to
Soru Sahibi
8 Şubat 2021 18:11

Kalçada ağrılı çökme şeklinde krater oluştu.

hocam merhabalar. eşim 42 yaşında bir kadın. eşimin kalçasında kaba etin tam ortasında krater gibi bir çökük oluştu. 6 ay önce eşim bacağına vuran ağrılar nedeni ile fizik tedavi doktoruna gitti. ultrson eşiliğinde bir iğne yapıldı. iğneden bir iki ay sonra sanırım tam da kasa denk gelen yerde (şahsi tahminminiz) çökme oluştu. ağrılı bir krater gibi. ve sanki günden güne ağrı çapı büyüyor. doktorlara da gittik elbette mr çeken de oldu krem veren de. ödem dendi ama kremler filan fayda etmiyor. ne yapacağımızı şaşırdık. hangi bölüme hangi doktora gitmeliyiz. lütfen bir fikir verin. teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Yavuz Özügül
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Sakrumdaki bu bosluk yapısal mı yoksa sonradan olusan bir durum mu? Randevu alırsanız detaylı bakarız. Agrısı tüm vücüdün sinir sisteminin gectiği nokta kuyruksokumunun orda olması sebebşyle bu bölge tedavileri önemlidir.

2 Mayıs 2021 12:11