Am
Soru Sahibi
8 Ağustos 2011 02:30

Merhaba Dr. hanım bundan yaklaşık bir yıl önce yaptırdığım kanal tedavili d

Merhaba Dr. hanım bundan yaklaşık bir yıl önce yaptırdığım kanal tedavili dişimin(sağ alt çenemde)dolgusu oynamaya başladı ve zaman zamanda ağrı yapmaya başladı.bir süre sonra dolgu çatladı ve ağrının şiddeti ve süresi artık dayanılmaz bir hal aldı.bende dolguyu tamamen çıkarıp kendi imkanlarımla geçici dolgu yaptım belki ağrıyı hafifletir diye ve apranax fort 550 mg ile largopen 1g kullanıyorum 8 saat arayla 1'er tane olmak üzere ve 3-4 gün ağrıyı kesti bu ilaçlar sonra bu ilaçlarda kesmemeye başladı sanırım bağışıklık kazandı.ve sonra ne apranax ne majezik nede dişinol ağrıyı kesmiyor dişte iltihap olduğundan dolayı herhangi bir doktor tedavide yapmıyor.ne geceleri uyutuyor nede tüm gün boyunca rahat veriyor.Tıpkı nabız atışı tarzında ağrıyor.çekilemezmi bu diş? beni asıl düşündüren kanal tedavisi olmuş bir dişin sonradan ağrı yapması normal midir?ve daha sonra tekrar ağrı yaparmı izlemem gereken yol nedir bilgilendirirseniz minnettar olurum. şimdiden teşekkür ederim. saygılarımla.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dt. Özlem Acar
Diş Hekimi

Erol bey merhabalar, Kanal tedavisi yapılan dişlerde ağrı görülmesinin bir kaç nedeni olabilir. Kanalın eksik dolması , görülemeyen fazladan bir kanal ya da yan kanallar bir süre sonra dişte ağrıya neden olabilir. Kök ucundaki enfeksiyonun durumuna göre ya kanal tedavisi tekrarlanır ya da diş çekilir. Ağız içi ve radyolojik muayeneden sonra kesin tedavi tavsiye edebilirim. Panoramik bir filmle bulunduğunuz yerde bir diş hekimine danışmanız en iyi sonucu verecektir. Geçmiş olsun.

8 Ağustos 2011 12:04