KE
Soru Sahibi
24 Mart 2012 02:32

Zirkonyum kaplama sorunu.

Merhaba Özlem Hanım; Benim bi sorum olacaktı. Geçen yıl haziran ayında, ön dişlerim ayrık olduğu için zirkon kaplama yaptırmıştım 10 ay geçti fakat dişlerim hala tam yerine oturmadı, hava alıyor, ve ara sıra ağrı yapıyor. Oturması için gerekli zaman geçmiştir diye düşünüyorum. Sizce tekrar doktora gitmeme gerek var mı, yoksa kendiliğinden yerleşir mi?

1 cevap
Cevaplar (1)
Dt. Özlem Acar
Diş Hekimi

Eda hanım merhaba, Zirkon kaplama için dişte yapılan preparasyon sonucu pulpa odasına yaklaşıldığı için sızlama ve ağrılar görülebilir. 10 ay bunun düzelmesi için yeterli bir zamandır. Eğer sizi çok rahatsız ediyorsa kanal tedavisi için diş hekiminize başvurmanızı öneririm. Geçmiş olsun.

27 Mart 2012 14:43