TE
Soru Sahibi
30 Kasım 2016 22:48

Kürdan yuttum. Bir sorun olur mu?

Hocam merhaba 3-4 gün önce bir kürdan parçası yuttum. Yarısından küçüktü parça ucu da pek sivri değildi. Bir şey olur mu? Lütfen biraz korkuyorum.

2 cevap
Cevaplar (2)

Sayın Taşkın, bu tip yutulan cisimler genellikle sorun yaşanmadan atılırlar. İgne gibi metal cisimler röntgen filmleri ile takip edilerek atıldığı tespit edilebilir ancak kurdan bu sekilde gorulemez. Karın agriniz hususunda uyanık olmanızı eğer olursa hastaneye başvurmanız haricinde bir önerim yoktur günlük hayatınıza devam ediniz.

30 Kasım 2016 23:44
TE
Soru Sahibi

Teşekkür ederim hocam. Ne kadar bir sure sonra tehlikeli konumdan çıkmış olur? Yani tehlikeli olmaz benim için. Bu arada tekrar teşekkürler hızlı cevabınız için.

1 Aralık 2016 01:13

10 gün genellikle atılması için yeterlidir.

1 Aralık 2016 08:19