TS
Soru Sahibi
3 Kasım 2009 15:07

Yavuz Bey merhaba, 3 ay önce boyun tutulması zannettmiştim . Sonra omuz

Yavuz Bey merhaba, 3 ay önce boyun tutulması zannettmiştim . Sonra omuz ile birlikte kolum ve elimin üç parmağında uyuşma oluştu. 4 gece şiddetli ağrı sonrası mr'da boyun fıtığı teşhisi koyuldu. Kapsülde yırtılma varmış. Kullandığım ilaç sayesinde şu an ağrım yok. Ağır işler yapmadan günlük hayatıma devam ediyorum ancak kolumda yanma ve üç parmağımda uyuşukluk hala var. Kapsülde yırtılma olduğunda cerrahi müdahale şart mıdır. Fizik tedavi alternatif tedavi olabilir mi? Denenmeli mi? Biri ramatolog ve 2 doktorun görüsü cerrahi müdahale olması yönünde. Değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkürler. İyi çalışmalar dilerim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Yavuz Özügül
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

sayın Serap hanım biz çoğu boyun fıtığında sadece fizik tedaviyi ön gördüğümüz çok olmuşdur fakat böyle bir durumun kesin kararını vermek için tetkiklerinizi görmekte fayda görüyorum .Her kapsül yırtığı ameliyat gerektiricek durum değildir ayrıca fizik tedavi ameliyat öncesi kasları kuvvetlendireceğinden ameliyat sonrası iyileşme sürecinizi hızlandıracaktır.Saygılarımla; Prof.Dr.Yavuz Özügül Atafiz Fizik Tedavi Merkezi Tel:*** *** ** *** *** ** 444

5 Kasım 2009 09:46