th
Soru Sahibi
23 Haziran 2018 09:58

sakroiliak

Solda daha belirgin olmak üzere bilateral sakro-iliak ekleme komşu kemik iliği alanlarında ödem-enflamasyonu yansıtan sinyal intensite değişikliği mevcuttur . Bilateral sakroiliak eklem mesafeleri daralmış görünümdedir.Sakroileit açısından Klinik ve lab. bulguları ile değerlendirme önerilir. Mr sonucum hocam 3 aydır kalçamda ağrı vardı , geceleri bazen ağrıdan uyanıyor sabahları bazen belımde tutulma oluyor. Bilgilendirirseniz , şimdiden teşekkürler hocam .

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Nevzat Selim Gökay
Ortopedi ve Travmatoloji

Sayın Hasan Bey Sakroileit sıklıkla romatizmal hastalıklarda ortaya çıkabilen bir durumdur. Bir romatoloji uzmanına müracaat etmenizi öneririm. Geçmiş olsun.

18 Temmuz 2018 10:09