gm
Soru Sahibi
10 Mayıs 2013 22:03

myokard perfüzyon sintigrafisi

inferiorun bazal kesiminde hipoperfüzyon gözlendi.tc 99m MİBİ ile yapılan rest çalışmasında : sözü edilen bölgede perfüzyonda düzelme gözlendi. gated analizinde : sol ventrikül duvar hareketleri normaldir. EF : %75 olarak hesaplanmıştır. SONUÇ : inferiorun bazal kesiminde iskemi izlenen sintigrafik bulgular. hocam babam ve abimi 58 ve 59 yaşlarında kalp krizinden kaybettik bende 45 yaşında kendi isteğimle bir şikayetim olmamamasına karşın yukarıda sonuçları verilen testi yaptırdım. ekg ve efor testim normal çıktı. yukarıdaki bulgulara göre anjiyo olmalımıyım ? cevabınız için şimdiden teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)

Koroner Anjiyografi veya BT koroner Anjiyografi yaptırmanız doğru olur. Ailede bu kadar kuvvetli bir genetik alt yapı varken çok fazla oyalanmamanız doğru olur.. Ayrıntılı bilgi için *** *** ** arayabilirsiniz..

12 Mayıs 2013 02:25