DD
Soru Sahibi
27 Mart 2024 00:26

KONTRASTLI TORAKS BT RAPORU

Değerli hocam merhabalar, bir sorum vardı da. Raporda korkulacak bir şey var mıdır acaba? Yardımcı olursanız sevinirim. Mediastinal vasküler yapılar normal genişliktedir. Kalp boyutu normaldir. Mediastende ve her iki hiler bölgede patolojik boyut ve görünümde LAP izlenmedi. Parankim penceresinde yapılan incelemede; sağ alt lobda 6 mm lik pulmoner nodül benzeri dansite izlenmiştir. Plevral effüzyon izlenmemiştir. Kemik yapılarda belirgin acil gross patoloji saptanmadı.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Can Türek
Genel Cerrahi

Korkmak değil ama nodüller nedir, eskiden kalma mı yeni mi, bakmak lazım

27 Mart 2024 09:54