GE
Soru Sahibi
29 Kasım 2019 08:40

Zayıfflıyamamak

Doktor hanım bende haşimato guatr var 72 kilo da doğum yaptım 3 yıl oluyor su an 88 kiloyum ama hamile kalana kadar 55 kilo üstü hiç olmamıştım.iştahım açıldıkça açıldı ve şu an geceleri uyuyamıyorum sabahları yemek yemeğe başladım aşırı derecede akşamları çikolatalı bisküviler yiyorum yani her dakika açım. Endokrine gittim ve beni diyetisyene yönlendirmediler önce değerlerin düzelmesi gerek diyorlar tam uç yıl geçti ve su an 66 çıktı yani düzelmeyen Bi guatr var sorum şu bu kilo artışına çare gerçektenmi yok ya da ben kaç kilo olunca buna dur diyebileceğiz. Simdiden teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar; Tiroid ile ilgili durumunuz işleri karmaşıklaştırıyor, tek başınıza üstesinden gelememeniz gayet normal. Bir uzman yardımı almanızı tavsiye edeceğim. Adnan Menderes Üniversitesi'ne başvurduğunuzda diyetisyene gitmek istediğinizi belirttiğinizde mutlaka yönlendirme alırsınız hiç merak etmeyin. Ülkemizdeki bu sıkıntılı durum ortadan kalkar kalkmaz ivedilikle başvurunuzu yapın. Bu dönem geçene karar size tavsiyem kendinize günlük rutin bir yemek saati planı oluşturmanız ve bu saatler dışında su şekersiz çay kahve, marul salatalık havuç gibi çiğ sebzeler dışında besin tüketmemek faydalı olabilir. Örneğin 09.00 kahvaltı saati 11.30 küçük bir meyve 13.30 öğle yemeği 16.00 küçük bir ara öğün 19.00 akşam yemeği 21.30 küçük bir ara öğün gibi. Sağlıklı günler dilerim.

16 Nisan 2020 17:14