ce
Soru Sahibi
13 Ekim 2015 14:54

sperm testi

Hocam size spermiyogram testimi yorumlamanızı cok rica ediyorum ve sizin söyliyceklerinizi cok önemsiceğimi belirtmek isterim bu sabah yaptırdım hocam couk için engel bir durum söz konusumudur. lifekasyon süresi :20 dk vizkozite:normal ph:7,2 volume: 3,6 sperm sayısı: 50 milyon/ml top. sperm sayısı: 180 milyon total motilitile : (%) 60 ileri harekelilik : (%): 46 yerinde hareketli (%): 14 hareketsiz (%): 40 normal morfoloji (%):0 (1 eyakın diye söyledi aslında ama bozukluklardan dolayı yazdım dedi) aglutinasyon:yok lokosit: 0.6 milyon yuvarlak hücre:0,8 milyon TPMSS:82.8 milyon NM-TPMSS :0 TANI:TERATOSPERMİ hazırlık :swim-up volum:1 sperm sayısı:24 milyon top. sperm sayısı: 24 milyon total motilitile : (%) 91 ileri harekelilik : (%): 87 yerinde hareketli (%): 4 hocam burasıda sonucun 2. sayfası.. hareketsiz:(%):9 TMPSS:20.8 Mlyon NM-TPMSS:0 normal:0 hafif:8 şiddetli:5 akromozal şekil bozukluğu :5 nulear sekil bozkluğu : 3 round head :3 pın head : 8 büyük baş:13 uzun baş:11 coklu baş :1 sitoplazmik droplet :11 kırık boyun :4 cift kuruk :1 tail stump :2 kısa kuyruk :6 uzun kuyruk :8 kalın kuyruk :3 bir problem var isede ne önerirsiniz ..

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Meltem Demir
Tıbbi Biyokimya

Erhancan bey, Size daha önce cevap vermiştim diye hatırlıyorum. Anladığım kadarı ile başka bir yerde testi tekrar ettirmişsiniz.Yeni sonucunuza göre sayı ile ilgili sorununuz yok ancak morfoloji sıfır olması sorun. Normal yollardan değil de tüp bebek yöntemi ile şansınız olabilir. Bu değerler ile sperm yıkama ile vakit kaybetmeden üroloji uzmanınız ve tüp bebek merkezi ile görüşmenizi tavsiye edebilirim.

13 Ekim 2015 15:37