CA
Soru Sahibi
22 Kasım 2018 04:57

Metobolizma hızı ve sağlıklı yaşama.

Oyu günler didem hanım, Normal hastane diyetisyenlerine gidinde metobolizma hızı ve tetkikler yapılmadan kilo kontrolü başlanıyor. Basarili olamıyoruz. Bu konuda ileri tetkikler yapiyormusunuz. Yoksa sıradan bir yönlendirmemi yapiyorsunuz? Simdiden tesekkur ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Tetkik yapılmadan diyet planlanması doğru değil. Metabolik hızınız ortalama bazı kan parametrelerinizin uygun olup olmasıyla değerlendirilebilir. Metabolizma hızını ölçtüğü iddia edilen cihazlar da hesaplama yöntemi ile ortalama bir rakam vermektedir. Dolayısıyla kullanılması şart değildir. Biyokimyasal parametreler ve boy kilo ölçümü yeterlidir.

22 Şubat 2019 10:20