ÇC
Soru Sahibi
22 Şubat 2020 13:52

Safra camuru

Doktor bey benim hamillegimde safra kesesi camuru olustu diyetle idare ettim diyet yaptigim sureec agrim ve sancim olmadi 2 ay ursofalk suurp kullandim dogum yaptim bebegim 5 aylik dogumdan sonra biraktim agrim yok diye 1 hafta oncr ultrasob cekildim safra kesesinde minimal duzeyde camur vsr dendi illa ameliyat mi olmma lazim tekrar ursofalk kullansam olmazmi

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, Ursofalk tedavisiyle erittiğimiz safra çamuru veya milimetrik taş vakalarımız var. Dolayısıyla öncelikle ilaç tedavisini denemenizi öneririm. Şikayet olması veya taşların oluşması durumunda laparoskopik kolesistektomi için elbette yardımcı olabiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

28 Şubat 2020 15:50