DE
Soru Sahibi
27 Nisan 2021 23:29

Şiddetli karın ağrısı

Merhaba hocam 4 gün önce çektirdiğim ilaçtı tomografi sonucu : Batin sol orta kadranda inen kolon orta kesim anterior komşu mezenterik yağlı dokuda ödematöz çizgisel dansite artışları izlenmektedir(Appendagitis epiploica?). 4 gün boyunca kullandığım antibiyotik ve diğer ilaçlar sancı ve kraplarımı dindirmedi . Her gün acilde ağrı kesici alıyorum . Bu ne tür bi hastalıktır sizin yorumunuza ihtiyacım var . Ve ilaç tedavisi dışında napmam gerekiyor. Teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)

Sevgili Ela Hanım, Tomografi raporuna göre inen kolon çeperinde bir yağ dokusunda iltihaplanma söz konusu; bu durumda karın sol tarafınızda ağrı ve ateşiniz var ve devam ediyorsa tabloyu izah eder; ancak; fizik muayene ve diğer araştırmalarla durum kesinleşebilir. Tariflediğim gibi ise antibiyotiklerle başlanan tedaviye bir süre devam edilirse klinik düzelme gözlenebilir. Verdiğiniz bilgilerle ancak bu kadar bir yorum mümkün. Antibiyotik kullanımi 10 günü tamamladığınız halde klinik düzelme olmamışsa tanı ve tedavi müdavi hekiminiz tarafından yeniden gözden geçirilmeli derim. Geçmiş olsun dileklerimle..

29 Nisan 2021 01:53