Doç. Dr. Abdullah Özyurt, Mersin, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Doç. Dr. Abdullah Özyurt

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk Kardiyolojisi - Mersin

Akut Eklem Romatizması (Kalp Romatizması), Aritmi, Ekokardiyografi (Kalp Ultrasonografisi, Kalp Ekosu)

Randevu Al0 (850) 474 16 24

Doktorun Adresi

Menderes, Gazi Mustafa Kemal Blv. No: 676, 33200  Mezitli, Mersin
Özel Mersin Medicalpark Hastanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Randevu takvimi talep edin

Abdullah Özyurt Hakkında

Abdullah Özyurt Kimdir?

*Doç. Dr. Abdullah Özyurt, ilkokul, ortaokul ve liseyi İstanbul’ da tamamlayarak, 1998 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi (Çapa)’ ndeki eğitimini başarıyla tamamlamış, 2004 yılında Tıp Doktoru ünvanını almıştır.

*2005 yılında S.B Bakırköy Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ nde başladığı pediyatri (çocuk sağlığı uzmanlığı) ihtisasısını, 2010 yılında başasistan olarak tamamlamıştır.  

*2010 yılında Çocuk Kardiyoloji üst ihtisasını, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hast. ABD, Çocuk Kardiyoloji BD’ nda başarıyla tamamlayarak, 2014 yılında çocuk kardiyoloji uzmanı ünvanını almıştır.

2012-2013 yılları arasında  Almanya-Frankfurt Justus-Liebig Universitaet Giessen School of Medicine’ da 3 ay boyunca çocuklarda anjiyo ve kapalı yöntemle tedaviler konusunda eğitim almıştır.

*Mart 2017’ de Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’ nde Çocuk Kardiyoloji alanında yaptığı akademik çalışmalar, bilimsel araştırmalar, ödüllerle Doçent olmaya hak kazanmıştır.  

2014 yılında Devlet hizmet yükümlülüğü mecburi hizmet kurasında Mersin’ de çocuk kardiyoloji uzmanı olarak zorunlu görevine başlamış, ancak 1.5 yıllık zorunlu görevi bitmesine rağmen, Mersin’ deki çocuk kardiyoloji uzman ihtiyacı ve bu alandaki açık nedeniyle 2019’ a kadar Mersin Şehir hastanesi’ nde görevine devam etmiş, binlerce minik kalbin mucizevi hayata dönüş hikayelerine tanıklık etmiştir.

2019 Şubat ayından beri, görevine VmMedikalpark Mezitli Hastanesinde, çocuk kardiyoloji Doç. Dr. Olarak devam etmekte olup, 2022 yılında gerçekleşecek profesörlük ünvanı için akadamik hayatına da İstanbul İstinye Üniversitesi’ nde devam etmektedir. 

Doç. Dr. Abdullah Özyurt, çocuk kardiyoloji alanında yaptığı klinik çalışma, anjiyo tedavileri ve yeni teknikler kullanarak uyguladığı girişimsel tedaviler nedeniyle 6 kez en iyi çocuk kardiyoloji çalışma-bildiri-sunum ödülü kazanmıştır. Bu ödüllerle Amerika’ da Las-Vegas’ çocuk kardiyoloji alanında ücretsiz burs kazanmış, 3 ay Almanya’ da çok iyi bir referans merkezde çalışma şansı yakalamıştır. Bunun yanında Pediatri ve pediatrik kardiyoloji alanında 100’ün üzerinde uluslarası ve ulusal kongrelerde bildiri sunumu, 40’ ın üzerinde uluslararası hakemli ve ödüllü dergilerde İngilizce makale-klinik çalışma, 30’ un üzerinde ulusal tıp dergilerinde derleme, makale, kitap bölümü ve olgu tartışmaları, 5 adet Tübitak projesinin içinde bulunarak minik kalplerin tedavi ve tanısına bilimsel katkılar sunmuştur.

Şu anda halihazırda hastalarına Mersin VMMedikalpark hastanesinde hizmet vermektedir. Mersin’ de minik kalplerin ameliyatsız anjiyo ile tedavisini yapmaya devam eden tek merkez olarak 1.5 yıl içinde 40’ ın üzerinde çocuğun anjiyo ile tedavisini başarıyla tamamlayarak Mersin’ de bir ilki gerçekleştirmiştir. 

Diploma aldığı kurum

 • İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi

Uzmanlık aldığı kurum

 • ISTANBUL ÜNIVERSITESI

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 09 1998

Tecrübe: 22 yıl 1 ay

Yabancı Diller

 • İNGİLİZCE

Deneyimler

 • İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi
  09 1998 - 06 2004
 • İstanbul Bakirköy Kadin Doğum Ve Çocuk Hastaliklari Eğıtım Ve Araştirma Hastanesı
  11 2005 - 09 2010
 • Mersin Şehir Hastanesi
  09 2014 - 01 2019
 • VM Medikalpark Mersin Hastanesi
  02 2019 - Şu Anda

İlgilendiği Hastalıklar

 • Akut Eklem Romatizması (Kalp Romatizması)
 • Aritmi
 • Ekokardiyografi (Kalp Ultrasonografisi, Kalp Ekosu)
 • Pulmoner Hipertansiyon (Akciğer Damarlarında Basınç Yüksekliği)
 • Pulmoner Kapak Darlığı (Pulmoner Stenoz)

Tedaviler

 • Kalp derinliklerinin kapalı yöntemle kapatılması
 • Kalp pili takılması
 • Transözofageal ekokardiyografi (töe)
 • Prematürite
 • Perkutan mitral balon valvuloplasti

Diplomalar ve Sertifikalar

Ödüller

 • 1. "Arteriyal Yol Kullanılmadan Transvenöz Prosedürle Kapatılan PDA Olgularının Değerlendirilmesi". Pediyatrik girisimsel kardiyoloji en iyi sözlü poster sunumu birincilk ödülü, Uluslararası katılımlı ulusal kardiyoloji kongresi, 2012. (Türk Kardiyoloji d (21.04.2012)
 • 2. "Eisenmenger Sendromunda Yeni Biyokimyasal Belirteçler". Konjenital Kalp Hastalıklarına Baglı gelisen Pulmoner Hipertansiyon En iyi Klinik Arastırma Ödülü (2014), 13. Ulusal Pediatrik Kardiyoloji ve Kalp Cerrahisi Kongresi, Actelion Pediatrik Kardiyolo (21.05.2014)
 • 3. "Metforminin Doxorubisin Kardiyotoksisitesi Üzerine Kardiyoprotektif Etkisi". 13. Ulusal Pediatrik Kardiyoloji ve Kalp Cerrahisi Kongresi Sözel Sunum Birincilik Ödülü (2014), Pediatrik Kardiyoloji ve Kalp Cerrahisi Dernegi. , 2014 (5000 TL para ödülü). (13.03.2014)
 • 4. "Propolisin Doxorubisin Kardiyotoksisitesi Üzerine Kardiyoprotektif Etkidi" 13. Ulusal Pediatrik Kardiyoloji ve Kalp Cerrahisi Kongresi Poster Birincilik Ödülü (2014), Pediatrik Kardiyoloji ve Kalp Cerrahisi Dernegi., 2014 (14.03.2014)
 • 5. "Uhl Anomalisinin Eşlik Ettiği Kompleks Kardiyak Malformasyon-Yeni Bir Anomali?" 11. Ulusal Pediatrik Kardiyoloji ve Kalp Cerrahisi Kongresi Ekokardiyografi Katergorisi İkincilik Ödülü (2012), Pediatrik Kardiyoloji ve Kalp Cerrahisi Dernegi, 2012 (10.04.2012)

Fotoğraflar

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 474 16 24

Doktor Yorumları

Değerlendir
2 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

ğrı..em

Ankara’ dan gelen yeğenimin kalbindeki deliği ameliyatsız anjiyo ile başarıyla tedavi eden harika bir doktor, umarım uzun yıllar Mersin’ de kalır, çünkü sizin gibi doktorlara burada çok ihtiyaç var 02-09-2020

f..EY

Mersin için büyük kazanım. Mersin ve çevresinde çocuk kardiyoloji için tartışmasız tek referans ☝🏻☝🏻☝🏻☝🏻 22-08-2020

2 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Doç. Dr. Abdullah Özyurt tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Sık Sorulan Sorular

Doç. Dr. Abdullah Özyurt ile nasıl iletişime geçerim?
Doç. Dr. Abdullah Özyurt ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ayarabilirsiniz: 0 (850) 474 16 24

Doç. Dr. Abdullah Özyurt için nasıl randevu alabilirim?
Doç. Dr. Abdullah Özyurt için online veya telefonla randevu alabilirsiniz. Doç. Dr. Abdullah Özyurt için randevu takvimini ve en erken randevu gün/saatini doktorsitesi.com profilinde bulabilir ve online randevu oluşturabilirsiniz.

Doç. Dr. Abdullah Özyurt nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Doç. Dr. Abdullah Özyurt Özel Mersin Medicalpark Hastanesi Bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret edebilirsiniz.

Doç. Dr. Abdullah Özyurt hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Doç. Dr. Abdullah Özyurt Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, ,Çocuk Kardiyolojisi uzmanıdır. Kalp derinliklerinin kapalı yöntemle kapatılması, Kalp pili takılması, Transözofageal ekokardiyografi (töe), Prematürite, Perkutan mitral balon valvuloplasti, Perkütan koroner girişim(koroner anjiyoplasti), Perikardiyosentez, Pacemarker implantasyonu, Miyokardiyal biyopsi, Koroner anjiyogram alanlarında hizmet veriyor ve Akut Eklem Romatizması (Kalp Romatizması), Aritmi, Ekokardiyografi (Kalp Ultrasonografisi, Kalp Ekosu), Pulmoner Hipertansiyon (Akciğer Damarlarında Basınç Yüksekliği), Pulmoner Kapak Darlığı (Pulmoner Stenoz) hastalıkları uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Doç. Dr. Abdullah Özyurt için muayene ücreti nedir?
Doç. Dr. Abdullah Özyurt muayene ücreti sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Doç. Dr. Abdullah Özyurt muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.
Doç. Dr. Abdullah Özyurt hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Doç. Dr. Abdullah Özyurt hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Per 29 Eki
Cum 30 Eki
Cmt 31 Eki

Bu uzmanın online randevu alabileceğiniz bir takvimi bulunmuyor.

Randevu takvimi talep edin
.