AM
Soru Sahibi
18 Temmuz 2011 08:16

sn.doktor bey sag alt azı dısımın arkasında cok sıddetlı bır agrı var ve dı

sn.doktor bey sag alt azı dısımın arkasında cok sıddetlı bır agrı var ve dıs cıkarcasına bır acılma var orda ve sag alt cenem cok sıddetlı agrı yapıyor ne yapmam lazım bu agrıyı nasıl gecırebılırım

1 cevap
Cevaplar (1)

merhabalar. muhtemelen 20 yaş dişinizin bir kısmı çıkmış bir kısmı dişeti altında kalmış ve o bölgede perikoronit dediğimiz enfeksiyon durumu oluşmuş. öncelikle bir diş hekimine durumu gösterip, onun önereceği güçlü bir antibiyotiği(gerekliyse) kullanmanız sonrasında da hekiminizin tercihine göre ya dişi çektirmeniz ya da diş üzerindeki hareketli dişeti dokusunu (dişeti kapşonu) aldırmanız gerekir. geçmiş olsun.

18 Temmuz 2011 18:08