KE
Soru Sahibi
12 Ağustos 2008 23:09

Sayın hocam merhabalar USG sonuçlarım şöyle İntrahepatik safra yolları tabi

Sayın hocam merhabalar USG sonuçlarım şöyle İntrahepatik safra yolları tabidir Safra kesesi volümü normal olup duvarda 6mm büyüklüğünde kalınlaşma vardır Lümen içinde 26 mm çapında taş izlenmektedir Koledok kalibrasyonu tabidir Bu sonuçlarla hastaneye başvurdum ve 1 hafta hastanede kalarak antibiotik tedavisi gördüm şimdi safra kesesinde iltihap oluşumundan dolayı laparoskopik yöntemle ameliyat olamayacağım ancak açık ameliyat olabileceğim söyleniyor Acaba bu doğrumu SAYGILARIMLA teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)

Muhtemelen safra kesesi iltihabı geçirmişsiniz. Bu tedavi uygulaması sonrası (yaklaşık 6-8 hafta sonrası) laparoskopik ameliyat olabilirsiniz. size laparoskopik uygulama yapılabilir. Geçmiş olsun dileklerimle. Prof. Dr. Nusret Akyürek Gazi Üniversitesi Tıp fakültesi Genel Cerrahi AD *** *** ** *** *** **

13 Ağustos 2008 10:21