AM
Soru Sahibi
26 Şubat 2017 13:30

Sağlıklı beslenmek

Merhaba yüksel hanim bende ödem var bunu nasıl atabilirim ve çalıştığım için akşam yemeklerini biraz fazla kaçırıyorum doymuyorum hissi oluyor malesef saat 21 gibi yiyorum bazen akşam yemeklerini yardımcı olursanız sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)

Sevgili Münevver, Öncelikle beslenme düzeninde tuz miktarına dikkat etmen gerekir,yemeklere koyduğunuz tuzu azaltırken salatalara tuz yerine daha bol baharat,taze yeşillik ve limon-sirke ile tatlandırmayı deneyin.Ayrıca şu vereceğim içeceği gün içerisinde tüketmeye çalışın,çünkü gerçekten ödemleri atmakta çok faydası oluyor. -1 litre su -1 demet maydanoz -1 adet limon suyu -2-3 dilim taze zencefil -1/2 adet kabuklu elma Hepsini bir tencereye koyun ve kaynamaya başladıktan sonra 5 dk.kaynatın.Soğuduktan sonra cam bir sürahiye süzün.İçine 1-2 dilim portakal ilave edip gün içerisinde tüketmeye çalışın. Akşam yemeklerini geç yemeniz çok istediğimiz bir durum değil fakat böyle bir durumda da ümitsizliğe düşmemek gerekir.Gün içerisinde ana öğünlere ilave özellikle ikindi zamanı sağlıklı ara öğünler yaparak, geç yenilen akşam yemeğinde aşırı açlığı önlemek gerekir.Ara öğün seçenekleri olarak; - Küçük ebatta bir peynirli,sebzeli sandviç + 1 bardak ayran - Bir kase yoğurt içine 2-3 yemek kaşığı yulaf, 2 adet kuru kayısı veya kırmızı üzüm - Bir kase salata ve üstünde bir dilim peynir + 1 dilim tam buğday ekmeği + 1 bardak ayran gibi seçenekleri uygulayarak geç vakitte yenen akşam yemeğinde aşırı açlığı ve çok yemeği önlemiş olursunuz. Ayrıca gün içerisinde en az 8-10 bardak su içmeyi de ihmal etmeyin, çünkü bazen susuzluk da açlık olarak algılanabiliyor.

27 Şubat 2017 11:58