KC
Soru Sahibi
1 Nisan 2021 12:56

Belim İçin Çekildiğim Mr Sonucu

Merhabalar Belim İçin Çekildiğim Mr Sonucumu Paylaşmak İstedim İmkanlarımdan Dolayı Şuan Doktor Randevusu Alamıyorum Rica Etsem Yardımcı Olur Musunuz? Lomber lordoz tabiidir. Vertebra korpus yükseklikleri ve medüller sinyal intensiteleri doğaldır. Vertebra korpus alt ve üst end platolarında yer yer schmorl nodul empresyonu izlenmiştir. İntervertebral disklerin T2 sinyal intensiteleri doğaldır. S1 vertebrada T1 sekansında hipointens, T2 sekansında izo- minimal hiperintens 5 mm çapında şüpheli görünüm izlenmektedir. Ayrıca L3 vertebrada T1 ve T2 sekansında milimetrik hipointens nodüler görünüm izlenmiştir. L4 - L5 seviyesinde L5 kökleri ile yakın temas gösteren diskal bulging izlenmiştir. Aynı seviyede nöral foramenlerde kısmi daralma dikkati çekmiş olup bası saptanmamıştır. L5 - S1 seviyesinde minimal santral protrüzyon izlenmiştir. Bu düzeyde sağ nöral foramen daralmış olup foraminal köke indentasyon muhtemeldir. Konus medullaris L1 düzeyinde sonlanmaktadır. Kauda equina lifleri seyri ve sinyali tabiidir. Posterior elemanlar, paraspinal kas ve yumuşak dokular tabiidir

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Yavuz Özügül
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Her mr sonucu ile hasta kliniği degerlendirilmelidir, bazen mr kötü ama hasta kliniği iyi olabilir, bazende hasta kötü ama mr sonucu iyi olabiliyor, sizden ticam randevu alıp bir uzmana görünmeniz.

2 Mayıs 2021 12:08