AA
Soru Sahibi
10 Mayıs 2013 01:03

ventrikuler aritmi

Osman Bey merhaba,bir kulak problemi nedeni ile zitromax isimli ilacı kullanıyorum.Ben uzun yıllardır oldukça yoğun aritmiler yaşamaktayım ve bu ilacın aritmi yaratabildiğini hatta bu nedenle ölüme sebebiyet verebildiğini ilaca başladıktan sonra öğrendim.Sanırım ilacın yasaklanması bile sözkonusuymuş.2 doz kullandım,son dozu alıp almamakta kararsızım.Ne dersiniz?

1 cevap
Cevaplar (1)

Elbetteki kesin bir şey söyleme şansımız yok. Hangi ilacın kimde ve ne zaman hangi dozda bir duyarlılık veya yan etki yapacagını kestirmek zor. Kitabi olarak yazılmak zorunda olan her yan etki mutlaka ilacı her kullanan kişide çıkacak gibi bir algının oluşması da yanlış. Bu sadece daha dikkatli olunması için bir uyarı gibi algılanması gereken bir bilgi. Bu yüzden üçüncü dozunuz için kesin bir şey demek zor olmakla birlikte ilk iki dozu içtiğinize göre çok endişe etmeyin derim ben.. Geçmiş olsun.

12 Mayıs 2013 02:29