EM
Soru Sahibi
24 Kasım 2021 14:29

Makat çevresi agrisi

İyi günler yaklaşık 2 aydır makat cevremde gerilme ,uyuşma ve sonra ağrı oluyor.kabızligim yok.tuvaletimi de rahat yapıyorum ama bir turlu makat cevremde rahatlık olmuyor.genel cerrahiye gittim önce ortepediye yönlendirdi.film çekildi bir şey yok tekrar gittim.huzursuz bağırsak sendromu olabilir dendi ama o hastalıkla ilgili hiçbir sorunum yok.tekrar gittim bu sefer nörolojiye yönlendirdiler.O da bir ilaç verdi bir aydır kullanıyorum yine aynı.Lütfen yardımcı olur musunuz?

0
3 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (3)

Sevgili Merve Hanım, Yakınmalarınız ve seyri doğrudan akla cerrahi bir tanı getirmiyor. E-posta ile doğrudan tanı düşünmenin zorluğunu takdir edersiniz. Ancak, fizik muayene ile bir yönlendirme olabilir. Bana cocxyc (kuyruk kemiği) kaynaklı (uzun süreli sert zeminde oturmaya) bağlı bir sorun gibi geliyor. Eğer böyle sert zeminde uzun süreli oturarak bir iş yapıyorsanız; sık pozisyon değiştirerek; birde tam kuyruk sokumu bölgesinin doğrudan zemine temasını önleyecek şekilde o kısmı delikli bir sünger minder veya (yüzme simidi) kullanırsanız sorun hafifleyebilir. Bu söylediklerimde bir isabet olup olmadığını bildiriseniz sevinirim. Geçmiş olsun dileklerimle..

24 Kasım 2021 21:45
EM
Soru Sahibi

Sayın hocam dediğiniz gibi sert zeminde uzun sureli oturma gibi durumlarim yok.Ayakta olurum gün içinde.Minder de kullandim ama hiçbir degisiklik olmadı maalesef.sabah uyandigimda bir gerilme oluyor sanki gerilip şişiyor gibi.gun icinde ise ağrı ve acı oluyor.Cevabiniz için şimdiden teşekkürler hocam.

26 Kasım 2021 08:24

Merve Hanım, Öncede belirttiğim gibi e-posta ile tanı olmaz. Öykü ve Muayenenin yüz yüzeliği çok önemli. Ancak, sorunun çok ciddî olduğunu düşünmüyorum. Keşke muayene imkânım olsaydı. Sorunun muhatabı Gastroenteroloji ve Genel Cerrahi Uzmanları olduğunu yineler, sağlıklı günler dilerim..

26 Kasım 2021 10:00
EM
Soru Sahibi

Sayin hocam hala Ktu'de iseniz ve hasta kabul ediyorsanız sizi ziyaret etmek isterim.

27 Kasım 2021 10:15

Merve Hanım, Ben KTÜ den 5 yıl önce emekli oldum. Ancak, Trabzon Büyükşehir Belediyesinde İşyeri Hekimliği yapıyorum. *** *** ** 'e telefon ederek görüşebiliriz..Selâmlarımla..

27 Kasım 2021 11:08
Prof. Dr. Mustafa Yandı
Prof. Dr. Mustafa Yandı Genel Cerrahi

Yazar toplam 95 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
lenf kist sonuç Prof. Dr. Mustafa Yandı
Lenf sismesi Prof. Dr. Mustafa Yandı
Makat çevresi agrisi Prof. Dr. Mustafa Yandı
Sol üst sırt agrisi Prof. Dr. Mustafa Yandı
Apandisit olabilir mi Prof. Dr. Mustafa Yandı
Genel Cerrahi İle İlgili Diğer Uzmanlar
Op. Dr. Melih Can Gül
Op. Dr. Melih Can Gül Genel Cerrahi
Op. Dr. Orhan Ahmadov
Op. Dr. Orhan Ahmadov Genel Cerrahi
Op. Dr. Alaaddin Aydın
Op. Dr. Alaaddin Aydın Genel Cerrahi
Op. Dr. Doğuş Durmuş
Op. Dr. Doğuş Durmuş Genel Cerrahi
Facebook Twitter Instagram Youtube