AE
Soru Sahibi
22 Ocak 2021 04:16

Taşikardi senaloc

Merhaba doktor bey, 10 yıl önce ritim bozukluğu teşhisi ile kısa dönem yarın rythmonorm kullandım. Zaten spor yaptığım için sonrasında ilacı bıraktım ve kontrollerim hep çok iyi durumdaydı. Dinlenme nabzım 47-50 arasında değişiyordu kondisyonum çok iyiydi. Son dönem pandemiden ötürü 10 kilo aldım ve kondisyonumu kaybettim karaciğerimde 3. derece yağlanma oluştu. Geçen ay yolda yürürken aniden başlayan atak sonucu ritim holter takılmıştı ve nabzım dinlenme anında bile 145 olduğu için 3 gün hastanede yattım. Kalbimde hiçbir fiziksel sorun bulunmadı tamamen sağlıklı olduğum stres yüzünden olduğu söylendi. Günde 2 tane 50 mg senaloc olarak başladım. Otururken nabzım 60 lara kadar düştüğü için dozu günde 1 e sonra yarıma düşürdük. Fakat ben şuanda tamamen sağlıklı hissediyorum ve yine otururken nabzım 60 lara kadar geriledi. Yatar pozisyonda 50 lere kadar düşüyor. İlaç aşırı derece uyku yapıyor bende. Sizce ilacı bırakmam bir sorun oluşturur mu? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)

İyi günler, Şu anki nabız değerleriniz istenilen düzeye ulaşmış görünüyor. Halen yarım aldığınız Saneloc 50 mg'ı 1 hafta gün aşırı kullandıktan sonra bırakarak zamanla takip edin. Nabız genç bir bireyde 80'lerde de olsa ilaç kullanmaya gerek olmadığını düşünüyorum. Geçmiş olsun.

22 Ocak 2021 12:03
AE
Soru Sahibi

Tekrardan merhaba doktor bey, geçtiğimiz dönemde nabzım tekrar 170 leri bulduğu için iki farklı kardiyologa daha çıkmak zorunda kaldım. Toplamda 3 kardiyologta tamamen sağlıklısın dedi psikiyatriye gönderdi. Psikiyatri psikiyatrik bişey nabzını böyle yapamaz diyerek, ilaç vermek istemedi ama yinede psikiyatrik ilaca başladık ve geçen ay şans eseri kontrol için gittiğim iç hastalıklarında tiroit fırtınası geçirdiğim ortaya çıktı nabzımın yükselmesini tetikleyen şey bulunmuş oldu saneloc u zaten bırakmıştım dideral ve thyramozol kullandım son 1 aydır. Şuanda herşey iyi gözüktüğü için doktorum dideral bıraktırdı. Benim sol göğsümde özelllikle sola dönünce bir batma hissi ve biraz çarpıntı hissi oluşuyor. Bu geçtiğimiz dönemde kalbimde sorun oluşmuş olabilir mi kardiyologa çıkmalı mıyım? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

1 Nisan 2021 18:08

Pozisyonla değişen batma hissi tarzındaki ağrılar kalp ağrısı değildir, endişelenmeyin.

2 Nisan 2021 11:37
Doç. Dr. Zekeriya Arslan
Doç. Dr. Zekeriya Arslan Kardiyoloji

Yazar toplam 515 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Kalp sintigrafisi Doç. Dr. Zekeriya Arslan
Düşük şiddetli iskemi Doç. Dr. Zekeriya Arslan
Kalbin hızlı atmasi Doç. Dr. Zekeriya Arslan
Ekstrasistol ilaç Doç. Dr. Zekeriya Arslan
ritim holter Doç. Dr. Zekeriya Arslan
Kardiyoloji İle İlgili Diğer Uzmanlar
Dr. Ersin Doğanözü
Dr. Ersin Doğanözü Kardiyoloji
Uzm. Dr. Ömer Doğan
Uzm. Dr. Ömer Doğan Kardiyoloji
Facebook Twitter Instagram Youtube