkür ederiz💐 01-06-2021

aş..�
Zamanlama
İlgi
Ortam

Merhabalar, benim 2016 doğumlu kızımın doğuştan kalp rahatsızlığı var. Abddulah hoca ile biz kızım annesinin karnında iken tanıştık iyi ki tanımışız onu. kızım iki kere İstanbul da siami Ersek hastanesinde ameliyat oldu açık kalp ameliyatı her iki ameliyatında da bize o kadar destek oldu. Allah kendisinden razı olsun. Kızım hangi doktora giderse gitsin ağlıyordu Abdullah hocama gelince çocuğa o kadar iyi davranıyor Du ki hiç ağlamazdı bile kızım şimdi beş yaşında halen kontrolleri devam ediyor. Tüm bunları tüm samimiyetimle söylüyorum. Herkese çok geçmiş olsun Rabbim tüm çocuklara şifa versin... 20-04-2021

ise özlem ..n
Zamanlama
İlgi
Ortam

2018 yılından berdr oğlumun doktoru allh bin kere razı olsun hastasına karşı ilgili aradımda telefonlarıma cevap veren bişeyler sorduğumda cevapsız bırakmayan işini seven bir hekim mersinin çocuk kardiyologlarından en ıyısı diyebilirim ve eşi sezin saygı özyurt hanımda aynı şekilde ıyıkı tanımısız sızı küçük kalplerın buyuk mucızesı🧿👏 15-03-2021

22 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Doç. Dr. Abdullah Özyurt tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Abdullah Özyurt Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Bikuspit aort kapak

  Mrb hocam kızıma 3 aylıkken kalbinde delik olduğu söylendi 4-5 yaşına kadar gececebilcegi denildi şimdi 1 buçuk yaşında ve kalbi iki kapakcikli deniliyor ve sadece yılda bı kere muayene edilecegi söylendi haliyle çok endişeleniyoruz ne yapmamız gerekiyor süreç nasıl ilerler

  Doktor Cevabı:

  Doç. Dr. Abdullah Özyurt

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Kreatinin değeri çok yüksek çıktı

  İyi günler hocam 6 aylık erkek bebeğimizin kreatinin değerleri çok yüksek çıktı bize nörolojiye ve kardiyoloji ye bi göstermemiz gerektiği söylendi nerden baslicagimizi bilemedik ne yapmamız gerekiyor önce hangi bölüme goturmemiz gerekir hocam

  Doktor Cevabı:

  Doç. Dr. Abdullah Özyurt

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Abdullah Özyurt Makaleleri

Sık Sorulan Sorular

Doç. Dr. Abdullah Özyurt ile nasıl iletişime geçerim?
Doç. Dr. Abdullah Özyurt ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ayarabilirsiniz: 0 (850) 474 16 24

Doç. Dr. Abdullah Özyurt için nasıl randevu alabilirim?
Doç. Dr. Abdullah Özyurt için online veya telefonla randevu alabilirsiniz. Doç. Dr. Abdullah Özyurt için randevu takvimini ve en erken randevu gün/saatini doktorsitesi.com profilinde bulabilir ve online randevu oluşturabilirsiniz.

Doç. Dr. Abdullah Özyurt nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Doç. Dr. Abdullah Özyurt Özel Mersin Medicalpark Hastanesi Bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret edebilirsiniz.

Doç. Dr. Abdullah Özyurt hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Doç. Dr. Abdullah Özyurt Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, ,Çocuk Kardiyolojisi uzmanıdır. Kalp derinliklerinin kapalı yöntemle kapatılması, Kalp pili takılması, Transözofageal ekokardiyografi (töe), Prematürite, Perkutan mitral balon valvuloplasti, Perkütan koroner girişim(koroner anjiyoplasti), Perikardiyosentez, Pacemarker implantasyonu, Miyokardiyal biyopsi, Koroner anjiyogram alanlarında hizmet veriyor ve Akut Eklem Romatizması (Kalp Romatizması), Aritmi, Ekokardiyografi (Kalp Ultrasonografisi, Kalp Ekosu), Pulmoner Hipertansiyon (Akciğer Damarlarında Basınç Yüksekliği), Pulmoner Kapak Darlığı (Pulmoner Stenoz) hastalıkları uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Doç. Dr. Abdullah Özyurt için muayene ücreti nedir?
Doç. Dr. Abdullah Özyurt muayene ücreti sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Doç. Dr. Abdullah Özyurt muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.
Doç. Dr. Abdullah Özyurt hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Doç. Dr. Abdullah Özyurt hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Cmt 25 Eyl
Paz 26 Eyl
Pzt 27 Eyl

Bu uzmanın online randevu alabileceğiniz bir takvimi bulunmuyor.

Randevu takvimi talep edin
.