28 Temmuz 2011 15:35

İyi günler hocam ben 27 yaşındayım 18 yaşımdan beri 20'lik dişlerim çık

İyi günler hocam ben 27 yaşındayım 18 yaşımdan beri 20'lik dişlerim çıkmaya zorladı bu zamana kadar bütün doktorlar operasyonla yarılmalı demişlerdi en son gittiğim diş doktorum ben bunları alırım dedi diş filimi çektirdim ve sonuçta benim sol alt 20'lik dişim çekildi çekimde bir problem olmadı ancak benim sorum şu yaklaşık 3 hafta oldu ama diş etimde hala çukurluk var ve yediklerim bu çukurluğa kaçıyor. Kürdanla temizliyorum. ama bazen sanırım zedeliyorum çünkü temziledikten sonra acıyor. bu çukurluk nekadar sürede kapanır 2 hafta önce doktora kontrole gitmiştim iltihaplanmış temizliycem dedi ve yarıp temizledi içine sünger gibi birşey koydu antibiyotik aldım 1 kutu bitti şimdi iltihabım geçti ama çukur beni çok rahatsız ediyor araştırdım 6 ayda kapanır yazıyorlar gerçekten okadar sürermi cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)

iyi günler. 20 yaş dişlerinin çekimi sonrası oluşan boşluğun kapanması uzun sürebilir.2 hafta önce iltihap temizlendiyse yara en başa dönmüştür ve yeniden iyileşme süreci başlamıştır. 6 ay sürmez iyileşmesi. yaklaşık 1-1.5 ay içinde o çukur da kapanır. geçmiş olsun.

2 Ağustos 2011 14:50