YB
Soru Sahibi
19 Ağustos 2010 12:17

selamlar benim çenemde takılma sorunu var.tam açacagım zaman çenemi düzgüün

selamlar benim çenemde takılma sorunu var.tam açacagım zaman çenemi düzgüün açamıyorum.sola doğru ağzımı eğip açabiliryorum.tak tak seslerde geliyor.bu sorun küçükken teakvandoya giderken çeneme gelen bir tekmeden sonra oldu.şuan 20 yaşındayım. merakla cevaplarınızı bekliyorum.şimdiden teşekkür ederim.

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Melih Çakır
Diş Hekimi , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Merhaba. Bahsettiğiniz travmadan sonra çenenizde ya da çene ekleminde kırık olmuş muydu? Erken yaşta geçirilen travma bazen ilgili dokularda gelişim problemlerine yol açabiliyor. Bu da ilerleyen dönemde fonksiyonu olumsuz etkiliyor. Eğer elinizde röntgen görüntüleriniz varsa, drmelihcakir@hotmail.com adresine gönderebilirseniz daha detaylı yardımcı olmaya çalışırım. Geçmiş olsun. Dr.Dt. Melih ÇAKIR

20 Ağustos 2010 09:55
YB
Soru Sahibi

sadece incime olmuştu ozaman bir süre ağrıdı geçdi.ancak yıllardık tak tak sesler gelip takılıyor.doktora gitmelimiyim.

20 Ağustos 2010 16:07
Uzm. Dr. Melih Çakır
Diş Hekimi , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Eklemden ses gelmesi an itibariyle büyük bir problem olmasa da, sorunun daha da ilerlememesi için bir çene cerrahisi uzmanına muayene olmanızı öneririm.

22 Ağustos 2010 12:56